KIA Cee'd - Garantia de 5/7 ani in limita a 150000 Km

Inclusiv campaniile de rechemări
Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

@ceednila - este doar o iluzie ca ai sa primesti info corecte, cind el nu vrea sa dea pretul pt un scut amarit ca nu cumva sa il afle concurenta :shock:
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

ceednila
Posts: 62
Joined: 24 Sep 2007, 22:59
Auto:
Location: BUCURESTI

Post by ceednila »

pai impresia mea este ca nu exista un pret uniform la toate serviceurile unu ia mai mult la piese si mai putin la manopera celalalt invers sau si mai aiurea mai mult la piese si manopera mai scumpa in functie de clienti. a devenit ca la piata una e sa cumperi din berceni si alta de la dorobanti. traim in romanica asta e. daca dealerul nu se respecta sa impuna preturile atunci ce sa mai spunem , vorbim in van pe aici.
CEE`D MACHINE SILVER GSL 1.4 MT CLASIC

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

..mda, am fost la KIA DEALER (fizic ! :D ) sa imi spuna care sunt reperele/codurile de la potentiometrul de lumina bord...dupa juma de ora de bajbait prin comp...a gasit cica ...atunci i-am zis sa mi le scrie si mie pe hartie....ha ! nu se poa domle' este secretu nostru ! :P
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

ceednila
Posts: 62
Joined: 24 Sep 2007, 22:59
Auto:
Location: BUCURESTI

Post by ceednila »

[quote="ida01ro"]..mda, am fost la KIA DEALER (fizic ! :D ) sa imi spuna care sunt reperele/codurile de la potentiometrul de lumina bord...dupa juma de ora de bajbait prin comp...a gasit cica ...atunci i-am zis sa mi le scrie si mie pe hartie....ha ! nu se poa domle' este secretu nostru ! :P[/quote

asta insemna ceva la modul cumperi de la noi sau daca nu la revedere. am luat banii pe masina descurcate cum poti.
CEE`D MACHINE SILVER GSL 1.4 MT CLASIC

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

ceednila wrote: vorbim in van pe aici.
Te contrazic, aici vei gasi singurele info. valabile fara sa fi nevoit sa alergi ca disperatul de la un dealer la altul.

Majoritatea info. de aici sunt experiente traite, nu info. bijbiile de un dealer sau altul.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

IC3
Suspect
Posts: 183
Joined: 26 Jan 2008, 15:17
Auto:
Location: Craiova

Post by IC3 »

si in concluzie la cati km se fac reviziile?
Mie mi-a spus foarte clar si raspicat dealer-ul Mit Motors Aviatorilor ca 15 000 km pt benzina si 20 000 diesel. Nu a mentionat nimic cum ca prima revizie ar trebui facuta mai repede.
Cee'd 1.6 CRDI HP, So RED.
Comanda data pe 25.01.2008; achitata integral 19.03.2008 si ridicata pe 10.04.2008.
Album foto IC3's Cee'd

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

15k benzina
20k motorina
SAU un AN daca nu faci km.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

ceednila
Posts: 62
Joined: 24 Sep 2007, 22:59
Auto:
Location: BUCURESTI

Post by ceednila »

Arnold12 wrote:15k benzina
20k motorina
SAU un AN daca nu faci km.
pai si ce a zis "reprezentantul" de mai sus ce facem ca tot spuneai ca pe aici nu sunt discutii in van. recunosc nu sunt discutii in van sun experiente, pareri, impresii, etc. recunosc sunt foarte multe lucruri bune facute de cei de pae aicidar sunt si unii care mai mult cu presupusu si off topic.
CEE`D MACHINE SILVER GSL 1.4 MT CLASIC

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Singurele discutii in van sunt cu tine deoarece se vede ca nu ai prea citit ce sa scris pe forum.

P.S. au mai fost si alti "reprezentanti" pe aici care se contraziceau de la un post la altul.

Succes cu "reprezentantul". :lol:
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

ceednila
Posts: 62
Joined: 24 Sep 2007, 22:59
Auto:
Location: BUCURESTI

Post by ceednila »

Arnold12 wrote:Singurele discutii in van sunt cu tine deoarece se vede ca nu ai prea citit ce sa scris pe forum.

P.S. au mai fost si alti "reprezentanti" pe aici care se contraziceau de la un post la altul.

Succes cu "reprezentantul". :lol:
nu intelege gresit. te asigur ca am citit forumul asta foarte mult. este adevara poate nu am scris foarte mult. eu unul consider ca un punct de vedere pertinent ar fi fost de ex cel al domnului burcea. dar el nu a mai fost pe forum cam demult poate si datorita unora care i-au sarit la gat cu comanda mea cand vine, da de ce, da cum, da in ce fel. si uite asa ramanem cu noi cei care nu vrem sa auzim decat parerile noastre. suntem cam off topic si-ti doresc numai bine si nu te irita asa usor uneori cand doi se "cearta" un altul iese din vizuina.
CEE`D MACHINE SILVER GSL 1.4 MT CLASIC

Malte
Posts: 495
Joined: 22 May 2007, 14:03
Auto:
Location: Constanta

Post by Malte »

Vreau sa ridic si eu o problema de logica:daca tu,membru al clubului,te duci la "reprezentant" ca sa afli "pe persoana fizica"pretul scutului,nu vii dupa aia si scrii pe forum care este acest pret,nu-l afla ,astfel,toata lumea?!?Secretomania salveaza (Kia)Romania :roll:
Kia ceed 1,4 gsl,machine silver,comanda 20.06,seria la "shashiu" 05.09,ridicata pe 03.10.07.

User avatar
mykep
On Air
Posts: 824
Joined: 15 May 2007, 11:26
Auto:
Location: Brasov
Contact:

Post by mykep »

bine zis Malte.

mie unul un om care nu-si prezinta deschis pretul pt un serviciu sau produs in fata tuturor, nu-mi inspira prea multa incredere.
Kia Cee'd 1.4 GSL Abyss Blue, Best + Opt
BV 77 MKP
ODO 71.000 KM

SeKAh
Posts: 815
Joined: 03 Jun 2007, 16:37
Auto:
Location: Bucuresti

Post by SeKAh »

ceednila; ce dovezi ai/avem ca omul lucreaza la Kia Romania?

ceednila
Posts: 62
Joined: 24 Sep 2007, 22:59
Auto:
Location: BUCURESTI

Post by ceednila »

SeKAh wrote:ceednila; ce dovezi ai/avem ca omul lucreaza la Kia Romania?
pai asta asteptem oameni buni ca "omu' sa sara si sa spuna sa ne convinga dar s-a cam dat la fund dupa cum se observa.
CEE`D MACHINE SILVER GSL 1.4 MT CLASIC

alex_0722876565
Posts: 77
Joined: 25 Feb 2008, 09:40
Auto:
Location: Craiova , Dolj
Contact:

....La 15.000km sau anuala ...pina la urma ...

Post by alex_0722876565 »

Sal , am depus si eu actele ... pentru kia ceed Best .... in citeva zile aflu daca se aproba leasing ( trebuie ca dau 4000E avans ) ... si zicea el ca primesc masina cam in 30/35 zile ... :-? in fine ce nu am inteles de la dealer din Craiova mia zis ca ,chiar daca fac 3000km/an tot trebuie sa ma duc la revizie anual :( ... greseste el sau cum este pina la urma ... ca eu poate fac 15.000 km in 2/3 ani .. ? multumesc anticipat ..

Post Reply

Return to “Garanţie, revizii”