Noi reduceri la consumabile şi piese de caroserie la KIA!

Subiecte care nu ţin de un numit model
tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Noi reduceri la consumabile şi piese de caroserie la KIA!

Post by tipitip »

Cu toate că este de mulţi cunoscută seria de noi reduceri oferite în tot lanţul de service-uri KIA din România, fac oferta cunoscută şi pe această cale:

Până la 31.12.2009, în toate serviceurile autorizate KIA se aplică următoarele discounturi:

19% la consumabile
27% la piese de caroserie
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

21ROL
Posts: 3
Joined: 17 Dec 2007, 17:01
Auto:
Location: Romania

Re: Noi reduceri la consumabile şi piese de caroserie la KIA!

Post by 21ROL »

"tot lanţul de service-uri KIA din România"

Am o intrebare va rog. Daca aceasta reducere este cunoscuta si se aplica tot lanţul de service-uri KIA din România.
Iar eu ma duc la un service si ei zic ca nu stiu de reducere ce pot sa fac astfel incat sa pot beneficia de reducere ?
1,6 CDRI Black Pearl

adriana
Posts: 2
Joined: 11 Nov 2009, 11:11
Auto:

Re: Noi reduceri la consumabile şi piese de caroserie la KIA!

Post by adriana »

Acelasi raspuns l-am primit si eu la Kia Service Timisoara. Nu vad nici un asterix care sa imi indice ca Timisoara ar face exceptie. Incearca ei sa isi faca zestre din beneficiile clientilor (fiindca am observat ca le cam place sa isi costumizeze ofertele "nationale")sau cineva s-a grabit sa spuna "toate service-urile KIA din Romania" ??!!!

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Noi reduceri la consumabile şi piese de caroserie la KIA!

Post by crispisu »

Acesta este link-ul de pe situl kia romania unde puteti gasi aceleasi informatii: http://www.kia.ro/ro/promotii/promotie_service_kia
Daca un service va raspunde ca nu beneficiati de reducere, cred ca ii puteti invita sa viziteza pagina oficiala kia sau eventual sa dea un tel la Buc sa li se confirme.
succes
LE: mai mult, oferta este valabila la orice dealer din reteau KIA Romauto si banuiesc ca cestea sunt cele listate la ei pe site. Vad ca pt TM este Asia Motors.

User avatar
MeGeNe
Moderator General
Posts: 1390
Joined: 15 Jun 2009, 12:07
Auto: KIA
Location: Bucuresti - Titan

Re: Noi reduceri la consumabile şi piese de caroserie la KIA!

Post by MeGeNe »

@21ROL, e simplu, intra pe siteul importatorului, kia.ro, si vezi acolo discounturile afisate, oferta valabila la orice dealer din reteaua kia romauto.
B-39-MGN cee'd HB yellow dakar 1,6 GSL City

J0hn D0e
Posts: 108
Joined: 16 Oct 2007, 20:07
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Noi reduceri la consumabile şi piese de caroserie la KIA!

Post by J0hn D0e »

Am sunat la Kia Baneasa pentru niste piese. Am intrebat de reducere si mi s-a spus ca pretul comunicat include si reducerea respectiva :^o - pret care si asa e destul de aberant, in sensul ca am sunat si la alta firma (o frma de piese din Bucuresti) pt. piesele respective (deci piese originale!) si le-am gasit cu 1/3 din pret mai ieftine [-X . Deci sa cumpere cine vrea de la Kia ...
Kia Cee'd 5 usi 1.6 GSL, Classic, Oil Blue.

adriana
Posts: 2
Joined: 11 Nov 2009, 11:11
Auto:

Re: Noi reduceri la consumabile şi piese de caroserie la KIA!

Post by adriana »

Dupa ce am insistat de azi dimineata pana acum, si am sunat la n+1 numere de telefon de la Asia Motors Timisoara, am aflat pana la urma de la SINGURUL ANGAJAT CARE POATE DA INFORMATII PRIVITOARE LA REDUCERI (restul sustin ca nu stiu de asa ceva)ca ar fi ceva reduceri. Abia dupa ce l-am avertizat ca deja m-am interesat la Bucuresti in locul lui, a dat drumul porumbelului si mi-a zis ca da...sunt niste reduceri(dar nu si la ulei...ca cica ala nu e consumabil:)))))).Sunt curioasa ce ma asteapta cand ma si duc la ei.....nu m-ar mira sa se faca ca ploua.Oricum e suspect ca doar un om din service are voie sa decida cui face si cui nu face REDUCEREA PROMOVATA LA NIVEL NATIONAL.

cconiac
Posts: 135
Joined: 13 Jun 2008, 21:51
Auto:
Location: BRU
Contact:

Re: Noi reduceri la consumabile şi piese de caroserie la KIA!

Post by cconiac »

Frumoasa afirmatie: "Uleiul nu este consumabil". Consumabili sunt doar nervii nostri in lupta cu service-urile avide doar dupa bani si smecherii.

Din pacate in Romania nu alegi o masina dupa criteriile clasice ci trebuie sa iei in calcul si reteaua de service-uri apropiate.

In ceea ce ma priveste stiu un lucru: Pentru Moldova singurul service care exista pentru mine este Rodav Vaslui.
Cee'd 1.4 Best - Black Pearl - 2008 - membru al ANTI-fan clubului Siemens-VDO

Hamude
Posts: 39
Joined: 18 Dec 2008, 11:46
Auto:
Location: Bucharest, Romania
Contact:

Re: Noi reduceri la consumabile şi piese de caroserie la KIA!

Post by Hamude »

Ieri 11.11.2009 mi-am facut prima revizie la 13.000 km si trebuia sa platesc 580 RON... dar am platit 530 RON... s-a aplicat reducerea de 19 %, la service-ul IMG din Jilava.
1.4 Benzina, Cassa White, City
B-39-HMD

mortymer
Posts: 477
Joined: 04 Jun 2008, 20:18
Auto: kia cee'd 2009
Location: Mainz / Bucuresti

Re: Noi reduceri la consumabile şi piese de caroserie la KIA!

Post by mortymer »

Hamude wrote:Ieri 11.11.2009 mi-am facut prima revizie la 13.000 km si trebuia sa platesc 580 RON... dar am platit 530 RON... s-a aplicat reducerea de 19 %, la service-ul IMG din Jilava.
un coleg a scris pe 2 noiembrie" Am facut si eu azi prima revizie la Cee'd-ul meu la IMG Jilava. Am platit conform urmatorului deviz:
- manopera: 1.1 ore = 94.50 lei
- materiale: ulei synpower 5w30 3.3 l = 155.10 lei
filtru ulei = 22 lei
filtru aer = 68 lei
filtru polen = 103 lei
Toate preturile sunt fara TVA

Total deviz 526.70 lei incl TVA"

Unde e reducerea?... au crescut pretu si apoi aplica reducerea ca sa iesi ca inainte???... nu inteleg???... si mie azi la telefon mi s-a spus ca ma costa 550 lei revizia, prima la 1.4 gsl ???... unde sunt cei 19% in minus???
matiz e/ac rosu super 18.12.2003 - B-03-JOF
cee'd city 1.4 gsl so red 30.12.2008 - B-05-JOF
sica: http://picasaweb.google.ro/gabi.morariu/Sica#

edddie_m
Posts: 250
Joined: 17 Dec 2008, 20:02
Auto:

Re: Noi reduceri la consumabile şi piese de caroserie la KIA!

Post by edddie_m »

La Vaslui inainte de reducere prima revizie costa 520 de lei, acuma costa 530... :lol: Concluziile le trageti singuri.

Dupa ce le-am amintit eu de reducere am platit 492 in loc de 530. Daca nu le zici tu de reducere ei nu pomenesc nimica.

Oricum eu am renuntat la garantie asa ca sa vedeti la mine ce "reduceri" o sa obtin... :D

sender78
Posts: 908
Joined: 10 Dec 2008, 12:39
Auto: Kia Ceed
Location: Cluj

Re: Noi reduceri la consumabile şi piese de caroserie la KIA!

Post by sender78 »

Sa speram ca pana la urma vor avea cu totii un limbaj comun iar importatorul va informa service-urile din retea ca este normal sa ofere reducerea fara sa o ceara clientul.

Ma rog, tine de respectul fata de client care in unele parti exista, iar in altele, din ce observ ca se scrie aici, nu prea este un principiu respectat.
Kia Cee'd 1.4 GSL
Piston Grey


Image

Bond
Posts: 40
Joined: 12 Mar 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Noi reduceri la consumabile şi piese de caroserie la KIA!

Post by Bond »

Salutare tuturor; am facut si eu revizia luni (09.11.2009 la Service KiA din Sibiu). Initial mi s-a spus ca ma costa aproximativ 600 Ron, iar in momentul in care am intrebat de reducere, (pt ca duminica o vazusem pe site-ul KIA :mrgreen: ) au inceput sa dea din colt in colt si cu chiu cu vai mi-au facut o reducere cica si mi-au luat 560 RON =D> .
Marti sau miercuri a facut si fratele meu revizia in Bucuresti la IMG(nu stiu sigur daca nu cumva chiar la Jilava) si l-a costat vreo 620, dupa ce i-au spus ca nu pot sa-i dea reducere la toate consumabilele.
AG-04-EKG Dacia Berlina 1310i GPL ... a vazut grecia :D
B 82 LSN KIA Ceed 1.4 GSL MT LX BEST, black pearl+folie+alarma+volan piele+...
ImageClick pentru foto

mortymer
Posts: 477
Joined: 04 Jun 2008, 20:18
Auto: kia cee'd 2009
Location: Mainz / Bucuresti

Re: Noi reduceri la consumabile şi piese de caroserie la KIA!

Post by mortymer »

pe vremuri a fost o campanie de reduceri la dacia intre 3 si 10 milioane... se duce unul cu un prieten cu masina sa-si ia de la pitesti... buna ziua-buna ziua... vreau si io un 1410 rosu lt(e aleator modelul)... vai exact la asta e reducerea cea mai mica 3 milioane... ok... la revedere... iese si-l trimite pe amic... bua ziua-buna ziua... vreau si io un brec auriu... vai exact la asta avem cea mai mica reducere 3 milioane... ROMANICAAAA...
ps: culorile si modelele sun fictive... restul e sigur adevarat...
matiz e/ac rosu super 18.12.2003 - B-03-JOF
cee'd city 1.4 gsl so red 30.12.2008 - B-05-JOF
sica: http://picasaweb.google.ro/gabi.morariu/Sica#

User avatar
harris_bmb
Posts: 32
Joined: 18 Nov 2009, 13:55
Auto:

Re: Noi reduceri la consumabile şi piese de caroserie la KIA!

Post by harris_bmb »

REDUCEREA NU SE APLICA
Pot sa dovedesc cu documente.

In schimb au crescut preturile la manopera cu aproape 300%
Preturi noiembrie 2008
1. revizie: 53.18 lei/ora
2. verificat instalatie electrica : 30.39 lei/ora

Preturi noiembrie 2009 (de criza)
1. revizie: 87 lei/ora
2. verificat instalatie electrica : 87 lei/ora

Daca cineva poate sa explice de ce au crescut preturile atat de mult este invitatul meu
Astept raspunsul oficial al reprezentantilor KIA dupa care ma voi adresa tuturor organismelor de reglementare in domeniu si nu numai.
De aceea nu o sa comentez pentru moment, dar o voi face la momentul potrivit.
De asemeni, ii asigur pe toti proprietarii de KIA, ca nu voi lasa lucrurile asa.
Si ar face bine mai marii de la KIA sa tina cont de acest avertisment.

Post Reply

Return to “...despre maşini în general”