Taxat pentru 'test rampa' la Autonet Giulesti

Inclusiv campanii de rechemări.
User avatar
Smug
Posts: 67
Joined: 26 Jul 2021, 10:03
Auto: Sportage'16 GTLine 2.0D AWD AT
Location: Bucuresti

Taxat pentru 'test rampa' la Autonet Giulesti

Post by Smug »

Salut, aveam un zgomot/vibratie de la motor, plus balans pronuntat peste denivelari si am programat-o in service la Autonet deoarece la Mit n-aveau liber pana-n Craciun. Au verificat garantia si m-au cam luat la intrebari ca de ce am venit la ei, ca de obicei Mit nu rezolva problemele pe garantie, ca vor doar banii de la revizii si dupaia clientii vin la Autonet. 4-5 ore mai tarziu m-au sunat sa vin dupa masina, n-au gasit decat o bucsa crapata si au dat comanda. Cand sa plec, aveti de achitat nu stiu cat, dar va las doar 'testul de rampa' 120 lei. Ii raspund ca nu ma asteptam sa platesc ceva daca e in garantie masina, nici la Mit n-a fost cazul. Aparent daca n-au gasit nimic e ca si cum l-am cerut eu extra. Am platit, n-aveam de ales, ati mai intampinat?

User avatar
DragosB
Posts: 170
Joined: 27 May 2011, 21:36
Auto: Sportage 1.7 DSL
Location: Bucuresti

Re: Taxat pentru 'test rampa' la Autonet Giulesti

Post by DragosB »

poti sa fii mai explicit si sa ne spui in ce a constat acel Test de rampa? la o prima citire pare un abuz daca masina e in garantie si cele raportate de tine nu au avut rezolvare( in sensul ca nu s-a descoperit nimic).Mai persista senzatia de vibratie la motor ? Ai in continuare balans pronuntat peste denivelari?
Bucsa respectiva e o piesa cu garantie 7 ani? Nu cred.Poate de aici sa fie taxa de pod.In mod normal trebuia sa ti se ceara acordul,telefonic macar,asa se procedeaza.Banuiesc ca nu te-ai dus pt bucsa ci pt senzatiile enuntate mai sus.
Ref comentariile lor despre MIT,sunt adevarate in cazul unura.Cat am avut Sportagele in garantie,totul ok(inclusiv ce a cazut si era acoperit de garantie).Imediat dupa,chiar la 2 saptamani situatie,totul dura enorm,timpi de asteptare ireali.Ultima vizita a mea in reteaua Kia a fost asta vara la IMG,alti "priceputi".. insa i-am ales pt programare intr-un termen rezonabil.
Autonet n-a vandut suta de mii de Kii,de aia sunt asa de gretosi cand vine vorba de MIT :)....care MIT nu s-a gandit nici el la randul sau sa tripleze capacitatea de servisare.Cheltuieli minime,profit maxim.Reteta perfecta pt un fiasco in urmatorii 2-3 ani,in ritmul asta
CX 30 Skyactiv x 186/MT
ex: Sportage III, 1.7 crdi, clyde blue

User avatar
Smug
Posts: 67
Joined: 26 Jul 2021, 10:03
Auto: Sportage'16 GTLine 2.0D AWD AT
Location: Bucuresti

Re: Taxat pentru 'test rampa' la Autonet Giulesti

Post by Smug »

N-au fost nici ei expliciti, aia a fost motivatia: nu s-a gasit nimic = plateste clientul

Post Reply

Return to “Garanţie, revizii”