Probleme livrare Kia Sportage

Forum cu de toate despre Kia Sportage
Post Reply
CostynNE
Posts: 55
Joined: 03 Sep 2018, 18:19
Auto: Sportage2018 1.6 GDI Plus+
Location: Bucuresti

Re: Probleme livrare Kia Sportage

Post by CostynNE »

Salut Bogdan. Eu am primit-o pe 26.10. Agentul de la MIT chiar a facut un efort sa intru in weekend cu ea acasa:P...jos palaria. Btw...eu am dat comanda putin mai tarziu ca tine...28.08. Productie tot OCT. nu stiu de ce e diferenta aceasta de livrare dar poate o primesti saptamana aceasta totusi! Bafta si asteptare usoara tie!

patache.bogdan1
Posts: 10
Joined: 21 Aug 2018, 16:31
Auto: kia sportage
Location: RO

Re: Probleme livrare Kia Sportage

Post by patache.bogdan1 »

Din pacate am reusit sa aflu ca in data de 14.11 o sa imi iasa seria de şasiu și ca termenul de livrare rămâne de 2 saptamani din momentul obținerii seriei de şasiu. Deci sper ca sa ramana data livrării spre sfârșitul lunii noiembrie. Asta este multumesc oricum pentr susținere.

Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk


CostynNE
Posts: 55
Joined: 03 Sep 2018, 18:19
Auto: Sportage2018 1.6 GDI Plus+
Location: Bucuresti

Re: Probleme livrare Kia Sportage

Post by CostynNE »

Nasol. Ce sa zic. Mult a fost putin a ramas! Asteptare usoara!

tyut
Posts: 52
Joined: 29 Sep 2018, 16:58
Auto: Sportage 1.6 TGDI 7DCT
Location: botosani

Re: Probleme livrare Kia Sportage

Post by tyut »

Neata. A mai dat cineva comanda de masina la sfarsit de septembrie pana pe 5 octombrie cand se iau comenzile ? Daca da, stiti ceva de livrare ?

stanicared
Posts: 29
Joined: 26 Jul 2015, 19:51
Auto: *

Re: Probleme livrare Kia Sportage

Post by stanicared »

Salut. Eu am dat comanda pe 26 septembrie și m-au anunțat pe 23 noiembrie că mașina a fost produsă. În 2 săptămâni trebuie să vină.

patache.bogdan1
Posts: 10
Joined: 21 Aug 2018, 16:31
Auto: kia sportage
Location: RO

Re: Probleme livrare Kia Sportage

Post by patache.bogdan1 »

Salut, eu am dat comanda in 22.08 si nici până în acest moment nu am primit-o. Ar fi pe drum de la Curtici spre dealer-ul IMG Jilava... Asa ca așteptare ușoară.

Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk


mango-girl
Posts: 81
Joined: 01 Dec 2018, 10:46
Auto: Hyundai Tucson / Kia Sportage
Location: Bucuresti

Re: Probleme livrare Kia Sportage

Post by mango-girl »

Buna!

Am momentan un Hyundai Tucson din 2007 2WD. O masina buna si la care nu vreau sa renunt momentan.
Insa am nevoie de si una noua si ma uit la Kia Sportage 1.6T-GDI 6MT 4x4. Din cate am inteles de la reprezentatul de vanzari de la Mit-Motors daca as face comanda curand s-ar livra in februarie. Din cate stiti, ce se comanda acum este ultimul model, faceliftul? Vad ca pe youtube apar filmulete cu Kia Sportage 2019. Multumesc

m4rius
Posts: 231
Joined: 28 Jun 2017, 14:55
Auto: Sportage2017 1.6 T-GDI GT Line
Location: Popesti-Leordeni, Ilfov

Re: Probleme livrare Kia Sportage

Post by m4rius »

Comenzile pot face-lift au început prin septembrie octombrie. Modelul preface-lift doar dacă mai găsești pe stoc se mai poate.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Kia Sportage 2017 (1.6 T-GDI 7DCT 4x4 GT-LINE Dark Gun Metal)

mango-girl
Posts: 81
Joined: 01 Dec 2018, 10:46
Auto: Hyundai Tucson / Kia Sportage
Location: Bucuresti

Re: Probleme livrare Kia Sportage

Post by mango-girl »

Merci! Eu vreau face-lift, deci inseamna ca e ok.

patache.bogdan1
Posts: 10
Joined: 21 Aug 2018, 16:31
Auto: kia sportage
Location: RO

Re: Probleme livrare Kia Sportage

Post by patache.bogdan1 »

Salut! In sfarsit am reusit sa ridic si eu masina de la dealer-ul IMG JILAVA după 3 luni si jumatate de asteptare. Masina este superba, a meritat așteptarea si toti bani dati. Am achiziționat varianta 1,6 T-GDI 6MT 4X4 GT LINE culoare lunar silver cu ceva opționale in plus: faruri led, EPB, FCA SI senzori de parcare fata si spate. Așteptare ușoară celor care mai au de așteptat, nu o sa va para rau.

Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk


mango-girl
Posts: 81
Joined: 01 Dec 2018, 10:46
Auto: Hyundai Tucson / Kia Sportage
Location: Bucuresti

Re: Probleme livrare Kia Sportage

Post by mango-girl »

patache.bogdan1 wrote: 08 Dec 2018, 10:48 Salut! In sfarsit am reusit sa ridic si eu masina de la dealer-ul IMG JILAVA după 3 luni si jumatate de asteptare. Masina este superba, a meritat așteptarea si toti bani dati. Am achiziționat varianta 1,6 T-GDI 6MT 4X4 GT LINE culoare lunar silver cu ceva opționale in plus: faruri led, EPB, FCA SI senzori de parcare fata si spate. Așteptare ușoară celor care mai au de așteptat, nu o sa va para rau.

Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk
Felicitari!

tyut
Posts: 52
Joined: 29 Sep 2018, 16:58
Auto: Sportage 1.6 TGDI 7DCT
Location: botosani

Re: Probleme livrare Kia Sportage

Post by tyut »

Azi primit mașina ,comanda data pe 5.10.La un prim contact e wow.Vedem după.Drumuri bune.

crismcl313
Posts: 521
Joined: 11 Jan 2018, 09:34
Auto: Sportage 1,7DSL, Style, 7DCT
Location: BZ

Re: Probleme livrare Kia Sportage

Post by crismcl313 »

Felicitari si sa o conduci sănătos!!!
Sportage 1,7DSL, 7DCT, 4x2 Style, Canyon Silver, My 2018, primit pe 14.02.2018, 72000+ km.....

dr_liviu_radu
Posts: 2
Joined: 15 Dec 2018, 13:31
Auto: Sportage 2.0 dsl mild hybrid
Location: Craiova

Re: Probleme livrare Kia Sportage

Post by dr_liviu_radu »

Salut. Tyut - ce motor si ce nivel de echipare are? Si eu astept sa ajunga. Am dat comanda tot la inceputul lui octombrie.

tyut
Posts: 52
Joined: 29 Sep 2018, 16:58
Auto: Sportage 1.6 TGDI 7DCT
Location: botosani

Re: Probleme livrare Kia Sportage

Post by tyut »

Salut.E 1.6 tgdi GT line awd, cu ceva opționale bsd,faruri halogen ( chiar au meritat banii),scc ( fain și asta ) ,hayon electric buna și asta când cobori cu bagaje in ambele mâini mergi in spate și se deschide portbagajul fara sa faci nimic.Cam atât .Dealer Vaslui.Cam asta i.Sa vina repede și a ta !

Post Reply

Return to “Generalităţi”