Chemare in service pentru schimbare releu lumini

Ploieşti
Rapidel
Posts: 229
Joined: 28 Aug 2007, 12:22
Auto:
Location: Ploiesti

Chemare in service pentru schimbare releu lumini

Post by Rapidel »

Zilele trecute am fost sunat de catre un angajat al Neoservice -Ploiesti pentru a ma anunta sa ma prezint la ei.Mi-a spus ca este vorba de inlocuirea unui releu la lumini.S-a constatat un defect de fabricatie si sunt obligati de producator sa inlocuiasca acest releu unui lot de masini,probabil dotate cu asa ceva.Eu personal n-am avut nicio problema de acest gen.Stie cineva mai multe amanunte?Mentionez ca am primit masina in noiembrie 2007.
Sincer mi-ar fi teama sa ma duc, mai ales ca nici tipul nu stia unde este pozitionat acest releu.Mi-e teama sa nu fie in bord si sa nu cumva sa ma "contaminez" cu niscaiva greierasi daca vor umbla la bord.

catalin1984

Post by catalin1984 »

eu am primit masina in septembrie si nu am avut niciodata probleme cu releul. Daca se mai anunta cineva e bine de stiut......ca sa nu fii chiar singurul pe care il suna. Poti sa suni si la alti dealeri din tara si sa intrebi despre aceasta problema. Daca de la nici unul nu afli nimic de ceedurile aduse in noiembrie atunci e deja dubioasa treaba.

Bafta.

cash
Posts: 137
Joined: 01 May 2008, 19:49
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by cash »

zi-i ca te duci tu cand o sa ti se buleasca...:)
CEE'D 1,6 GSL BASE Piston Grey + 2-3 optionale;
poze: http://picasaweb.google.com/adrianstefa ... bilicaCeeD
jurnal de bord: viewtopic.php?f=5&t=2692
ODO 18000km

sonty
incercator
Posts: 734
Joined: 02 Jun 2007, 14:25
Auto:
Location: craiova

Post by sonty »

ahaaaaa, asa s-ar explica oamenii care au ramas fara curent in baterie fara sa se stie de ce.
oltCEE'D 1.4 BEST, machine silver. cu roti si volan.
comanda 26.06. serie 4.09. achitat 7.09. livrare 20.09. toate in 2007.
DJ 50NTY
oltcit special, 0.652. de-o varsta cu mine.

mihaita1988
Posts: 384
Joined: 10 Jul 2008, 14:13
Auto:
Location: Valcea Bucuresti

Post by mihaita1988 »

Oricum teoretic ar trebui chemate toate masinile aduse in romania in perioada respectiva...
Kia Cee'd 1.4 GSL 109 CP Black Pearl
Daewoo Nubira II SX 1.6 105 CP - 2002

ID Messenger : mihaita_baloteanu

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Post by scubli »

mihaita1988 wrote:Oricum teoretic ar trebui chemate toate masinile aduse in romania in perioada respectiva...
Mai exact, trebuie chemate toate masinile din seria respectiva.

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Re: Chemare in service pentru schimbare releu lumini

Post by ida01ro »

Rapidel wrote:Zilele trecute am fost sunat de catre un angajat al Neoservice -Ploiesti pentru a ma anunta sa ma prezint la ei.Mi-a spus ca este vorba de inlocuirea unui releu la lumini.S-a constatat un defect de fabricatie si sunt obligati de producator sa inlocuiasca acest releu...
e laudabil dc te-au chemat si cred ca e bine sa te duci ! daca ajungi pe la ei, te rog sa le spui sa iti arate TSB in baza caruia se face operatia ( in TSB scrie si cauza pt care a fost emis precum si caror serii de masini se adreseaza) si mai vezi, poate te lasa sau..reusesti tu ! :P sa faci poze pe parcursul repectivei actiuni... thx!
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

Rapidel
Posts: 229
Joined: 28 Aug 2007, 12:22
Auto:
Location: Ploiesti

Post by Rapidel »

Am sa ma duc, cu siguranta si am sa postez aici toate detaliile aceste chemari in service.Se pare ca sunt singurul de pe acest forum care a fost chemat,sau poate ca ma exista si alti posesori de cee`d de pe forum ,dar probabil nu au intrat pe acest subiect.Repet,eu nu am avut nicioproblema cu masina pana acum, dar ma duc la ei ca sa nu am probleme.

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

Dealerii Kia merg pe minima rezistenta....adica..cine nu plange nu primeste papica! :P vezi aici si troncaneala din volan care e recunoscuta prin buletin, dar cine a fost chemat sa o schimbe??!! :evil:

de asta am spus ca e laudabila initiativa lor....

Bafta
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Post by Akbhar »

Din cate stiu, masina mea a fost livrata in aceeasi zi cu a lui Rapidel (2 noiembrie 2007). Deci seriile sunt pe aproape. Si pe nimeni nu m-au sunat. E bine sau rau?
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Post by scubli »

Akbhar wrote:Din cate stiu, masina mea a fost livrata in aceeasi zi cu a lui Rapidel (2 noiembrie 2007). Deci seriile sunt pe aproape. Si pe nimeni nu m-au sunat. E bine sau rau?
Daca nu ai probleme inca rau nu are cum sa fie, in schimb poti da un telefon sa fii sigur. :)

DaDiRo
Moderator General
Posts: 435
Joined: 13 Jun 2007, 17:27
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by DaDiRo »

Rapidel, ce au spus atunci cand te-au chemat, ca iti schimba releul de lumini sau blocul de lumini? Este o mica diferenta si ar fi bine de stiut. Plus de asta, ai reclamat ceva in legatura cu luminile sau semnalizarea?

Bafta,
Adi
Cee'd 1.6 GSL EX Classic+, KB/ RB - B 73 SXM
Album
Carduri de membru

cmg_george

Post by cmg_george »

Totusi... suntem cativa oameni pe forum numai unu a fost chemat? Eu am ridicat masina in 13 decembrie, am fost la dealer vineri 11.07 si nu a zis nimeni nimic.... probabil ca spuneau daca era ceva nu?

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

@rapidel: cand ai de gand sa te duci la service? ... uite ce ai starnit pe forum! ..se pare ca daca nu te duci tu ....o sa te ducem noi ! :D
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

Rapidel
Posts: 229
Joined: 28 Aug 2007, 12:22
Auto:
Location: Ploiesti

Post by Rapidel »

Joi sau vineri o sa ma duc. Dar am anumite indoieli:cand l-am intrebat pe respectivul "unde se afla pozitionat releul "(ma tem sa nu fie prin bord si sa nu ma pricopsesc cu niste greierasi la demontare/montare),tipul mi-a raspuns ca nu stie.M-a surprins acest raspuns,pentru ca ma voi simti ca un cobai cand ma voi prezenta la service.Oricum ma voi duce intr-una din zilele mentionate mai sus , iar daca vad ca cei d-acolo o bajbaie, ii las si o tai.Oricum o sa va tin la curent si imediat ce o sa am amanunte noi o sa la fac cunoscute.

Post Reply

Return to “Neoserv”