Revizia 5

Inclusiv campaniile de rechemări
NYC91
Posts: 56
Joined: 11 Sep 2011, 19:23
Auto: pro ceed 1.6 crdi 115hp
Location: Ilfov
Contact:

Revizia 5

Post by NYC91 »

Salut !
trebuie sa fac rezivia a 5 a masina are 81000 km si este din 2009(pro ceed 1.6 crdi 115 cai) . Masina dupa cate am inteles a cam iesit din garantie. Pana acum am facut reviziile la Mit Motors Baneasa. Am zis cca daca tot a iesit masina din garantie sa nu mai fac revizia tot la ei ca mi se par destul de scumpi. Am cerut o oferta de pret pentru revizie (filtre polen aer combustibil ulei, ulei + manopera 880 lei). Ce ma sfatuiti sa fac? Ma gandeam sa schimb si marca de ulei, sa trec la Motul. La ultima revizie am fost cu consumabilele cumparate de mine. Am dat pe consumabile undeva la 600 lei . Nu mi s-a parut ca am facut o economie foarte mare in plus un filtru nici nu s.a potrivit si l.am cumparat de la ei...
nu stiu ce sa fac ???:-? In maxim 2 saptamani trebuie sa o fac.

quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: Revizia 5

Post by quelloo »

incearca si la IMG. eu am facut revizia cu 680 ron cu filtru de motorina inclus (ai putea sa-l schimbi de acum). Poate mai au promotia.
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

NYC91
Posts: 56
Joined: 11 Sep 2011, 19:23
Auto: pro ceed 1.6 crdi 115hp
Location: Ilfov
Contact:

Re: Revizia 5

Post by NYC91 »

Am cuparat filtrele si uleiul de la AutoMarkt tin sa ii multumesc pe aceasta cale.
Acum a ramas sa gasesc si service-ul pentru a le schimba. Dupa cate am inteles pot face revizia la orice Service autot RAR? sau trebuie la orice reprezentanta Kia? pana la urma pe mine ma intereseaza sa imi puna stapila pe cartea service a masinii, nu?

NYC91
Posts: 56
Joined: 11 Sep 2011, 19:23
Auto: pro ceed 1.6 crdi 115hp
Location: Ilfov
Contact:

Re: Revizia 5

Post by NYC91 »

salut.
a ramas sa fac revizia la IMG unde manopera este 140, fata de 240 de la MIT.


Multumesc, topicul se poate inchide.

Post Reply

Return to “Garanţie, revizii”