Sportage 1.6 T-GDI 7DCT 4X4 GT Line Black Pearl

Totul despre al vostru Kia Sportage şi poze bineînţeles!
crisdecris
Posts: 16
Joined: 25 Jul 2017, 18:24
Auto: GTLine 4x4 T-GDI
Location: Timisoara

Sportage 1.6 T-GDI 7DCT 4X4 GT Line Black Pearl

Post by crisdecris »

Buna seara!
Am primit masina in 05.10.2017, pana acum avem 1560 km.
Versiunea este 1.6 turbo, GT line, suplimentar degivrare parbriz, senzori parcare fata -spate si frana parcare electrica.
Masina este peste asteptari, totul functioneaza impecabil singurul minus este consumul ... dar toti care am luat motorizarea asta stim la ce sa ne asteptam.
Am parcurs vreo 400 km in regim de autostrada, restul oras, drumuri nationale si o urcare la munte in Apuseni pe drum pietruit/ betonat (1000 m altitudine) pana acum totul la superlativ. Am testat si modul SPORT pe DN, depasiri tiruri inclusiv in rampa (dealurile Fagetului, .., Ohaba) fara probleme masina parca zboara. In regim normal consumul e mai mic, eu am scos mixt DN/autostrada 8.6 l (aprox. 400 km), iar acelasi traseu pe SPORT 9 l. Impecabil si sistemul automat de schimbare a fazei, testat noaptea pe aceleasi dealuri ale Fagetului, schimba automat exact la intalnirea cu autoturismul din sens opus, ....., se deschide pe curbe, ...., cel putin eu sunt impresionat.
Pentru iarna am ales Hankook 225/60/R17, senzori presiune de pe ebay, iar jantele de la reprezentanta.
Pentru orice alte detalii pentru cei din Timisoara si nu numai va stau la dispozitie.

Lardin
Posts: 40
Joined: 22 Jul 2017, 10:24
Auto: Kia Sportage 2017
Location: Bucuresti

Re: Sportage 1.6 T-GDI 7DCT 4X4 GT Line Black Pearl

Post by Lardin »

Cat te-au costat jantele originale? Tabla sau aliaj?
Sportage 2017, 1.6 T-GDI 7DCT 4x4 GT Line, Deluxe White

crisdecris
Posts: 16
Joined: 25 Jul 2017, 18:24
Auto: GTLine 4x4 T-GDI
Location: Timisoara

Re: Sportage 1.6 T-GDI 7DCT 4X4 GT Line Black Pearl

Post by crisdecris »

546 bucata aliaj. Nu cred ca sunt originale, ci doar aduse de reprezentanta.

Sent from my SM-T535 using Tapatalk


Post Reply

Return to “Jurnal de bord”