AutoConstanta

Constanţa
radu84
BACK IN BUSINESS
Posts: 668
Joined: 15 May 2007, 22:41
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: AutoConstanta

Post by radu84 »

Solutia extrema : renunti la garantie si iti faci singur reviziile. Nu te costa mai mult de 300lei cu tot cu filtre.
Kia Cee'd kompass blue 1,4 GSL - CT 22 BAU
Album foto
ODO : 22.500km+

bogdan_MIB
Posts: 94
Joined: 26 Dec 2007, 03:40
Auto:
Location: Constanta

Re: AutoConstanta

Post by bogdan_MIB »

Facut I revizie la RAVER C-TA

- filtru polen 145ron
- filtru ulei 32ron
- saiba buson 3ron
- ulei MOBIL1 5W30 ESP FORMULA full synthetic 290ron
- manopera 15000km 138ron
TOTAL 608RON
Sunt foarte multumit de ulei, motorul merge foarte bine , inainte de revizie era mai zgomotos acum liniste totala acceleratie foarte buna o placere sa conduci.
La BOSCH la I revizie cer 660ron dar este inclus si filtru de aer motor
KIA Cee'd 1.4 GLS, Mars Red, BEST ODO141000km

floryn
Posts: 20
Joined: 08 Jul 2008, 13:38
Auto:
Location: CONSTANTA

Re: AutoConstanta

Post by floryn »

Felicitari ai reusit sa scapi "ieftin" sa ii spunem bogdan.

Preturile par ok. Cat ai stat la revizie, au verificat tot ce se cere la prima revizie (lista in cartea de service)?

Multa bafta.
O z buna si relaxanta
Floryn
-------------
KIA Cee`d Compas Blue
CONSTANTA 19 PFV -- ODO 28500 km --

bogdan_MIB
Posts: 94
Joined: 26 Dec 2007, 03:40
Auto:
Location: Constanta

Re: AutoConstanta

Post by bogdan_MIB »

Am fost prezent la prima ora 7:45, mi s-au facut formele de intrare in 5minute si pe la 8:00 cand au venit tehnicienii s-au apucat de treaba, la 8:45 eram terminat.
De uitat s-a uitat baiatul respectiv pe la roti, bucse, toba de esapament, placutele de frana ar fi OK spune el dar nu stiu cum se pot vedea fara sa dai roata jos.
De zis nu mi-a zis nimic important doar ca a trebuit sa-l bombardez eu cu intrebari, ulei in motor nu stiu cat mi-a pus exact pt ca pe joja depasea nivelul de maxim (a trebuit sa-i mai scot eu pt linistea mea, acum e pe linia de F).
Am reclamat si eu bineinteles problema cu trancanitul in coloana de directie dar a ramas in POM, eram si grabit sa merg la serviciu. Per total m-a cam lasat rece aceasta prima revizie.
KIA Cee'd 1.4 GLS, Mars Red, BEST ODO141000km

User avatar
GOvidiu
Posts: 330
Joined: 20 May 2007, 08:30
Auto:
Location: Constanta

Re: AutoConstanta

Post by GOvidiu »

Ai fost la Raver sau la Bosch ?
Kia Cee'd 1,4 base+ Piston grey
Dauna totala 2010

Malte
Posts: 495
Joined: 22 May 2007, 14:03
Auto:
Location: Constanta

Re: AutoConstanta

Post by Malte »

Ca urmare a intamplarii povestite in JB,am reparat masina la service Auto Haus Tudor;iata impresiile :
Am rezolvat si cu vopsitul masinii,cele sase repere mentionate mai sus.Impresiile sunt pozitive,arata bine,nu perfect (pe capota am mai gasit niste mici defecte,pe care seful de la tinichigerie a zis ca mi le scoate cu un polish cand o sa mai trec pe acolo),dar e ok,sper sa si dureze in timp.Culoarea a iesit bine,nu se cunosc diferente fata de vopseaua originala.Pragul a fost indreptat si vopsit impecabil.Oamenii din service foarte amabili si cooperanti (seful de acolo a zis ca vrea sa ma aiba de client si pe viitor si a reusit).Masina mi-a fost predata prafuita,dar cica nu trebuie sa o spal decat cu apa vreo doua saptamani,pt ca e vopseaua proaspata.In interior, cam murdara pe fetele usilor,care am inteles ca au fost demontate,deci trebuie o curatenie generala la interior.Au fost probleme cu BCR,care nu a recunoscut suma de 13 milioane din 42 milioane cat erau trecute pe deviz(desi ambele parti lucreaza cu acelasi sistem de evaluare a reparatiilor,Audax,sau cam asa ceva).Chestia e ca seful de la service mi-a dat masina,urmand sa regleze ei cu banca neintelegerile.In concluzie,sunt multumit de service,care si-a respectat termenul de 4 zile pt reparatia masinii,sunt multumit si de BCR,care nu mi-a facut probleme la constatarea daunelor,asa ca intr-o saptamana am rezolvat tot.
PS : ajuns acasa,observ ca nu-mi ardea niciun bec pe dreapta spate.Dupa ce am verificat sigurantele si tot nu gaseam cauza,ma uit si la becurile din stanga si realizez ca in dreapta nu aveam fisa cuplata,am cautat-o,am cuplat-o si ...problema rezolvata
Kia ceed 1,4 gsl,machine silver,comanda 20.06,seria la "shashiu" 05.09,ridicata pe 03.10.07.

Cocolino
Posts: 13
Joined: 16 Sep 2009, 21:19
Auto:
Location: Constanta

Re: AutoConstanta

Post by Cocolino »

Unde este acest Auto Haus Tudor?
Last edited by Cocolino on 24 Sep 2009, 15:32, edited 2 times in total.
Viitor posesor de Kia Cee'd SW

Skyppy
Posts: 755
Joined: 07 Oct 2008, 20:58
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: AutoConstanta

Post by Skyppy »

varianta spre ovidiu, treci de targul de legume-fructe, daca nu ma insel chiar la intersectie spre poiana

Cocolino
Posts: 13
Joined: 16 Sep 2009, 21:19
Auto:
Location: Constanta

Re: AutoConstanta

Post by Cocolino »

Eu la Raver nu mai calc pentru vopsitorie. Inteleg ca si tu ai masina gri, exact cu aveam eu Matizul (acum 3 ani erau dealer si service autorizat Daewoo) cand am dus-o la vopsit pentru usa spate si parte din prag. Nuanta era total diferita, pragul pot spune ca si acum este matuit, nu stiu cum au reusit chestia asta, parca nu au lacuit. Sunt praf in privinta vopsitoriei. Nu stiu daca or fi facut ceva progrese in sensul asta intre timp.
Ma intereseaza daca la Auto Haus au fost amabili cum dealtfel ar trebui sa fie la orice service. Si faptul ca ti-au nimerit culoarea este un punct in plus pentru ei.
Viitor posesor de Kia Cee'd SW

User avatar
GOvidiu
Posts: 330
Joined: 20 May 2007, 08:30
Auto:
Location: Constanta

Re: AutoConstanta

Post by GOvidiu »

Cocolino wrote:Eu la Raver nu mai calc pentru vopsitorie. Nuanta era total diferita, ............................. Sunt praf in privinta vopsitoriei. Nu stiu daca or fi facut ceva progrese in sensul asta intre timp.

Sigur s-au facut progrese.
Uite aici viewtopic.php?f=101&t=6140
Kia Cee'd 1,4 base+ Piston grey
Dauna totala 2010

Malte
Posts: 495
Joined: 22 May 2007, 14:03
Auto:
Location: Constanta

Re: AutoConstanta

Post by Malte »

Mie mi-au nimerit culoarea,dar era un domn pe acolo cu o portiera vopsita (tot argintie)de alta nuanta decat cea originala.Totul e sa ai bafta si sa nimeresti un vopsitor mai priceput .
Kia ceed 1,4 gsl,machine silver,comanda 20.06,seria la "shashiu" 05.09,ridicata pe 03.10.07.

Skyppy
Posts: 755
Joined: 07 Oct 2008, 20:58
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: AutoConstanta

Post by Skyppy »

aaaaaaaaaaaa, mai se exista? care este şi anume Autoconstanţa? ca în spaţiul unde funcţionau e tot un magazin auto, ceva de genul „kilipir“ unde se vând maşini confiscate de firmele de leasing

Post Reply

Return to “Autoconstanţa”