revizie constanta

Inclusiv campaniile de rechemări
Skyppy
Posts: 755
Joined: 07 Oct 2008, 20:58
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: revizie constanta

Post by Skyppy »

haha . La raver 700+ placutele pe fata, la bosch 300. deci revizia mea a costat 663 la raver. 100 lei bujiile, 100 filtru aer,33 filtru ulei, 150 filtru polen :shock: , 180 uleiul

Malte
Posts: 495
Joined: 22 May 2007, 14:03
Auto:
Location: Constanta

Re: revizie constanta

Post by Malte »

Ahaaa ! Deci ai facut revizia la Raver si placutele le-ai schimbat la Bosch ?!? Ei "stie"? :lol:
Kia ceed 1,4 gsl,machine silver,comanda 20.06,seria la "shashiu" 05.09,ridicata pe 03.10.07.

Skyppy
Posts: 755
Joined: 07 Oct 2008, 20:58
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: revizie constanta

Post by Skyppy »

da , de ce nu. nu am semnat cu nimeni nici un contract de exclusivitate :D

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: revizie constanta

Post by MihaiM »

Si eu ma gandeam sa schimb placutele in alta parte decat Kia. Nu e o operatiune care sa afecteze garantia. N-are ca sa se strice.

Skyppy
Posts: 755
Joined: 07 Oct 2008, 20:58
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: revizie constanta

Post by Skyppy »

@mihai - cel de-al doilea service unde am schimbat placutele tot autorizat kia este.doar pretul a fost mai mic de jumatate :D

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: revizie constanta

Post by MihaiM »

Pai Bosch e autorizat KIA?

Skyppy
Posts: 755
Joined: 07 Oct 2008, 20:58
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: revizie constanta

Post by Skyppy »

da, este. Boch - Autoconstanta, raver - cu raver

User avatar
Billy
Posts: 403
Joined: 25 Apr 2008, 23:25
Auto: Kia Cee'd
Location: Constanta

Re: revizie constanta

Post by Billy »

Skyppy wrote:da, este. Boch - Autoconstanta, raver - cu raver
Nu stiu daca chiar Bosch este cu Autoconstanta, dar sunt service (nu dealeri) autorizati in reteaua Kia.
Kia Cee'd HB - 1.4 Best - Machine Silver - 2008 ~ 195000 km
Ford Ecosport - 1.5 Titanium - Blazer Blue - 2019 ~ 62000 km

All Blacks
Posts: 60
Joined: 21 Mar 2008, 20:47
Auto:
Location: Navodari

Re: revizie constanta

Post by All Blacks »

Bosh service se numesc autohaus tudor,este service agreat kia si sunt colaboratorii cu autoconstanta.
1,4 gsl,blue compass,CT-08-XRJ.

Skyppy
Posts: 755
Joined: 07 Oct 2008, 20:58
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: revizie constanta

Post by Skyppy »

@Bylli - nu am zis ca ar fi dealeri....

Malte
Posts: 495
Joined: 22 May 2007, 14:03
Auto:
Location: Constanta

Re: revizie constanta

Post by Malte »

La Bosch, accepta oare sa vii cu filtrele tale ?
Kia ceed 1,4 gsl,machine silver,comanda 20.06,seria la "shashiu" 05.09,ridicata pe 03.10.07.

Skyppy
Posts: 755
Joined: 07 Oct 2008, 20:58
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: revizie constanta

Post by Skyppy »

parca auzisem ca da. baga si tu un tel la 07280662 - autohaus tudor

Malte
Posts: 495
Joined: 22 May 2007, 14:03
Auto:
Location: Constanta

Re: revizie constanta

Post by Malte »

Mama,ce raspuns rapid ! :shock: Eu as suna,dar ce crezi ca mi-ar raspunde ? Da, sigur ca da, veniti cu consumabilele dv, va asteptam cu drag :lol: Pe la prima revizie,tin minte ca am intrebat-o pe dna (Mioara parca ii zice) daca pot sa aduc eu filtrul de polen si mi-a zis ca sub nicio forma nu se accepta "materialul clientului". Cred ca doar daca te duci peste ei si le pui filtrele pe masa (sau te duci cu ele gata montate), sa ai vreo sansa.

Ce numar de telefon e ala ?!?
Kia ceed 1,4 gsl,machine silver,comanda 20.06,seria la "shashiu" 05.09,ridicata pe 03.10.07.

Skyppy
Posts: 755
Joined: 07 Oct 2008, 20:58
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: revizie constanta

Post by Skyppy »

pai suna si intreaba . e nr. de telefon mobil :D. e de la birou din service. Suna si tu si zi ca ai inteles de la kia romania ca poti veni cu filtrele si alealalte. intreaba cat costa cu ale lor, cat te costa doar manopera, si in ce consta revizia. nu e tel mobil, nu iti ramane nr in memeoria lor:D e fix de la vodafone

bodo
Posts: 209
Joined: 06 May 2009, 16:38
Auto:
Location: Mangalia

Re: revizie constanta

Post by bodo »

nu inteleg de ce va dati de cesul mortii cu placutele de frana ca sa le schimbati in service cand ele se schimba atat de usor. tre sa stiti un lucru: sevice-ul nu vi le schimba asa de capul lor decat daca ele sunt foarte aproape de limita de uzura si asta ar periclita buna functionare a masinii. asa ca dc stiti ca vi s-au subtiat placutele faceti comanda de pe net de ce placute doriti si schimbati-le singuri inainte de a ajunge la revizie caci nu au ce sa comenteze.
ca sa va dau un timp estimativ de schimbare a placutelor: mai mult dureaza demontarea rotii decat schimbarea placutelor la o roata. nu va trebuie decat o inelara(sau tubulara si cheie cu crichet dc aveti) de 14 pt surub si o cheie de 17(dc nu ma insel) pt contra; se desface decat un surub su dupa care se "basculeaza" etrierul(vedeti care din cele 2 suruburi le desfaceti pt pt a nu va incomoda furtunul de frana cand basculati etrierul); puneti placutele inapoi (nu aveti cum sa gresiti), inpingeti pistonul etrierului pana la capat(presati-l doar cu mana pt a nu-l descentra)puneti etrierul la loc strangeti surubul bine si "voila" v-ati schimbat singuri placutele :D
:!: timp de lucru= 15min/roata (la gata) :!:
nu mai aruncati banii aiurea pe nimicuri prin service-uri ca doar suntem in criza ce mama dracu'
CT 22 BOF cee'd HB - mai negru ca dracu'
"daca vine apocalipsa nu disperati!, veniti in Romania caci noi suntem cu 50 de ani in urma"

Post Reply

Return to “Garanţie, revizii”