Dealer Kia Oz Maraton Craiova- Impresii

Craiova
D4OTzu
Posts: 99
Joined: 06 Jul 2007, 21:19
Auto:
Location: Targu Jiu
Contact:

Post by D4OTzu »

Sonty, ce mai e nou pe la Craiova? Au inceput sa livreze ceva din comanda pe iunie? Mie mi-au spus de aici ca sigur pana pe 20 septembrie o sa vina toate masinile. Eu insa nu mai cred nimic. M-au mintit si cu contractul. Am platit integral vinerea trecuta si urma sa-mi trimita contractul semnat de la Craiova. De abia dupa o saptamana mi-au trimis factura si chitanta pe diferenta. De atunci o tot scalda ca a plecat seful in concediu si nu pot sa semneze, ca oricum vine masina saptamana viitoare, bla, bla, bla, minciuni de doi bani! Aici nu e nici o agitatie, totul e calm si in asteptare ca pana acum. Daca pana pe data de 20 sept. nu primesc masina, in aceiasi zi merg la OPC sa-i trezesc la realitate.:evil:
ImageCEE'D 1.4 GSL LX MT-Best machine silver, din 26.sept.2007

sonty
incercator
Posts: 734
Joined: 02 Jun 2007, 14:25
Auto:
Location: craiova

Post by sonty »

n-am mai apucat sa trec. m-asteptam sa ma sune si pe mine cand o programeaza la transport, cand pleaca din slovacia, cand e primita in pitesti, etc. nu cred sa se-ntample. lili de saptamana asta nu mai lucreaza la ei asa ca alta fata i-a preluat dosarele.
eu sunt iarasi prins la servici, dar tot tre' sa trec pe la ei c-ar trebui sa stiu macar cu vreo 2-3 zile inainte de-a ajunge sa-i fac rca si sa-i iau trusa si tampenii.
in bucuresti deja am vazut ca au inceput sa livreze primele masini. contract n-au vrut sa-mi faca nici mie, nici macar factura. toate la livrare, care nici nu m-astept sa fie saptamana viitoare.
oricum, pe mine m-a pocnit un sictir total si de cand o colega si-a comandat un clio tot prin credit la VB si am vazut ce facturi le-a dus: fara serie motor, fara curs, fara pret total, etc.
oltCEE'D 1.4 BEST, machine silver. cu roti si volan.
comanda 26.06. serie 4.09. achitat 7.09. livrare 20.09. toate in 2007.
DJ 50NTY
oltcit special, 0.652. de-o varsta cu mine.

sonty
incercator
Posts: 734
Joined: 02 Jun 2007, 14:25
Auto:
Location: craiova

Post by sonty »

am trecut ieri pe la dealer. masina mea e data la transport. tre' sa apara in pitesti, iar cand apare ma suna. fata estima ca saptamana asta o am. daca nu ajunge in pitesti azi eu zic ca va fi saptamana viitoare.

m-a luat si patronul la o discutie ca l-a sunat george damian in legatura cu ultimul meu mail catre baiatul din koreea, in care, ca si in primul, ma plangeam de lipsa de informatii a dealerilor. motivul cica e faptul ca e fabrica noua si nu au un sistem bine pus la punct in slovacia, pe langa faptul ca suntem in europa de est si producatorul nu prea ne da aceeasi importanta ca alora din europa de vest. domnul damian si-a oferit si mailul daca mai vreau informatii, ceea ce mi se pare ciudat fiind ca un alt mail de-al dansului il pusesem la CC. ce speram sa primesc era un scurt mail de raspuns.
la urma urmei suparat nu-s foarte tare, termenul meu initial de livrare fiind in septembrie. ce m-a deranjat a fost doar incertitudinea si faptul ca la alte marci (mai localnice) se stie mai totul despre masina de cand dai comanda.
oltCEE'D 1.4 BEST, machine silver. cu roti si volan.
comanda 26.06. serie 4.09. achitat 7.09. livrare 20.09. toate in 2007.
DJ 50NTY
oltcit special, 0.652. de-o varsta cu mine.

D4OTzu
Posts: 99
Joined: 06 Jul 2007, 21:19
Auto:
Location: Targu Jiu
Contact:

Post by D4OTzu »

Sonty, da-mi si mi mailul d-lui Damian. La ce departament lucreaza ? Eu am sunat la Bucuresti, ca cei de la Craiova nu stiu nimic. Imi spun la telefon ca verifica si ca ma suna ei mai in colo..... cand nu mai suna.
Eu am trimis mail la directorii de vanzari Alexandru Micu de la Mit-Motors International si la Alexandru Budeanu de la Kiaromania si nu mi-au raspuns. Am sunat si la Bucuresti la importator si au zis ca sa merg la dealer, ca ei nu dau informatii individuale ca sunt confidentiale. Toti o scalda, ca doar o scapa de tine. M-am scarbit de ei. Ma duc si azi pe la dealer si o sa fac circ. O sa stau in fata portii si o sa-i alung clientii. Poate asa imi dau importanta.
ImageCEE'D 1.4 GSL LX MT-Best machine silver, din 26.sept.2007

bloggerX
Posts: 134
Joined: 27 Aug 2007, 16:46
Auto:
Location: Bucuresti

Post by bloggerX »

asa iti acorda atentie politia :lol:

sonty
incercator
Posts: 734
Joined: 02 Jun 2007, 14:25
Auto:
Location: craiova

Post by sonty »

eu aveam unul mai vechi de pe kiaromania. cred ca e si pe forum, dar l-am gasit cu google in pagini nationale. e director general de vazari kia romania. le pun obfuscate sa nu-l prinda paienjenii si sa-si ia omul spam. primul e cel vechi, care nu mi-a dat bounce. cel de-al doilea nu l-am testat.
georgedamian ^la^ kiaromania ^punct^ ro
george ^punct^ damian ^la^ kia ^punct^ ro
oltCEE'D 1.4 BEST, machine silver. cu roti si volan.
comanda 26.06. serie 4.09. achitat 7.09. livrare 20.09. toate in 2007.
DJ 50NTY
oltcit special, 0.652. de-o varsta cu mine.

sonty
incercator
Posts: 734
Joined: 02 Jun 2007, 14:25
Auto:
Location: craiova

Post by sonty »

io nu stiu cum sa-ti spun, dar azi la 17.30 ma sunara sa vin maine la 16.00 sa-mi iau carutza. acum cica e-n curte la OZ, nu stiu daca pe canal sau la praktiker, dar e-n craiova.
sa speram ca nu-s probleme cu ea si ca maine o sa pot s-o iau. tre' s-o vrajesc si pe tanti de la omniasig sa-mi faca RCA cu valabilitate de maine. nu stiu ce-am facut bine de-au adus-o la fix pentru termenul de 20 septembrie. sa speram c-am mancat ceva cand eram mic si n-o sa fie probleme la predare. ma linistesc cand o sa fiu cu fundu-n ea in fata blocului.
P.S. am pus la incarcat acumulatorii pentru camera foto.
oltCEE'D 1.4 BEST, machine silver. cu roti si volan.
comanda 26.06. serie 4.09. achitat 7.09. livrare 20.09. toate in 2007.
DJ 50NTY
oltcit special, 0.652. de-o varsta cu mine.

marius2007
Posts: 62
Joined: 14 Sep 2007, 20:42
Auto:
Location: CRAIOVA

kia oz maraton craiova

Post by marius2007 »

masina o ridici din zona praktiker, unde baieti o sa faca un nou service. Asa cred pentru ca un prieten de acolo a ridicat-o. BAFTA si sa ne ti la curent.
kia ceed 1,4GS LX MT, piston grey, comanda pe 21.06.2007, sosit pe 26.09.2007.

DJ-10-KFT

azzuro
Posts: 6
Joined: 24 Aug 2007, 02:45
Auto:
Location: Craiova

Dealer Kia Craiova

Post by azzuro »

In primul rand vreau sa salut toti forumistii si sa ii felicit pentru alegerea facuta.
In al doilea rand as vrea sa stiu daca e cineva pe forum care a cumparat masina de la dealerul din Craiova, daca au fost probleme la livrare, etc. Intentionez sa iau o "samanta" si nu stiu daca sa o comand la Craiova sau in Bucuresti.
Multumesc... :D

D4OTzu
Posts: 99
Joined: 06 Jul 2007, 21:19
Auto:
Location: Targu Jiu
Contact:

Post by D4OTzu »

Salut si bine ai venit!
Este rubrica aparte pt. dealerul Oz Maraton Com pe prima pagina.
Daca vrei sa vezi seriozitatea acestui dealer, urmareste acest subiect si comanda iunie. Din punctul meu de vedere sunt f. neseriosi. Am stat si eu pe ganduri sa comand de la Bucuresti, dar am facut prostia sa comand la ei si uite de cand astept. La Bucuresti se pare ca sunt ceva mai organizati. Decizia o iei singur dupa ce citesti situatiile in care am fost pusi. Dar mai curand o iei din afara. La noi daca vei comanda acum, o s-o vezi in 2008 prin primavara. Sunt la inceput, nu au logistica, organizare, respect si cuvant fata de client,... si multe altele. "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul"
ImageCEE'D 1.4 GSL LX MT-Best machine silver, din 26.sept.2007

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Despre dealer'ul din Craiova se discuta deja aici. Acest topic se inchide
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

sonty
incercator
Posts: 734
Joined: 02 Jun 2007, 14:25
Auto:
Location: craiova

Post by sonty »

am luat-o. am uitat camera la firma in oltcit, deci n-avem poze. mai multe detalii in jurnal.
aproape smulsai informatia ca masinile ar fi toate in tara la pitesti. io zic sa va faceti RCA si sa pregatiti banii de numere si CIV.
oltCEE'D 1.4 BEST, machine silver. cu roti si volan.
comanda 26.06. serie 4.09. achitat 7.09. livrare 20.09. toate in 2007.
DJ 50NTY
oltcit special, 0.652. de-o varsta cu mine.

gogu
Moderator General
Posts: 439
Joined: 02 Jun 2007, 01:47
Auto:
Location: New York

Post by gogu »

cine ti-a dat informtia asta? de cand ar fi toate la pitesti?
dealerul zice ca masina mea n-ar fi plecat din zilina, si asa au fost informati si alti colegi de suferinta.
LX 1.4 GSL OilBlue/Rainbow Blue cu varii optiuni
>>Poze cu masina mea<<
Image

sonty
incercator
Posts: 734
Joined: 02 Jun 2007, 14:25
Auto:
Location: craiova

Post by sonty »

vorbeam de cele aproximativ 60-80 de masini pentru craiova, dintre care numai ieri au livrat 10. bucurestiul probabil a avut mai multe si tot probabil nici pentru craiova n-or fi chiar toate ca nu vorbeam cu lista in mana. au fost date la transport toate si damian cred c-a stresat fabrica atat de mult cat a putut el, fiindca prin faptul ca masinile nu au fost livrate pana pe 20 la toata lumea se face el personal de ras si nu se mai poate ascunde in spatele firmei.
oltCEE'D 1.4 BEST, machine silver. cu roti si volan.
comanda 26.06. serie 4.09. achitat 7.09. livrare 20.09. toate in 2007.
DJ 50NTY
oltcit special, 0.652. de-o varsta cu mine.

D4OTzu
Posts: 99
Joined: 06 Jul 2007, 21:19
Auto:
Location: Targu Jiu
Contact:

Post by D4OTzu »

Salut Sonty si felicitari pt. masina. Cum ti se pare ? Sora ei geamana trebuia sa-mi soseasca si mie. Mi-a promis George Popescu ca marti o s-o am si eu. Ma fortez sa mai cred ceva spus de ei si astept azi un telefon de confirmare. Pt. Tg.Jiu au livrat de la Craiova ieri una abyss blue. Pe mine m-au lasat pe saptamana viitoare. De s-ar tine de data asta de cuvant cred ca le-as mai trece cu vederea minciunile anterioare. Oricum le-am cerut ceva discount pt. atata asteptare in servicii desigur, ca bani nu o sa dea ei inapoi. Eu am pierdut timp, bani de la cresterea cursului, concediu, planificari, dobanzi la banca aiurea, am acumulat suparare, am fost luat la misto de prieteni, s.a.m.d. Am avut destula rabdare si inca nu m-am dus la OPC sa-i amendeze, iar ei trebuie cumva sa se revanseze.
Numai bine si sa te bucuri de alegerea facuta. O sa te mai urmaresc la jurnal de bord pana o sa-mi vina randul si mie.
ImageCEE'D 1.4 GSL LX MT-Best machine silver, din 26.sept.2007

Locked

Return to “Oz Maraton”