NEOSERV PLOIESTI

Inclusiv campaniile de rechemări
mariusz d.
Posts: 5
Joined: 22 Jul 2010, 18:29
Auto:

NEOSERV PLOIESTI

Post by mariusz d. »

Ce parere aveti despre Neoserv-ul din Ploiesti? Sincer, mie mi s-au parut neseriosi. La prima revizie m-am certat cu ei pt. k nu au vrut sa ma lase sa asist la asa-zisa revizie si, dupa indelungi certuri, mi-au "scazut" pretul reviziei de la 550 lei la 430 lei, desi la data cand am luat masina (se intampla in octombrie 2009) am fost de acord sa cumpar de la ei alarma, husele, presuletele (total 1200 lei!!!!!!) cu conditia ca absolut toata cheltuiala de la prima revizie sa se faca pe seama NEOSERV. Doamna DULCINEEA m-a pacalit atunci si am aflat k a fost data afara ulterior pt. k, vezi Doamne, asa a pacalit mai multi clienti. HALAL EXPLICATIE.

florandrei
Posts: 75
Joined: 17 Jan 2009, 14:10
Auto:

Re: NEOSERV PLOIESTI

Post by florandrei »

Salut Marius.

Imi pare rau ptr. ceea ce ti s-a intamplat.
La mine a fost altfel:
- la prima revizie, chiar unul dintre mecanici m-a invitat sa stau cu ei cat timp isi fac treaba. Chiar mi-a dat si anumite sfaturi. Am platit vreo 650 (schimbat si filtrul de aer la cerere) ron, dar am fost multumit de ceea ce au facut. N-am avut niciun motiv de repros;
- la a doua revizie, am fost chiar singura persoana care a facut revizia. Si am stat cu mecanicul respectiv. Total, parca vreo 800 ron inclusiv schimbat lichidul de frana (la cerere mi-a schimbat filtrul de aer). De asemenea, nu am avut ce sa reprosez. Poate doar faptul ca nu am putut plati cu cardul intrucat nu functiona POS-ul.

Era mai bine sa iti cumperi singur husele, presurile si alarma. Si mergeai la ei sa o montezi (alarma).
Kia Ceed 1.4 T-GDi 7DCT GTLine Ploiesti

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: NEOSERV PLOIESTI

Post by spdblue »

Nu am fost in acest service si nu pot sa ma pronunt. Dar Bucurestiul este aproape. Daca urmaresti topicurile de pe forum vei remarca constanta si seriozitatea celor din Bucuresti. Un mail, un telefon, o programare si totul se va rezolva.
Drum bun si numai bine.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: NEOSERV PLOIESTI

Post by Minu »

Sfatul meu e sa te feresti de Neoserv.Inainte se facea treaba buna,mi-am facut o aripa la Logan si a iesit brici,si pe bani putini,dar in acel moment pleca seful de la service(sau ce era,ca avea o functie mare),dupa aia a inceput sa se lucreze de mantuiala,a intrat cineva in spatele la Logan,si am zis sa il fac pe asigurarea lui la Neoserv,au indreptat spatelesi ce au umblat ei cu autogenul pe acolo,ca dupa 2 saptamani gaseam apa in portbagaj,bara se vedea ca nu era noua,ca avea vreo 2-3 taieturi pe ea.In primavara am fost cu Proceed-ul ca aveam o problema la scaunul fata,au umblat la el plini de ulei si vaselina,si mi-au taiat si ornamentul de la prag din plastic,cu cheia cred. :?
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

nowebrand
Posts: 45
Joined: 06 May 2008, 22:44
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Re: NEOSERV PLOIESTI

Post by nowebrand »

Eu am facut 2 revizii la ei si nu am avut probleme ... Am optat sa merg la Ploiesti pentru ca service-urile din Bucuresti am programau peste 2 saptamani. La ultima revizie dupa ce mi-au schimbat placutele de frana au bagat masina la teste pe bancul de probe (ca la ITP). In linii mari sunt ok.
Pro-cee`d 1,4 GSL Mt

Post Reply

Return to “Garanţie, revizii”