Service-uri care accepta consumabilele clientului

Inclusiv campaniile de rechemări
edddie_m
Posts: 250
Joined: 17 Dec 2008, 20:02
Auto:

Service-uri care accepta consumabilele clientului

Post by edddie_m »

A mai fost un topic dar din pacate a fost sters.
Propun sa facem o lista cu service-urile care care accepta consumabilele clientului (chiar daca nu sunt originale) si cele care nu accepta.

In cazul schimbului placutelelor de frana spre exemplu diferenta de pret e asa de mare incat se merita un drum in alta localitate...

User avatar
iulian2007
PFR
Posts: 1153
Joined: 29 Jan 2008, 23:59
Auto:
Location: Braila

Re: Service-uri care accepta consumabilele clientului

Post by iulian2007 »

SAB (braila), cu mentiunea ca desi pe cutia consumabilului nu scrie KIA cu rosu :lol: , sa fie produsul special destinat pt KIA si sa respecte caracteristicile impuse de fabricant/importator
forumul pasionatilor de detailing click AICI si AICI

facebook - Polish Braila & PolishFaruri Braila

http://polishbraila.blogspot.com/

mandr
Posts: 54
Joined: 12 Mar 2008, 00:16
Auto:
Location: Dambovita

Re: Service-uri care accepta consumabilele clientului

Post by mandr »

Salutare la toata lumea ,

Am facut revizia la 66.000 km, cand am schimbat toate filtrele inclusiv motorina ,plus ulei CASTROL EDGE 5W30. Toate au fost cumparate de mine de la un magazin pe comanda si m-au costat aproape 530 ron. Mi le-au schimbat fara probleme la KIA BANEASA. Foarte de treaba au program pana la ora 21. Mi-a zis mecanicul ca placutele mai merg lejer 10.000 km. Oricum cand vor incepe sa scartaie sa-mi cumpar placute eu si platesc doar manopera. Apropo, manopera la revizie m-a costat aprox. 220 ron. Deci total aprox. 750 ron. Am scutit cel putin 300 ron.

Post Reply

Return to “Garanţie, revizii”