ATENTIE LA TAMPITI CU SCUTERE!

Subiecte care nu ţin de un numit model
shustrik
Posts: 159
Joined: 28 Feb 2008, 11:50
Auto:
Location: Bucuresti

ATENTIE LA TAMPITI CU SCUTERE!

Post by shustrik »

Nu stiu daca topicul asta isi are locul aici, dar am vrut sa-l postez anume la capitolul probleme ca sa-l citeasca cat mai multi colegi ca sa stiti si sa aveti grija. Azi pe la 14.30 eram in drumul taberei am vrut sa scot banii de la bancomat si mi-am dat seama ca mi-am uitat cardul acasa, deci am intors masina cu gandul sa ma duc dupa card. Asta se intampla intr-o intersectie, si cand am intors ma incadram pe banda 1, pe banda 2 statea unu cu un scuter, eu m-am oprit si i-am aratat sa treaca, eu stand in momentu asta pe loc. Cand ma uit in fata prostu ala aluneca si cade jos. Eu normal am stat pe loc, si am pus avariile zic sa stau eu pe loc sa se ridice asta sa nu vina altu peste el. Si cand sa vezi ce incepe tampitu sa ma injure si sa spuna ca eu l-am dat jos de pe scuter, cu o gura cat tot cartieru ala de mare. Initial am zis sa-mi vad de drumul meu, da cine'l stie ce face bou si cum se duce el la politie si naiba'l stie ce face. Am incercat eu sa-i explic ca nici macar nu m-am miscat de pe loc, da n'aveam cu cine vorbi. Pana la urma i-am dat 100RON sa faca scuteru ala, ca zicea ca e al patronului sau si ca o sa-l dea afara pt asta. Ma rog, stiu ca o sa spuneti ca am fost fraier, dar chiar nu aveam chef sa umblu pe la politie sa pierd ziua din cauza asta, mai ales ca am mai avut o experienta in care tot asa nu eram eu vinovat dar pana la urma am luat si amenda si mi-am facut si masina. Ma rog pana la urma am dat in judecata politia romana si am castigat, dar credeti-ma la cat timp pierdut cu asta si cati nervi, nu se merita deloc...
KIA CEE'D 1.4 GSL BEST BLACK PEARL
ODO: 134.500KM

shustrik
Posts: 159
Joined: 28 Feb 2008, 11:50
Auto:
Location: Bucuresti

Post by shustrik »

Oooops, imi cer scuze, prima data cand am dat trimite mi-a dat eroare, de asta am mai incercat o data. Rog admin sa stearga unul din ele!
Multumesc
KIA CEE'D 1.4 GSL BEST BLACK PEARL
ODO: 134.500KM

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ogy »

Sti cata bataie ii dadeam lu ala?!? .................(autocenzura)
Dupa ce terminam cu el ma apucam si de scuter.......................(autocenzura)

shustrik
Posts: 159
Joined: 28 Feb 2008, 11:50
Auto:
Location: Bucuresti

Post by shustrik »

Asta as fi facut si eu daca...
Doar ca exista o mica problema, eu sunt cetatean strain si sa vezi cum se uita politia la noi, de parca am avea 3 capete ca balaurii din povesti =))
KIA CEE'D 1.4 GSL BEST BLACK PEARL
ODO: 134.500KM

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ogy »

lasa-ne un nr de telefon pe privat si facem o brigada si intervenim si noi la fel ca taximetristii...ar fi frumos
-cred ca deaia s-a si bagat ala sa iti faca, cacialmaua ....oricum sincer imi pare rau dar daca iti amintesti ceva despre respectivul, te rog posteaza aici poate il intalnim si noi prin trafic si din senin sa ne luam si noi de el ....

catalin1984

Post by catalin1984 »

atata timp cat nu ai urme pe masina nici macar nu trebuia sa opresti. Sincer yo pentru scuteristi de teapa asta nu am nici cel mai mic respect.

Si vorba omului de mai sus........daca avea ceva de comentat sau macar ridica tonul cred ca il plesneam ca pe o muiere proasta.

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by aktymel »

am ras .. si rad si acuma .. de cat de prost sa fie ala .. sa se tavale pe jos .. poate o fi lovit el scuteru ... pe undeva .. si nu stia cum sa-i zica patronului ... si avea si el nevoie de niste bani ... NU cred ca ai facut bine ca i-ai dat bani ... nu cred ca erai singurul in intersectie care a vazut ce s-a intamplat si putea confirma ... ca nu esti tu vinovat cu nimic .... dar in fine ... asta e ...:D bafta !!!
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ogy »

-sper ca aceasta intamplare sa iti puna un semn de intrebare fata de mentalitatea noastra a romanilor in general...persoanele de fata se exclud...decat doar cele care se simt....
-pe viitor daca poti treci peste el, dar cu picioarele sa nu strici frumusete de cee'd :P
-din contra nu e nimic de ras ...este mai mult de plans ....asta este Romania si noi facem parte din ea ...

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Post by scubli »

Cazurile rutiere cu scutere cresc pe zi ce trece...
Eu unul inca nu-mi pot da seama cum le permite legea unor pustani de 16 ani care habar nu au ce e legislatia sa urce pe scuter si sa participe in trafic.

Si eu sunt total impotriva lor, si as face orice sa dispara din trafic.
@shustrik: nu trebuia sa-i dai nimic, poate sa pui mana pe scuter si sa-l arunci intr-o pubela publica... "excuse my french".

Post Reply

Return to “...despre maşini în general”