ALTI MOTORS BACAU

Bacau
ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

bondalicir wrote:...service-ul cum este?
:D :D

PS: ce ar fi sa incerci la RODAV ?
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

User avatar
bondalicir
Posts: 1820
Joined: 02 Mar 2008, 02:56
Auto:
Location: Buftea
Contact:

Post by bondalicir »

vad ca esti din bacau.
zici ca e mai bine la rodav? astia parca erau din vaslui, nu?
cam departe sa ma duc sa fac reviziile la ei.
as prefera bacau sau bucuresti.

Lucian62
Posts: 33
Joined: 24 Oct 2007, 23:18
Auto:
Location: Piatra Neamt

Post by Lucian62 »

Inca nu am ajuns la service-ul lor, insa nu recomand nimanui sa isi ia masina de la Alti Motors Bacau. Dupa ce ca astepti masina mult timp (nu-i prea baga in seama importatorul, cred), te mai pacalesc la cursul de schimb, in contractul ce-l semnezi specifica livrarea masinii in max 90 de zile din momentul confirmarii platii [-X si nu-ti dau nici macar un breloc, pix, radiera etc. cu KIA [-( . Iar tovarasul Huluba V. traieste pe alta lume, ar trebui sa vanda mere in piata.
Kia Cee'd 1.4 GSL LX MT Best, Pewter Beige,

tymy09
Posts: 31
Joined: 05 Sep 2007, 19:09
Auto: DUE
Location: xfrxx

Post by tymy09 »

Am fost eu. Schimbat bara fata si vopsire, vopsit bara spate toate operatiile au durat 3 zile. Mai greu au venit piesele adica 3 luni pentru o bara. In privinta vopsitului nu am identificat nici o problema, o sa vad mai bine dupa ce o s-o spal. Pana atunci numai bine si km cati mai multi la bord fara probleme.

diacos
Posts: 219
Joined: 08 Sep 2007, 09:44
Auto:
Location: Piatra-Neamt

Post by diacos »

Buna tuturor! Am schimbat : bara fata, far stanga, masca, indreptat si vopsit ambele aripi si capota. Durata: 1 luna piesele si 1 saptamana reparatia. Cost total piese, manopera, materiale: 7300 ron.
Masina a iesit super bine. Din partea mea va puteti adresa cu incredere.
Bafta tuturor!
1.4 GSL EX CLASSIC Oil Blue/Rainbow Blue+ multe altele; comanda 07/07, serie 26/09. plata 27/09, promisa 15-20/10, vazuta in 02/11, ridicata 07/11, asteptata 122 zile. punct .

DarkMatinee
Posts: 5
Joined: 11 May 2008, 03:51
Auto:

Post by DarkMatinee »

strainul0007 wrote:eu am luat un ceed de la rodav vaslui in numai o singura saptamana *comanda, plata si primit masina*
astia si le-au cumparat mai demult nu ca cei de la bacau care nu au bani sa treaca strada
am inteles ca firma respectiva are ca actionar pe ciocoiu care a facut opelul praf
salutare
Dap, asa praf a caut Opel-ul incat a vandut totul pe 2 milioane de euro. Vreau si eu asa afaceri praf.

DarkMatinee
Posts: 5
Joined: 11 May 2008, 03:51
Auto:

Post by DarkMatinee »

PS: Vad ca se tot vorbeste cum ca dealerii din Bacau nu sunt importanti pt Kia Romania. Daca nu ar fi asa importanti, de ce au primit invitatii exclusive alaturi de Pitesti si inca 2 dealeri la saloanele auto din Paris, Geneva, Frankfurt, etc. (cazare, mese, tot inclus)?

alexneo
Posts: 17
Joined: 05 Nov 2007, 19:13
Auto:
Location: Bacau
Contact:

Post by alexneo »

DarkMatinee wrote:PS: Vad ca se tot vorbeste cum ca dealerii din Bacau nu sunt importanti pt Kia Romania. Daca nu ar fi asa importanti, de ce au primit invitatii exclusive alaturi de Pitesti si inca 2 dealeri la saloanele auto din Paris, Geneva, Frankfurt, etc. (cazare, mese, tot inclus)?
Probabil pentru ca au vandut cee'd ca painea calda.
Cee'd 1,4 GSL Best, Pewter Beige BC-05-CGD

DarkMatinee
Posts: 5
Joined: 11 May 2008, 03:51
Auto:

Post by DarkMatinee »

alexneo wrote:
DarkMatinee wrote:PS: Vad ca se tot vorbeste cum ca dealerii din Bacau nu sunt importanti pt Kia Romania. Daca nu ar fi asa importanti, de ce au primit invitatii exclusive alaturi de Pitesti si inca 2 dealeri la saloanele auto din Paris, Geneva, Frankfurt, etc. (cazare, mese, tot inclus)?
Probabil pentru ca au vandut cee'd ca painea calda.
Au primit si inainte sa se lanseze cee'd-ul :). Si nu sunt cei mai mari vanzatori din tara. Pitesti e cu mult peste:). La fel si Vaslui.

Codrin
Posts: 10
Joined: 22 Apr 2008, 10:58
Auto:
Location: Bacau

sunt ok

Post by Codrin »

Eu sunt multumit de ei, in general...

Acum un an mi-au adus pompa de frana (pe garantie) dupa doua luni si ceva... :((( .. de mi-am facut praf un set de placute, cu toata grija pe care am incercat sa o manifest la condus...
Zilele astea mi-au adus parbriz nou dupa 3-4 zile de la comanda, deci foarte bine... E si in functie de furnizori toata povestea cu piesele, banuiesc.
In schimb toate lucrarile (inclusiv repararea unei aripi lovite) au fost de calitate si facute foarte repede. Ce-i drept, nici nu au fost probleme foarte complicate, dar merita apreciati. Pana acum.
Daca imi iau vreodata Cee'd...nu cred ca ma duc in alt judet la "cumparaturi".
KIA Picanto, 1.1, LX, 2006
36.000+ km
...si vreau sa-mi iau parapanta inainte de Cee'd !!!

mozo
Posts: 1
Joined: 24 Jun 2008, 13:31
Auto:
Location: Bacau

Post by mozo »

Eu am achitat integral masina (o KIA SORENTO) si dupa 2 luni inca mai astept actele. Impresia mea este ca astia din Bacau (Alti Motors) sunt niste excroci, folosesc banii nostri sa-si faca ei propriile afaceri.

DarkMatinee
Posts: 5
Joined: 11 May 2008, 03:51
Auto:

Post by DarkMatinee »

mozo wrote:Eu am achitat integral masina (o KIA SORENTO) si dupa 2 luni inca mai astept actele. Impresia mea este ca astia din Bacau (Alti Motors) sunt niste excroci. folosesc banii nostri sa-si faca ei propriile afaceri.
Intai invata limba romana, si dupa critica-i pe altii.

arka
Posts: 555
Joined: 01 Jun 2007, 12:21
Auto:
Location: BACAU
Contact:

Post by arka »

DarkMatinee wrote:
mozo wrote:Eu am achitat integral masina (o KIA SORENTO) si dupa 2 luni inca mai astept actele. Impresia mea este ca astia din Bacau (Alti Motors) sunt niste excroci. folosesc banii nostri sa-si faca ei propriile afaceri.
Intai invata limba romana, si dupa critica-i pe altii.
intr-un fel ai dreptate , dar omul nu-i critica pentru ca nu stiu sa scrie sau sa vorbeasca. Si eu am fost nemultumit cand a trebuit sa astept patru luni masina (erau alte vremuri acu' un an). In rest pe partea de tinichigerie si vopsitorie sunt Ok. Eu sunt multumit, pana acum mi-au schimbat bara si hayonul si mai nou indreptat si vopsit o portiera.
cee'd 1.4 base, oil blue, proiectoare, cotiera, cheie 2 butoane
golf 4, benzina 1.4
www.instructiunissm.com

Romburaku
Posts: 81
Joined: 26 Nov 2007, 15:38
Auto:

Post by Romburaku »

Stimabile DarkMatinee, daca vrei sa-i critici pe altii, invata tu mai intai gramatica limbii romane, reciteste fraza pe care ai debitat-o si ai sa vezi ca nu poti acorda nici macar cele 9 cuvinte din ea...!
Nu sunt lamurit de ce ai asa putine posturi, si toate pe topicul "faimosului" Alti Motors, esti ca un fel de gardian pe aici, nu? Poate ii raspunzi si amicului Bondalicir care a dat comanda pe 17 martie si inca n-a primit masina nici in ziua de azi (11 iulie).
Cee'd 1.4 Best, Pewter Beige

justevil
Posts: 309
Joined: 27 Apr 2008, 20:36
Auto:
Location: CT
Contact:

Post by justevil »

Stimabile domn Romburaku, cu toata stima, dar DarkMatinee a folosit corect gramatica limbii romane, de la inceput pana la sfarsit, precum si ortografia, topica etc. ( si ca sa fiu riguroasa, singura greseala pe care o pot observa este folosirea semnului de punctuatie "punct" in loc de "semnul exclamarii" la sfarsitul frazei, avand in vedere ca era una imperativa )
Daca dumneavoastra aveti nemultumiri legate de serviciile oferite de AltiMotors, ar fi de preferat sa va limitati la acestea.

Nu cred ca acest forum trebuie transformat acum in "Indreptarul ortografic ortoepic si de punctuatie al limbii romane". Daca ar fi sa taxam pe toata lumea care nu foloseste o virgula sau orice alt semn de punctuatie, am inrosi majoritatea posturilor. Nu toti membrii care posteaza aici sunt absolventi de Litere, sau clase de profil uman (desi nu neg faptul ca orice absolvent de liceu si chiar gimnaziu ar trebui sa cunoasca regulile de ortografie si punctuatie), iar daca ne pierdem in amanunte de genul acesta, ne abatem de la adevaratele probleme pe care le au posesorii sau viitorii posesori de autoturisme marca KIA.

Imi cer scuze daca remarca mea v-a deranjat in vreun fel.
Toate cele bune!
CT 11 ESN - revin dupa pauza :D

Post Reply

Return to “Alti Motors”