Kia Sportage 4x4 Gt line manuala

Totul despre al vostru Kia Sportage şi poze bineînţeles!
andrei1271984
Posts: 963
Joined: 06 Nov 2016, 15:17
Auto: Sportage 1.6 T-GDI 6MT GT-Line
Location: Bucuresti

Re: Kia Sportage 4x4 Gt line manuala

Post by andrei1271984 »

au trecut deja 2 ani ? :D te mai tachinez si eu putin , stii doar ca te simpatizez ;)
in multe cazuri dealerii procedeaza asa pentru a-si indeplini targetul lunar. este fix problema lor daca vor sa vanda mai putine la preturi mai mari sau multe la preturi mici. Clienti au si vor avea in continuare , unii mai deschisi la buzunare ca mine altii buni negociatori ca tine. Eu desi ii cunosc pe toti de la kia (de la vanzatori pana la director general) n-am vorbit decat 1 data la telefon mi-au transmis ce se poate da maxim si am incheiat contractul :) Asta sunt, e greu sa ma mai schimb la 35 de primaveri :)
sa o stapaniti sanatosi si fara incidente !
Kia Sportage 2021 1.6 T-GDI 6MT GT-LINE

EX : Kia Sportage 2016 1.6 GDI Classic +

Miria
Posts: 296
Joined: 06 May 2017, 14:30
Auto: Sportage2017

Re: Kia Sportage 4x4 Gt line manuala

Post by Miria »

Multumim, ne mai tachinam si peste 10 ani daca ne om mai gasi pe aici.In urmatorii 10- 12 ani n am de gand sa mai schimb vreo masina, poate o autorulota sh sa iau, noua nu se prea merita, asta chiar mi as dori tare mult, ah si sa nu uit, poate vreun Oltcit sau Dacia 1300 sa restaurez, mi ar placea multe, sănătoși sa fim. Toate bune!

User avatar
Flavius18
Posts: 354
Joined: 30 Mar 2018, 21:31
Auto: Kia Sportage 1.6 GDI
Location: Bucuresti, Dristor

Re: Kia Sportage 4x4 Gt line manuala

Post by Flavius18 »

Ma bucur sa citesc ca mai este cineva caruia nu ia placut Suzuki Vitara si a ajuns la Kia, ma face sa simt ca am ales bine :) ca eram la un pas sa iau Vitara si acu cand ma uit din Kia la Vitara ma bucur ca nu am ales sa o iau.

Miria
Posts: 296
Joined: 06 May 2017, 14:30
Auto: Sportage2017

Re: Kia Sportage 4x4 Gt line manuala

Post by Miria »

Sportage ul îl am din 2017, Vitara vroiam anul trecut prin septembrie si am ajuns la 3008.Mie mi a placut, dar alor mei si nevestemii nu le a placut. Mașinuța aceea își merită banii, poate nu se potriveste cu un tip de 60+ cum este tata, dar unui tânăr eu zic ca i ar veni mănușă.

andrei1271984
Posts: 963
Joined: 06 Nov 2016, 15:17
Auto: Sportage 1.6 T-GDI 6MT GT-Line
Location: Bucuresti

Re: Kia Sportage 4x4 Gt line manuala

Post by andrei1271984 »

Nu discut de 3008 pentru ca nu sunt fan Peugeot (am avut in trecut un 308 si mi-a scos peri albi) si nici nu stiu foarte multe despre masina.
Insa despre Vitara pot sa-mi dau cu parerea si o sa-ti spun ca ai luat decizia buna :)
am in jur de 10 vitara asigurate si alti 7-8 cunoscuti/clienti care au renuntat la vitara dupa ce au vazut masina si au mers cu ea. Plus alti cativa colegi de forum carora nu le-a placut masina.
Este adevarat ca este nr 1 dpdv al pretului dar nu o putem compara cu Sportage.
Kia Sportage 2021 1.6 T-GDI 6MT GT-LINE

EX : Kia Sportage 2016 1.6 GDI Classic +

User avatar
Flavius18
Posts: 354
Joined: 30 Mar 2018, 21:31
Auto: Kia Sportage 1.6 GDI
Location: Bucuresti, Dristor

Re: Kia Sportage 4x4 Gt line manuala

Post by Flavius18 »

Ultima afirmatie este clara si adevarata Andrei

Miria
Posts: 296
Joined: 06 May 2017, 14:30
Auto: Sportage2017

Re: Kia Sportage 4x4 Gt line manuala

Post by Miria »

Ah, păi eu unul, nu comparam Vitara cu Sportage, sunt masini total diferite, nu mai zic de bani, cu diferența dintre un Gt line full si un Luxus tot full îți poți cumpăra un Logan. Mintea mea compara Vitara cu Ecosport-ul nevestemii. La fel am incercat sa o conving cu Vitara, bine la vremea aceea fără facelift și am ajuns la Ecosport. Eu am facut test drive si mi a placut, e peste Duster ul nou si n plus daca cineva si ar dori o Vitara noua, la unguri prețurile sunt mai bune decat la noi, adică cu 3000 de euro mai putin, ciudat dar adevarat.La dealerii din Debrecen sunt cele mai bune preturi pentru Suzuki.
3008 ul sper sa fie fiabil, e lăudat peste tot, e o prezență mai exotică, Evoque ul săracului :D :roll: .

andrei1271984
Posts: 963
Joined: 06 Nov 2016, 15:17
Auto: Sportage 1.6 T-GDI 6MT GT-Line
Location: Bucuresti

Re: Kia Sportage 4x4 Gt line manuala

Post by andrei1271984 »

:)))) buna asta cu evoque-ul saracului :))) recunosc ca nu o stiam :D
Kia Sportage 2021 1.6 T-GDI 6MT GT-LINE

EX : Kia Sportage 2016 1.6 GDI Classic +

Miria
Posts: 296
Joined: 06 May 2017, 14:30
Auto: Sportage2017

Re: Kia Sportage 4x4 Gt line manuala

Post by Miria »

Asa vorbește lumea la cafea.

Miria
Posts: 296
Joined: 06 May 2017, 14:30
Auto: Sportage2017

Re: Kia Sportage 4x4 Gt line manuala

Post by Miria »

Am tot vorbit despre 3008 si am uitat esentialul, adica regele acestui topic, bine mie imi place sa ii zic bestia neagra.Am gasit aceasta poza in telefon, este facuta prin toamna.Sper sa se faca mai frumos sa o scot la o plimbare.Evit sa o conduc iarna pe drumurile patriei, mai ales datorita clorurii de calciu, pietrelor aruncate, nisipului si alte cele pe care le cunoasteti si voi. N am avut absolut nicio problema cu ea pana acum, ma felicit pentru alegerea facuta, pacat ca m am calicit la senzorii de parcare si la Bsd, bine nici nu ma gandeam ca voi avea nevoie, la momentul achizitiei, nu exista acest garaj. Dau de dracu de fiecare data cand o scot din subteran pe unde isi face veacul. Din poarta garajului am de strabatut o panta in curba de ac de par de aproximstiv 45 de grade. O scot destul de greu, dar nu imposibil, fara sa fiu ajutat, recunosc am o jena sa nu o zgarii.Cei drept vecinilor le cam miroase ambreiajul, eu daca cuplez awd ul si esp off, n are treaba saraca, urca fara niciun miros.Astazi un vecin cu un Kodiaq cred ca fara awd, a derapat si si a zgariat bine bara..... La 3008, bine, am scos o decat o data, cu sistemul de camere de 360 de grade si senzorii de parcare sunt un rege al aceste curbe minunate.Asta este.....
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Miria
Posts: 296
Joined: 06 May 2017, 14:30
Auto: Sportage2017

Re: Kia Sportage 4x4 Gt line manuala

Post by Miria »

A mai trecut ceva timp, toate bune, merge Sportage ul impecabil, nici acum nu m am plictisit de el.In poza cu fratele 3008 mai tânăr.
IMG_20190413_220142_468.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”