Sportage 2016

Forum cu de toate despre Kia Sportage
Post Reply
quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: Sportage 2016

Post by quelloo »

kia63 wrote:
kia63 wrote:Vazut una din mers azi, era pe reprezentanta.Deci apar in showroom-uri de acum.Parca e mai aratoasa pe viu.Asta era maronie.
Am intrat azi pe site-ul KIA Ro si am vazut anuntul cu caravana Kia.La Bv a fost in acest week-end.

Acum va explicati probabil prezenta ei in Bv...nu?
tu chiar crezi ca aveau astia de la noi puterea sa aduca o masina abia lansata la un eveniment asa local?
am fost eu la caravana la Bucuresti: Ceed 1.6 DSL manual (full option), Sportage 1.7 DSL manual (modelul pe piata acum), Sportage 2.0DSL 184 - automata (modelul pe piata acum) -echipata spre superior, Sorento 2.0DSL 184- automata - model echipat mediu
daca vrei alta motorizare nu gasesti la testdrive
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

mongol
Posts: 263
Joined: 14 Aug 2013, 15:02
Auto: kia sportage 2dsl awd mt 184

Re: Sportage 2016

Post by mongol »

La SIAB 2015 aduc Sportage nou.

User avatar
b76bgaarh
Posts: 1318
Joined: 02 Dec 2008, 14:40
Auto:

Re: Sportage 2016

Post by b76bgaarh »

si preturile?
masina familie Kia SPORTAGE 2.0 DSL 4wd CITY

User avatar
Nesta3
Moderator General
Posts: 5231
Joined: 17 Mar 2009, 05:31
Auto: Kia Sportage QL
Location: Bucharest

Re: Sportage 2016

Post by Nesta3 »

Fara preturi.S-au facut niste eforturi pentru a fi doar expus.
EX : 2008 Kia Proceed 1.4MPI Best

EX : 2016 KIA SPORTAGE 1.6GDI STYLE

2021 Peugeot E-2008 GT LINE
2013 Nissan Qashqai+2 Techview Edition

mongol
Posts: 263
Joined: 14 Aug 2013, 15:02
Auto: kia sportage 2dsl awd mt 184

Re: Sportage 2016

Post by mongol »

Cred ca, cel putin pentru Romania, inca nu stiu ce preturi sa puna. Adica cat de mult in plus fata de cele actuale :D Oricum "pomana" cum e Sportageul actual la oferta (vezi site) nu o sa mai intalnim prea curand. La banii aia deabia iti iei o compacta bine echipata cu un motor decent...

User avatar
zaboss
Posts: 1180
Joined: 16 Sep 2010, 21:41
Auto: Kodiaq 2.0 TSI, 4x4 DSG, Style
Location: București
Contact:

Re: Sportage 2016

Post by zaboss »

Din ce văd, au făcut mai multe variante de echipare pentru 1.6GDI și 1.7DSl, în vreme ce versiunile de 2.0 au cam rămas la fel ca variante de echipare și bani. E posibil ca motoarele acestea să devină „exotice” și la Kia.
____________________________________
Light travels faster than sound. That's why most people appear brighter untill you hear them speak.

quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: Sportage 2016

Post by quelloo »

hmm, nu cred. motoarele alea de 2.0 au fost create special pentru sportage. nu cred ca sunt gata sa renunte la ele asa repede.
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

kia63
Posts: 60
Joined: 26 Aug 2015, 20:22
Auto: Sportage

Re: Sportage 2016

Post by kia63 »

Cum e la Tucson va fi si la Kia. :!:

kia63
Posts: 60
Joined: 26 Aug 2015, 20:22
Auto: Sportage

Re: Sportage 2016

Post by kia63 »

Fusei la SAB 2015 si vazui minunea Sportage 2016.M-am multumit cu observatia proprie, ca cei de la KIA sunt cam de manechini mai mult, printre masini.

La multe capitole este mai ok fata de actuala versiune.Nu ma impac deloc cu fata, e aiurea, pacat...parerea mea!Acum spatele e de nota 10+!Interiorul e mult mai ok, desi seamana inca bine cu ce era.O sa pun si niste poze pentru conformitate.

kia63
Posts: 60
Joined: 26 Aug 2015, 20:22
Auto: Sportage

Re: Sportage 2016

Post by kia63 »

Atasez cateva poze, mai urmeaza si altele.

Nota.Farurile nu mai au acum siragul de LED-uri, ca lumini de zi.Pacat!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

mongol
Posts: 263
Joined: 14 Aug 2013, 15:02
Auto: kia sportage 2dsl awd mt 184

Re: Sportage 2016

Post by mongol »

Am vazut-o si eu, fata e iremediabil pierduta. Si de aproape si de departe, de oriunde. Altfel, pare similara la dimensiuni cu cea veche. M-am uitat din nou la Tucson, E MAI MARE. Interiorul e mult mai OK. Stiti materialul ala de pe bord moale de care v-ati plans ca e moale, ca se zgarie ca pisici? Ei bine, Kia v-a ascultat si l-au scos. Au pus in schimb ceva mai tare si mai naspa, care imita bordul de la Sorento, dar nu e la fel (apropo vandusera deja Sorento-ul). Materialele folosite in rest mult mai Ok, pielea mult mai buna calitativ, scaune in sfarsit (dar nu ca la Sorento), intr-un cuvant BINE. L-au ascultat si pe domnul Cmusat si au bagat un polistiren-organizator la portbagaj.
M-am uitat si pe la concurenta lui Sportage. Am gasit tucson full, aceeasi senzatie la bord. Nu-mi plac materialele. Suzuki pare cam Logan. M-am suit si intr-un seat leon x-perience. 24500 pret final la oferta. Spatiu interior foarte mic, dar portbagaj f mare. Materiale foarte naspa, imbinari si finisari... Ce m-a surprins: Mazda cx5 facelift: si materiale si interior asa cun trebuie.
P.S. O alta mare tampenie marca Kia: au scos (si se pare ca si la Sorento) la Sportage torpedoul frigorific. In conditiile in care vara asta am baut apa numai de acolo - am avut in permanenta 2 sticle de 0.5 in torpedou. Ce le place unora sa-si puna piedica singuri.

User avatar
zaboss
Posts: 1180
Joined: 16 Sep 2010, 21:41
Auto: Kodiaq 2.0 TSI, 4x4 DSG, Style
Location: București
Contact:

Re: Sportage 2016

Post by zaboss »

mongol wrote: P.S. O alta mare tampenie marca Kia: au scos (si se pare ca si la Sorento) la Sportage torpedoul frigorific. In conditiile in care vara asta am baut apa numai de acolo - am avut in permanenta 2 sticle de 0.5 in torpedou. Ce le place unora sa-si puna piedica singuri.
Nu prea văd cum naiba să-l scoată, fiindcă vorbim de o... gaură în torpedou pe unde să intre aer rece de la AC. Ce naiba să scoată? Au astupat gaura aia?
În poze nu am văzut nici priză în portbagaj, ceea ce iar mi se pare o tâmpenie (oricum, la interior în ditamai mașina ai una singură, cea pe consola centrală).
____________________________________
Light travels faster than sound. That's why most people appear brighter untill you hear them speak.

stenso
Posts: 318
Joined: 24 Aug 2013, 12:18
Auto: kia ceed 1.4

Re: Sportage 2016

Post by stenso »

Zici ca e Subaru Tribeca FL

kia63
Posts: 60
Joined: 26 Aug 2015, 20:22
Auto: Sportage

Re: Sportage 2016

Post by kia63 »

Sa facem un poll,sa vedem care zice DA, pentru noul bot de Sportage.

E votez un NU hotarat, e hidos comparativ cu precedenta.

colin
Posts: 321
Joined: 24 Jan 2013, 15:26
Auto: Ceed

Post by colin »

Sincer. 90% din timp o sa stau in spatele volanului. Asa ca ma doare fix in partea din spate cum arata botul. Atata timp cat ma simt bine in interior si pot admira un interior dragut. Pot sa faca ce bot vor ei. Valabilt pt ceed, sportage si orice alta masina

Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

Post Reply

Return to “Generalităţi”