Anunt umanitar - Donare sange

Numai anunţuri verificate ca fiind reale! Pentru a posta, luaţi legătura cu echipa tehnică!
Locked
Club KIA
Posts: 79
Joined: 27 Nov 2008, 15:07
Auto:

Anunt umanitar - Donare sange

Post by Club KIA »

buggyba wrote:Draga echipa (sa zic asa),

Este vorba de un anunt umanitar pe care nu-l pot posta ca si nou topic. De aceea va rog pe voi sa o faceti.

Am primit un mail care suna asa :

"te rog, dă sfoară în ţară după grupa AB pozitiv...Dacă cineva e dispus să doneze sînge...pentru o fetiţă cu leucemie... Este la spitalul Fundeni (Bucureşti), are 9 ani...şi pînă la operaţie face transfuzii zilnice. Altfel moare. ID: nico_popac ! Măcar dă mai departe Ing. SORIN PAUL CORNÃŢEANU Email: cornateanu_sorin@yahoo.com Tel: 0724.15.88.36.

daca nu ai AB pozitiv. Da-o mai departe."

Am sunat la nr. respectiv, unde un domn mi-a spus ca nu este direct implicat, dar mi-a dat nr. 0745 466 098. Acest numar este al tatalui fetitei (dl. Tudor) - pe fetita o cheama Alexandra Tudor. Am aflat ca tratamentul este facut in etape, acum fiind intre etape, iar urmatoarea fiind in aprilie. In timpul tratamentului pot avea nevoie si de 5 donatori pe zi.

Pe scurt, povestea din mail este verificata de mine, iar eu ma voi duce vinerea viitoare sa donez (la Institutul de Hematologie din Bucuresti - zona Piata Victoriei, in spatele sediului BRD, de luni pana vineri intre 7 si 12). Trebuie mentionat ca donez pentru Tudor Alexandra - Fundeni - Pediatrie. Centrul de donare elibereaza o hartie care trebuie trimisa prin posta catre dl. Tudor (spitalul nu accepta decat originalul).

Multumesc in avans pentru postarea acestui anunt umanitar.

Sa le ajute Dumnezeu.

Cu respect,
Bogdan.



Acest mesaj a fost primit pe PM de la @buggyba. Datorita problemelor intampinate de el in postarea anuntului am facut-o noi in numele lui.
Echipa tehnica Club KIA
--------------------------
Pentru carduri de membru click aici
Pentru oferte pentru membri click aici
Pentru orice informatie legata de forum clubkia@clubkia.ro!

Locked

Return to “Anunţuri umanitare”