comanda martax

Brasov
alin_srhcp
Posts: 10
Joined: 15 Apr 2008, 10:40
Auto:
Location: Cluj-Napoca

comanda martax

Post by alin_srhcp »

Salut tuturor , am si eu o intrebare, fiind nou in club. pot colegii din Brasov sa ma ajute spunandu-mi daca sunt de cuvant cei de la Martax in legatura cu termenul de livrare? ca nah, eu sunt din Cj si am facut comanda acolo , la cj fiind un termen de asteptare de cel putin 3 saptamani , si sunand la Bv Dl. Catalin Bejan mi-a spus ca im maxim 2 saptamani o voi avea, si stiti voi , nerabdare, vreau sa imi soseasca innainte de pasti , sa imi aduca shi mie iepurashu ceva:P. shi am platit integral pe data de 11 apr. 2008. daca ma puteti ajuta cu info in legatura cu aceasta chestiune ms. shi ma bucur ca pot face parte din clubul kia (asta detinand un cee'd bineinteles)
SB-07SEM- cassa white 1,4 best looking goooddddd

User avatar
doringvd
Moderator
Posts: 1355
Joined: 07 Jun 2007, 11:15
Auto:
Location: BRASOV
Contact:

Post by doringvd »

mie mi-a venit in termenul dat de ei!
atat ca mi-au spus: "e posibil sa vina cu o saptamana mai repede" asta m-a facut sa fierb un pic,dar a fost greseala lor...i-am stresat cu telefoanele aproape zilnic :lol: daca nu ziceau nimic...probabil ca o ridicam cand venea si gata.(fara sa mai fierb si sa-i stresez si pe ei)
oricum...bafta si sa-ti vina cat mai repede :wink:
Cee'd 1.4 GSL LX MT Machine Silver ."Ltd. Edition"

Jurnal de bord: http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?t=316

ODO 75000km Image

--------------------------
FOLOSESTE "SEARCH" INAINTE SA POSTEZI
POSTEAZA IN SECTIUNEA CORECTA
RESPECTA MEMBRII ACESTUI FORUM
--------------------------

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Post by spdblue »

De cand mi-am comandat masina si pana am primit-o s-au schimbat multe. Am asteptat 3 luni si 1/2 ca sa-mi ridic cee'd-ul. Acest lucru se intampla anul trecut.
Acum perioada este mult mai scurta. In Brasov au fost ceva masini si pe stoc o perioada. Nu stiu daca mai au acum. Cert este ca masiniile vin mult mai repede decat anul trecut. Probabil, eu am facut parte din exceptii la momentul acela.
In mare am vazut ca dealerii se straduiesc sa fie prompti. Un prieten care isi cumpara cee'd datorita faptului ca vrea o culoare anume, va astepta 2 saptamani aici in Bv. Daca nu tinea mortis sa aibe acea culoare, avea masina de azi pe maine.
Drum bun si numai bine.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

User avatar
mykep
On Air
Posts: 824
Joined: 15 May 2007, 11:26
Auto:
Location: Brasov
Contact:

Post by mykep »

daca nu ti-ai luat ceva cu optionale, o sa vina in cat timp zic ei +/- cateva zile
spor la asteptat :)
Kia Cee'd 1.4 GSL Abyss Blue, Best + Opt
BV 77 MKP
ODO 71.000 KM

Johnny27

Post by Johnny27 »

Lasa @spdblue ca noi sunt din garda veche pentru care se faceau masinile manual de veneau in 3-4 luni :P :lol:

alin_srhcp
Posts: 10
Joined: 15 Apr 2008, 10:40
Auto:
Location: Cluj-Napoca

Post by alin_srhcp »

@johnny27 stiu ca moda se repeta , spere sa nu fie cazul la mine, sa astept si eu atata, nu de alta da nu cred ca mai suport. aveam de mult tp in cap sa-mi iau mashina, si cu deciderea modelului a fost mai greu...sper sa se merite asteptarea :wink: . ms de urari
SB-07SEM- cassa white 1,4 best looking goooddddd

cmg_george

Post by cmg_george »

Baietii sunt ok... cei care impart masinile o duc mai rau ... A mea a venit cu cateva zile mai repede. daca ti-au spus ca ti-o da in 2 saptamani probabil masina este la ei sau in drum spre ei :)

eldtimer
comsin-comsan
Posts: 92
Joined: 08 Dec 2007, 00:27
Auto:
Location: Brasov

Post by eldtimer »

rabdare sa ai ca o sa vina...si nu intotdeauna depinde de ei...oricum Catalin e destul de direct si nu minte din cate am vzt yo...si nici nu da sperante false...asa ca ai rabdare...mie trebuia sa-mi vina de Mos (si ziua mea totodata) da nu a fost sa fie, da mi-a trecut...masina merita asteparea :D ..."succese nebanuite!!!"
Since 08.01 proud owner of KIA Cee'd 1.4 Best...si cam atat...da ce merge :)

B 33 WDC

++Ma petite "samanta"++

Image

Post Reply

Return to “Martax Group”