Inchidere din telecomanda geamuri

Forum cu de toate despre Kia Sportage
Post Reply
micosus
Posts: 125
Joined: 27 Oct 2017, 12:24
Auto: Sportage 1.6 TGDI AWD 7DCT
Location: Bucuresti

Inchidere din telecomanda geamuri

Post by micosus »

Salut all
Exista asa ceva la sportage. Daca nu am vazut niste module de inchidere automata a geamurilor. Aveti idee de vre o reprezentanta care monteaza asa ceva? Si daca da ar mai trebuii ceva si pentru telecomanda?
Merci
1.6 TGDI 7DCT AWD Sportage 2017

surfer
Moderator
Posts: 1364
Joined: 27 Oct 2008, 03:43
Auto: Ceed/Sportage
Location: Bucuresti

Re: Inchidere din telecomanda geamuri

Post by surfer »

Salut.

S-a mai discutat despre asta in alt topic. Nu mai tin minte titlul acum, dar il gasim cu un search.

Din pacate la Sportage nu prea se poate monta un modul din acela asa usor. Interventia este destul de invaziva, si se pierde garantia chiar daca se incumeta vreo reprezentanta la montaj.
Poate au aparut module mai noi intre timp, dar ma indoiesc.
Kiutza - Cee'd City, 2008, 1.6 GSL, Kompass Blue - 200000KM+
Grasuna - Sportage GT Line (+), 2016, 2.0 DSL AWD AT HP, Canyon Silver - 125000KM+

User avatar
FlorinHM
Posts: 277
Joined: 23 Jun 2017, 16:05
Auto: 1.6 T-GDI 6MT 4x4 GTLine Infra
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Inchidere din telecomanda geamuri

Post by FlorinHM »

Asta e ce trebuie, din cautarile mele anterioare pe subiect:

VARIANTA 1

Car Power Window Closer & Open Closing Kit For Kia KX5 Sportage 2017 With Auto Switch
https://www.aliexpress.com/item/Free-Sh ... 291.DnwGzG

Si eu vreau, dar mai astept inca, exact ce zice si colegul surfer, e destul de desfacut si nu am de gand inca sa supun masina la asta... Ma mai gandesc.

PS: tot acolo, vad ca cineva din HU, la feedback pune si 3 poze cat si mesajul: "SUPER PERFECT SOLUTION!!! CONNECTION: RED=MOTOR YELLOW, PURPLE=MOTOR GREEN BLACK, PINK=CENTRAL LOCK YELLOW, ORANGE=CENTRAL LOCK BLUE ALL FUNCTION WORKING PERFECTLY"

VARIANTA 2

Power window mirror folding system for Kia Sportage R Deluxe(Auto Up Down) 2009 2016
https://tr.aliexpress.com/item/power-wi ... 0.0.UGWxhb

Vezi pe Youtube si filmuletul asta (link-ul de mai sus de pe alliexpres de acolo e luat - vezi si comentariile baietilor turci):
Kia Sportage automatic close window & auto mirror folding


Varianta asta cred ca e mai buna, deoarece ridica geamurile pe rand, unul cate unul, si automat nu supune un stres major pe baterie. Chestia asta daca nu ma insel e scrisa si in manual pe undeva, adica sa nu cobori si/sau ridici 2 sau 4 geamuri toate odata, ca poti avea surprize-surprize.

Deci se pare ca merge :) Deci Go For It :)

Daca totusi tu realizezi operatia asta in curand, eu unul te-as ruga sa ne impartasesti experienta, cu bune cu rele :)

Bafta

proc74
Posts: 472
Joined: 19 Apr 2008, 10:27
Auto: Ceed/Sportage
Location: Constanta

Re: Inchidere din telecomanda geamuri

Post by proc74 »

Sportage 1.6GDI Style+
Ex.Ceed best - kompass blue
CT 12 BNK

Post Reply

Return to “Generalităţi”