KIA la SIAB 2007

Subiecte care nu ţin de un numit model
User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

KIA la SIAB 2007

Post by Gerula »

Intrucat mai sunt doar cateva zile pana la deschiderea SIAB vreau sa readuc in atentie ca pentru editia din acest an pe langa nemultumirile legate de spatiul insuficient pus la dispozitie, Dl. Dan Chitaru a anuntat lansarea unui nou produs: "Cardul De Asistenta KIA".
Tin sa precizez ca de la data livrarii Cee'd-ului in urma cu 2 luni nu am primit nici o veste, telefon, mail de la dealer, chiar daca au ramas datori cu manualul de utilizare in rom. si intre timp s-a editat.
Credeti ca acest card va fi distribuit tuturor posesorilor de Kia, macar celor care inca mai au valabila garantia?
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

sonic
Posts: 255
Joined: 05 Sep 2007, 16:43
Auto:
Location: Bucuresti

Post by sonic »

asa ar fi normal sa fie distribuit la toata lumea, e bine ca eu o sa fac comanda pe timpul salonului si o sa intreb si de cardul de asistenta.
Kia cee'd 1,4 GSL LX BEST Kompas Blue

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

Sa le zici sa dea cate unul sa se ajunga la toata lumea :smt041
La stilul in care se va organiza anul asta nu cred ca am sa merg. Cred ca va fi cumplit cu locurile de parcare mai ales ca mai toata lumea va veni cu masina din dotare, deh sa se faleasca. PDT_Armataz_02_44
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

sonic
Posts: 255
Joined: 05 Sep 2007, 16:43
Auto:
Location: Bucuresti

Post by sonic »

o sa le transmit :)
eu nu am facut comanda pana acum in speranta unei oferte a lor. adica la best as vrea sa mai pot pune cate ceva (macar proiectoare si cheie cu pliabila desi as vrea si scaun reglabil pe inalt).
daca auziti ceva in legatura cu ofertele de la siab as fi recunascator sa ma anuntati ca eu ma duc probabil saptamana viitoare pe acolo.
Kia cee'd 1,4 GSL LX BEST Kompas Blue

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Nu vreau sa fiu cobe ... dar tare m'as mira sa fie vreo oferta la Cee'd pe perioada SIAB'ului. Kia va avea sigur oferte ... insa la celelalte modele din gama. Tare bine ar fi sa ma insel ... dar as zice ca's slabe sperante
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

sonic
Posts: 255
Joined: 05 Sep 2007, 16:43
Auto:
Location: Bucuresti

Post by sonic »

daca nu o sa fie asta e o sa iau best-ul si gata da macar nu o sa ma oftic ca cine stie ce oferta au avut la siab si eu am facut comanda cu 1-2 saptamani mai devreme
Kia cee'd 1,4 GSL LX BEST Kompas Blue

kokolino
Procuroru'
Posts: 551
Joined: 19 Jun 2007, 10:45
Auto:

Post by kokolino »

ar fi aiurea sa faca oferte si reklame la kia atat timp cat au clienti si nu pot sa livreze masinile la timp. cee'd se vinde singur! nu are nevoie de dealeri. daca as scoate la vanzare 100 de cee'd-uri in coltul strazii cu acelasi pret sunt sigur ca in 2 zile le vand fara probleme. Normal e sa faca oferte la masinile cu vanzare mai mica.

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Post by spdblue »

Pana acum am fost obisnuiti cu declaratii incendiare si fara acoperire. Exista diferente majore intre pietele auto si de loc de neglijat.

Desigur, cei de la Kia.Ro au prins ceva avant si acum isi permit pe spatele celor care stiu ce inseamna respectul, sa faca afirmatii gratuite

Este momentul sa dam un semnal clar, distinct celor care isi inchipuie ca pot sa se joace cu sentimentele, timpul, banii nostrii si nu numai.

:twisted:
Confirm: Cee'd nu are nevoie de dealeri, se vinde singur.
Aceasta este marea problema a celor care importa acest vehicul. Nu pot sa faca fata cerintelor impuse de piata, de client. :shock:
Last edited by spdblue on 02 Oct 2007, 19:46, edited 1 time in total.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

sonic
Posts: 255
Joined: 05 Sep 2007, 16:43
Auto:
Location: Bucuresti

Post by sonic »

s-ar putea sa ai dreptate dar daca stau mai bine sa ma gandesc opel astra desi era o masina bine vanduta a avut 5% reducere la siab 2005.
vom vedea.

ideal ar fi sa ma lase sa pun optionale pe best macar cateva (proiectoare, scaun reglabil pe h, cheie cu 2 butoane pliabila si scaune incalzite)
asta as fi pus daca prindeam si eu prima oferta cu lx base da pana am aflat eu de masina undeva prin iulie desi imi spusese cineva mai devreme de masina si recunosc in momentul ala l-am luat in ras cand am auzit de kia. doar ca in timp mi-au mai ajuns si alte pareri pe la ureche si am zis ia stai ma sa vad si eu totusi ce e cu masina asta.
Kia cee'd 1,4 GSL LX BEST Kompas Blue

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Post by spdblue »

@ sonic. Autoturismul are o oferta ce zdruncina din radacini piata UE si nu numai.
Ma refeream la ceea ce fac dealerii, adica aproape 0.
Cu mici exceptii, nu iti ofera confortul psihic. Am fost si am testat piata la mai multi dealeri.
La Brasov, am fost chiar surprins placut. Deci, exista si parti bune. :)
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

tsunami
Posts: 168
Joined: 03 Jun 2007, 23:26
Auto:
Location: Iasi

Post by tsunami »

@sonic: nu te costa nimic sa mergi la SIAB si sa vezi daca vin cu oferte mai dragute. Oricum comenzile se centralizeaza la sfarsit de luna si deci nu conteaza cand luna asta faci comanda. Mai mult daca o faci acum ai sa ai mai mult de asteptat.
Fost posesor de Cee'd LX BEST MT - Kompass Blue@32000km
Album foto
Lumea asa cum o vad eu

sonic
Posts: 255
Joined: 05 Sep 2007, 16:43
Auto:
Location: Bucuresti

Post by sonic »

@tsunami
nu e perioada de asteptare o mare problema pentru mine. sunt constient ca in mod normal va veni in 100 de zile. sau ceva mai mult pentru ca luna asta s-ar putea sa fie mai multe comenzi datorita salonului
Kia cee'd 1,4 GSL LX BEST Kompas Blue

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

daca tot vrei sa cumperi ceed si sa te duci la SIAB...intreaba si de suportul aftermarket pe care il ofera!! ..aici se pare ca ne-am fript cam multi (fericiti?!) posesori actuali :P sunt tare curios ce gogsi vor debita.... :shock:

te rog sa intelegi ca nu perioada de asteptare este problema..ci suportul pe care Kia Romanica si dealerii lor il ofera inainte si dupa vanzare, precum si atitudinea lor de KK fata de clienti !!
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

pompilius
Posts: 122
Joined: 21 Jun 2007, 21:59
Auto:
Location: Calarasi

Post by pompilius »

ida01ro wrote:...intreaba si de suportul aftermarket pe care il ofera!! ..aici se pare ca ne-am fript cam multi (fericiti?!) posesori actuali :P sunt tare curios ce gogsi vor debita.... :shock:
te rog sa intelegi ca nu perioada de asteptare este problema..ci suportul pe care Kia Romanica si dealerii lor il ofera inainte si dupa vanzare, precum si atitudinea lor de KK fata de clienti !!
S-ar putea ca in cateva luni sa fie muult mai multi cei care vor dori sa protesteze de modul in care vor fi tratati de Kia Romania.
Din pacate vad ca demersul meu de a protesta in fata standului Kia de la SIAB a ramas singular.Parerea mea este ca acum era momentul cel mai prielnic de a atrage atentia asupra celor care mint cu nerusinare atunci cand li se dau bani pentru masina(oare cum vor minti cand va trebui sa asigure garantia pe banii lor?).
Cee'd 1,4 LX Best Pewter Beige
CL-19-RIP

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: KIA la SIAB 2007

Post by spdblue »

Gerula wrote:Dl. ...Dan Chitaru a anuntat lansarea unui nou produs: "Cardul De Asistenta KIA"...
Un optimism debordant si fara sa fie fondat, fara sa aiba nici cea mai mica sustinere. Desigur, fiecare am visat frumos... dar cei de la KIA.Ro depasesc limita bunului simt. Noroc ca masina depaseste "lipsa de profesionalism" si nu numai a celor care vand o marca.
De vazut reactia acestora. Iar daca intarzie, este absolut regretabil, ca sa nu spun jenant. Sa vedem...
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

Post Reply

Return to “...despre maşini în general”