Chemare in service pentru schimbare releu lumini

Ploieşti
Rapidel
Posts: 229
Joined: 28 Aug 2007, 12:22
Auto:
Location: Ploiesti

Post by Rapidel »

DaDiRo wrote:Rapidel, ce au spus atunci cand te-au chemat, ca iti schimba releul de lumini sau blocul de lumini? Este o mica diferenta si ar fi bine de stiut. Plus de asta, ai reclamat ceva in legatura cu luminile sau semnalizarea?

Bafta,
Adi
Releul de lumini.Eu nu am reclamat nimic .Mi-au spus ca masina face parte dintr-o serie la car trebuie inlocuit acest reper ,pentru ca s-au constatat defectiuni.O sa va spun joi sau vineri dupa ce merg la ei.

cristush
Posts: 147
Joined: 18 Apr 2008, 10:43
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by cristush »

@Rapidel: vreo noutate?
Cee'd HB 1.4 GSL So Red START + optionale (numele ei: Maia)
Comanda: 23mar2008, Serie: 19mai, Livrata: 29mai
B-79-GCS
Poze intalnire Bran + coloana Brasov 21feb2009 AICI
Poze coloana KIA Brasov 10oct2009 AICI - Maia are numarul 85 in coloana

Rapidel
Posts: 229
Joined: 28 Aug 2007, 12:22
Auto:
Location: Ploiesti

Post by Rapidel »

Nicio noutate,pentru ca nu m-am dus.Am plecat la mare si am preferat sa nu umblu la masina daca nu am nimic.O sa ma intorc vineri ,iar saptamana viitoare trec pe la service-ul care m-a chemat sa vad despre ce este vorba.Deocamdata "ma simt bine " si nu vreau sa am necazuri.Dar cu siguranta o sa ma duc sa aflu care-i problema si o sa va comunic.

User avatar
fadi
Posts: 13
Joined: 17 Feb 2010, 11:29
Auto:
Location: Ploiesti

Re: Chemare in service pentru schimbare releu lumini

Post by fadi »

salut
vreau sa mentiunez ca anu trecut in august, am venit cu masina la serviciu frumos fara nici o problema ,am parcat iar cand am iesit sa ma duc spre casa am bagat cheia si nimic,era moarta
ii am sunat pe baietii de la neoserv eram si in centru asa ca au sosit in 10 minute, mie a incarcat bateria de la alta masina si m-am dus dupa ei las service,acolo au facut toate masurarile si testele si nu aparea nimic
bateria se incarca bine fara probleme ,si mie au zis ca sa merg un drum mai lung cu ea iar daca mai face probleme de genu sa vin cu ea la ei sa-mi schimbe un releu ,presupun ca de el este vorba ,dar de atunci nu a mai facut probleme de genu,si au trecut cateva luni.
apropo nu am uitat nimic aprins in masina :) oricum la 30 de secunde daca era se stingea singura.

Post Reply

Return to “Neoserv”