AutoConstanta

Constanţa
Malte
Posts: 495
Joined: 22 May 2007, 14:03
Auto:
Location: Constanta

Post by Malte »

S-ar putea sa-ti bage manopera mai mare,daca nu iei uleiul de la ei ,sunt si eu curios cat costa prima revizie,ca astia amenintau (si Raver si Bosch)ca ar fi la vreo 6,5 mil. :?
Kia ceed 1,4 gsl,machine silver,comanda 20.06,seria la "shashiu" 05.09,ridicata pe 03.10.07.

floryn
Posts: 20
Joined: 08 Jul 2008, 13:38
Auto:
Location: CONSTANTA

Post by floryn »

chiar nu avem nici un constantean care sa fi facut prima revizie la kia cee`d ca sunt si eu curios cat m-ar costa. :cry:

am in plan un drum de 7000?8000 km si eram curios cat ma costa ca imediat dupa ce ma intorc acolo trebuie sa fac oprire :P
Floryn
-------------
KIA Cee`d Compas Blue
CONSTANTA 19 PFV -- ODO 28500 km --

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Pai din cate vad, masina e noua ... iar revizia e la 15k, deci nu ai avea de ce sa te opresti direct la revizie dupa ce te intoci ...
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

justevil
Posts: 309
Joined: 27 Apr 2008, 20:36
Auto:
Location: CT
Contact:

Post by justevil »

@floryn:
nu esti obligat sa faci revizia la autoconstanta. o poti face la orice service autorizat kia-hyundai din tara.

pretul nu ar trebui sa sara de 550-650 ron
CT 11 ESN - revin dupa pauza :D

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

justevil wrote:....o poti face la orice service autorizat kia-hyundai din tara.
...sau din afara tarii! :P
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

justevil
Posts: 309
Joined: 27 Apr 2008, 20:36
Auto:
Location: CT
Contact:

Post by justevil »

sunt curioasa ce preturi au la revizii in alte tari :)
stie cineva ceva?
ca daca se merita faci o excursie, si vii si cu revizia facuta :lol:
CT 11 ESN - revin dupa pauza :D

floryn
Posts: 20
Joined: 08 Jul 2008, 13:38
Auto:
Location: CONSTANTA

Post by floryn »

eu am deja 6700 km la bord si plecarea e planuita pe la sfarsitul lui august (deci lejer inca 1500?2000 km) sansele se pare sunt sa fac revizia la mama ei acasa in Slovacia cea ce nu cred ca e un lucru rau :lol:
Floryn
-------------
KIA Cee`d Compas Blue
CONSTANTA 19 PFV -- ODO 28500 km --

justevil
Posts: 309
Joined: 27 Apr 2008, 20:36
Auto:
Location: CT
Contact:

Post by justevil »

sa ne spui preturile si calitatea serviciilor ( care presimt ca sunt net superioare )
CT 11 ESN - revin dupa pauza :D

floryn
Posts: 20
Joined: 08 Jul 2008, 13:38
Auto:
Location: CONSTANTA

Post by floryn »

desigur ca o sa va inpartasesc experienta sa vad totusi pana la sfarsitul lui august.
Floryn
-------------
KIA Cee`d Compas Blue
CONSTANTA 19 PFV -- ODO 28500 km --

floryn
Posts: 20
Joined: 08 Jul 2008, 13:38
Auto:
Location: CONSTANTA

Post by floryn »

:D am apasat prea repede pe expediat
sa vad totusi pana la sfarsitul lui august cati kilometri fac si apoi sa incerc sa imi fac o programare la revizie pe afara
Floryn
-------------
KIA Cee`d Compas Blue
CONSTANTA 19 PFV -- ODO 28500 km --

justevil
Posts: 309
Joined: 27 Apr 2008, 20:36
Auto:
Location: CT
Contact:

Post by justevil »

ai buton de edit in primele 10 minute de la postare ;)
CT 11 ESN - revin dupa pauza :D

floryn
Posts: 20
Joined: 08 Jul 2008, 13:38
Auto:
Location: CONSTANTA

Post by floryn »

Am inteles
Uite asa mai invata omul ceva nou :lol:
mai vb
salutare la toti
Floryn
-------------
KIA Cee`d Compas Blue
CONSTANTA 19 PFV -- ODO 28500 km --

sik81
sleepy beast
Posts: 190
Joined: 21 Feb 2008, 12:16
Auto:

Post by sik81 »

mare atentie cu revizia facuta afara; ceed cumparat din germania de un prieten cu garantie internationala in romania nu i-a recunoscut-o
la tine se poate intampla acelasi lucru, eventual la a doua revizie care o faci in tara sa-ti zica " ne pare rau va scoatem masina din garantie"
ia-ti masura de precautie sa i-ti dea scris la mana daca zic ca e ok sa o faci afara

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Problema asta sigur se rezolva cu un drum la OPC. Din moment ce compania mama ofera garantie INTERNATIONALA, atata timp cat tu faci reviziile la un service autorizat de ei, poti foarte bine prima revizie sa o faci in Austria, a doua in Slovacia si a treia abia in Romania. Nu exista temei legal sa'ti fie refuzata garantia ...
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

floryn
Posts: 20
Joined: 08 Jul 2008, 13:38
Auto:
Location: CONSTANTA

Re: AutoConstanta

Post by floryn »

Salutare natiune!

Din pacate nu am mai plecat cu masina in concediu si in consecinta nu va pot impartasi ce inseamna o revizie in strainatate.

Asa ca am studiat din nou topicurile legate de service constanta si se pare ca toata lumea spune cate ceva dar nimeni ceva concret... parerea mea.
In concluzie oameni buni cat costa prima revizie, cel putin nu ma refer si la restul (a 2 a etc)? Ma refer sa raspunda cineva care chiar a facut acest lucru personal.
Oricum ieri am ajuns si eu pe la Autoconstanta care mai nou nu mai ii intereseaza partea de service (cica numai apartine de ei - ma refer la Bosh car service desigur).
Asa ca am intrat pe topic: Raven Service si speram sa aflu cate ceva despre Raven Service dar e o negura oameni buni (tipic la romani: unii foarte multumiti, altii foarte nemultumiti - la noi se pare ca e cum ai noroc [-o< ).

Sper ca nu am suparat pe nimeni
Floryn
-------------
KIA Cee`d Compas Blue
CONSTANTA 19 PFV -- ODO 28500 km --

Post Reply

Return to “Autoconstanţa”