Kia Sportage 1.6 T-GDI 4X2 Manual-Red 2017

Totul despre al vostru Kia Sportage şi poze bineînţeles!
Hasos
Posts: 12
Joined: 18 Oct 2020, 20:39
Auto: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Location: Bucharest

Kia Sportage 1.6 T-GDI 4X2 Manual-Red 2017

Post by Hasos »

Salutare tuturor, eu sunt Alex, de joi saptamana trecuta sunt posesorul unui Kia Sportage din 2017 care are acum cam 63000 km. Motivul pentru care am ales un SUV e ca in curand o sa devin tata iar vechea masina era prea mica pentru familie. Am cautat ceva inainte sa aleg acest model, initial voiam un Duster nou dar dupa ce am avut ocazia sa fac un test drive si am mai vazut si alte modele de masini (VITARA, TUCSON, KADJAR) am ales KIA.Am citit mult pe forum aici informatii care m-au ajutat foarte mult in luarea deciziei de cumparare.Fiind o masina second hand are mici imperfectiuni atat exterior cat si interior pe care am in plan sa le remediez in perioada imediat urmatoare, vorbim aici de pete pe vopsea de la pasari, mici pete pe tapiterie in inteior, nu probleme grave. Am luat masina de la Brasov nu stiu daca fostul posesor era membru aici :) si in prima faza urmeaza inmatricularea pe Bucuresti.Aseara am resuit sa ii pun si rotile de iarna.
Orice pont sau sfat sunt binevenite tinand cont ca abia ma obisnuiesc cu masina si nu am mai avut KIA inainte
Mai jos si cateva poze cu masina cu numere de Brasov momentan
Image
Image
Image
Image

Return to “Jurnal de bord”