Asistenta rutiera reciproca

Subiecte care nu ţin de un numit model
1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

Chiar mi-ar fi fost necesara. Azi m-am intors dintr-o mica excursie, iar in Buzau, am vrut sa mananc (mancare), iar cei cativa care i-am intalnit mi-au recomandat MC Donald's. In cele din urma dupa x strazi cu sens uni, am nimerit la o pizzarie, unde am asteptat mai bine de juma de ora o ciorba care a uitat sa vina, pe motiv ca "suntem cam aglomerati" - erau ocupate 5 mese, din care doar la 2 se manca. In cele din urma am scos conserva din lada frigorifica,am tras pe marginea drumului si am mancat. Stiu ca nu tine de asistenta rutiera, dar tot mare nevoie aveam de ajutor.

Image
cat de bine ne incadram (eu si iubita mea) in peisaj :lol:

Image
Image

adianghel
Posts: 107
Joined: 20 Jun 2007, 16:07
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by adianghel »

1qSkyppy wrote:Chiar mi-ar fi fost necesara. Azi m-am intors dintr-o mica excursie, iar in Buzau, am vrut sa mananc (mancare), iar cei cativa care i-am intalnit mi-au recomandat MC Donald's. In cele din urma dupa x strazi cu sens uni, am nimerit la o pizzarie, unde am asteptat mai bine de juma de ora o ciorba care a uitat sa vina, pe motiv ca "suntem cam aglomerati" - erau ocupate 5 mese, din care doar la 2 se manca. In cele din urma am scos conserva din lada frigorifica,am tras pe marginea drumului si am mancat. Stiu ca nu tine de asistenta rutiera, dar tot mare nevoie aveam de ajutor.

Image
cat de bine ne incadram (eu si iubita mea) in peisaj :lol:

Image
Image



Sa nu-mi spui ca tu erai pe drumul dintre Ploiesti si Buzau, nu departe de intersectia spre ultimul oras :). Vorbeam la telefon si nu am apucat sa fac cu faru' :)

Precum spuneam intr-un post anterior aceasta idee tine de notiunea de civilizatie pe sosele. In mod normal oricine ar trebui sa opreasca si sa ajute un coleg de trafic aflat in suferinta. problema e ca de multe ori colegi aflati in suferinta pot fi parte a unei capcane care se poate termina cu deposedarea de niste "greutati" personale. Nu sunt paranoic dar...s-a mai intamplat.
Asa ca, in momentul in care ai o lista cu oameni oarecum din zona, cu care ai mai comunicat (sau nu) sau macar ai auzit de ei, ti-e mult mai usor sa-i ajuti sau sa le ceri ajutorul. Parerea mea! :)
Kia Cee'd B-01-PWS, Abyss Blue 1.4 Base+ceva dotari[/b][/color]

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Am trimis pe PM datele celor care mi'au dat, la randul lor, datele de contact. Daca vreunul din cei care mi'ai trimis datele voastre nu a primit PM, il rog sa anunte
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

@adianghel - ie posibil

Post Reply

Return to “...despre maşini în general”