Kia Sportage Style 2.0 DSL 4x4 MT Infrared

Totul despre al vostru Kia Sportage şi poze bineînţeles!
Macabrescu
Posts: 55
Joined: 05 Apr 2017, 04:02
Auto: Kia Sportage 2.0 DSL

Re: Kia Sportage Style 2.0 DSL 4x4 MT Infrared

Post by Macabrescu »

Astea sunt. I-am vizitat și eu pe ăștia. Dar n-au pe stoc, și chiar dacă aveau din ce văd eu vând doar seturi de 4. Mie îmi trebuie o bucată. Dar mulțam frumos oricum.

adrian deleanu
Posts: 140
Joined: 27 Dec 2017, 19:58
Auto: sportage ql 2017
Location: brasov, romania

Re: Kia Sportage Style 2.0 DSL 4x4 MT Infrared

Post by adrian deleanu »

Consumul de ok. Eu am tot 2,0 DSL 4x4 MT dar de 136 CP. Ultimul consum 7,27 de la full la full. Probabil am avantajul că zilnic fac ceva și extraurban. Cu încălzirea, am o metodă mai rapidă: până nu ajunge temperatura la 90 grade nu depășesc 2000 de ture. In timpul ăsta nu merg pe aerul condiționat, ci pe recirculare interioara cu toate căile: sus, jos și față, din butoanele instalației. Cam după 8 km simt căldura

Trimis de pe al meu Lenovo P2a42 folosind Tapatalk


Macabrescu
Posts: 55
Joined: 05 Apr 2017, 04:02
Auto: Kia Sportage 2.0 DSL

Re: Kia Sportage Style 2.0 DSL 4x4 MT Infrared

Post by Macabrescu »

Well, după o lună de service a ieșit în sfârșit și mașina. S-au mișcat ok băieții de la MIT având în vedere că am prins și sărbătorile. Cred că voiau și ei să scape de ea că acum le-au venit norocoșii cu crengi pe mașini. Oricum, foarte ok relația cu ei, n-am de ce să mă plâng.

Janta lovită nu-i chiar atât de lovită, e ciupită puțin într-o margine, dar cel mai important nu e strâmbă sau fisurată. O s-o duc la băieții ăia din Berceni la recondiționat.

Toată tăblăraia pe care mi-au pus-o e nouă. Nu s-a revopsit nimic. Dar se pare că piesele de schimb de la Kia n-au aceeași calitate ca alea originale. Și bara și aripa au cate o particulă de praf prinsă sub vopsea. Dar m-au chemat săptămâna viitoare să remedieze.

Una peste alta vă recomand să nu intre niciodată cineva în voi. Orice accident, oricât de ușor, presupune foooooarte multă bătaie de cap și energie irosită.

Flavyus
Posts: 1929
Joined: 19 Jan 2017, 11:04
Auto: Sportage2017 2DSL GTL4x4HP 6AT
Location: Bucuresti

Re: Kia Sportage Style 2.0 DSL 4x4 MT Infrared

Post by Flavyus »

Eu stiu ca piesele de tinicherie vin nevopsite si se vopsesc in atelier.

akeem
Posts: 950
Joined: 08 Oct 2017, 19:28
Auto: Sportage 1.6 T-GDI 7DCT 4x4 GT
Location: Bucuresti

Re: Kia Sportage Style 2.0 DSL 4x4 MT Infrared

Post by akeem »

Asa stiu si eu. Nu prea se incurca in uzina cu vopsit piese separate. In primul rand nu prea au cum sa le intercaleze intre masinile intregi (si nici nu le-ar conveni, de fiecare data ar insemna o masina mai putin pe flux si ii penalizeaza la indicatori), in al doilea rand ar trebui reprogramate traiectoriile robotilor si in sfarsit nu risca nimeni sa ceara X piese cutare culoare si apoi sa ramana cu ele pe stoc pt ca intamplator nu prea au fost tamponari din culoarea respectiva.
Sportage 1.6 T-GDI 7DCT 4x4 GT-LINE - Sand Track

Macabrescu
Posts: 55
Joined: 05 Apr 2017, 04:02
Auto: Kia Sportage 2.0 DSL

Re: Kia Sportage Style 2.0 DSL 4x4 MT Infrared

Post by Macabrescu »

Ok :)) Nu știam asta. Înseamnă atunci că pur și simplu le-au vopsit ei prost. Oh well. Se rezolvă. Mult a fost, puțin a rămas.

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”