Cine a comandat Kia cu livrare din stoc si nu a primit-o???

Post Reply
ryco0984
Posts: 6
Joined: 01 Sep 2007, 11:38
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Cine a comandat Kia cu livrare din stoc si nu a primit-o???

Post by ryco0984 »

Eu am comandat a-2a PICANTO si deja dealerul a inceput ca nu vede plata de leasing,ii sunt paia ma cert cu ei nu rezolv nimic, a-2a zi il sun imi spune ca e o problema de la banca lor ca pe luni rezolva vede plata si 7 zile din momentul platii,acum numai stiu ce sa cred,o vecina a comandat RIO cu livrare din stoc si cica are 3 saptamani si nu a primit masina!La prima Picanto mi-a spus 15 zile si au fost 37 dar nu era cu livrare din stoc!!
SCUZE DE NOUL TOPIC!!!
KIA "The Power to Surprise"

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Salut!
Incearca sa'ti formulezi mai clar mesajul ... eu nu am inteles mare lucru din ce ai zis.
Daca e vb de Picanto ... de ce ai pus a Cee'd topicul?
Ca idee generala ... sa intelegem ca abrambureala e legata de orice model, nu numai de Cee'd ...
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

ryco0984
Posts: 6
Joined: 01 Sep 2007, 11:38
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by ryco0984 »

Am vrut sa spun ca am comandat o KIA Picanto cu livrare din stoc si deja dealerul trage de timp!Si nu e prima KIA PICANTO pe care o cumpar e a-2a.La prima nu am avut oferta livrare din stoc si scria 15 zile in contract dar a durat vreo 37 de zile.Asta cu livrare din stoc au trecut deja 4 zile si nimic!
Am pus topicul asta Cee'd din greseala!Nu conteaza unde e pus conteaza sa fie luat in seama si comentat asupra faptului mai sus explicat!!!
KIA "The Power to Surprise"

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Pai din moment ce ai primit termen de livrare 7 zile din momentul platii ... dar au trecut doar 4 ... de ce esti asa agitat? Problema cu confirmarea platiii ... indiferent ca a fost de la compania de elasing sau de la banca unde area dealerul Kia cont ... asta nu e vina lui.
Nu incerc sa le iau apararea dealer'ilor ... si eu am asteptat o luna peste termenul dat initial ... insa deocamdata nu vad ca ai avea dreptate ... fara suparare ...
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

ryco0984
Posts: 6
Joined: 01 Sep 2007, 11:38
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by ryco0984 »

Am deschsi topicul ca sa aflu daca mai e cineva intarziat la astea cu livrare din stoc ca sa stiu la ce sa ma astept, mai ales ca problema zice dealerul ca ar fi de la banca lui,si ma tem sa nu fie o jmecherie ca sa mai traga de timp,ca am fost la banca si am intrebat, si mi s-a spus ca nu sunt probleme in reteaua banicii lor!
KIA "The Power to Surprise"

Liviu27
Posts: 209
Joined: 16 Nov 2007, 18:40
Auto: Ceed 1.4 sw 2008
Location: Bucuresti

Post by Liviu27 »

[quote="Liviu27"]Salut!In curand voi fi posesor de picanto.Din pacate nu mai aveau decat culoarea alba,dar a trebuit sa fac acest compromis intrucat am luat o la 7346 e,lx classic.Dealerul mi a spus ca o voi primi in max .21 zile,Asa o fi?Intrebari:are covorase din cauciuc?Voi cat ati platit pe picanto?Are difuzoare in fata,sau doar gauri?

ryco0984
Posts: 6
Joined: 01 Sep 2007, 11:38
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by ryco0984 »

Salut de ce ai luat kia picanto lx??Pt.800 sau 1000e luai picanto ex care inseamna full pt Romania si aveai in plus urmatoarele chestii:DISCURI FRANA SPATE,ABS+EBD,GEAMURI ELECTRICE SPATE+OGLINZI ELECTRICE,1 AIRBAG IN PLUS ELERON+PRAGURI SI GRILA VOSPSITA IN CULOAREA CAROSERIEI TAPISERIE PE FETELE DE USI SI 2 BOXE IN USILE DIN SPATE!!!Cat despre presuri eu sunt la a-2a Picanto full si nu am primit presuri nici la prima! :o
KIA "The Power to Surprise"

Liviu27
Posts: 209
Joined: 16 Nov 2007, 18:40
Auto: Ceed 1.4 sw 2008
Location: Bucuresti

Post by Liviu27 »

Salut!In primul rand mersi pt.raspuns.Sincer cand am vazut masina si dotarile adica AC SI si servodirectie la numai 7300 e nu am mai stat pe ganduri.Nici nu intentionam sa iau o masina asa mica dar dupa ce m am suit in ea m am decis pe loc.Eu vroiam de fapt sa astept sa apara sandero dar si aia va fi tot dacie.Eu am avut supernova fara nici o dotare si crede ma ca AC pt mine e paradis.IN rest ai si tu dreptate.

PicantoMan
Posts: 12
Joined: 31 Dec 2007, 19:30
Auto:
Location: Galati/Buzau
Contact:

Post by PicantoMan »

Liviiu, ai luat-o la oferta?
Spui ca ai dat 7300, eu am dat 7735 euro, dar are alta vopsea (care stiu ca costa). Totusi diferenta este mare. Model LX Classic.
Daewoo Cielo STD AC/GPL 2006 deep green bluish.
Kia Picanto LX 1.1 Classic 2008 sunset orange.

Stalker.

ryco0984
Posts: 6
Joined: 01 Sep 2007, 11:38
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by ryco0984 »

PicantoMan wrote:Liviiu, ai luat-o la oferta?
Spui ca ai dat 7300, eu am dat 7735 euro, dar are alta vopsea (care stiu ca costa). Totusi diferenta este mare. Model LX Classic.



Salut a fost o oferta cu lichidarea stocului si masinile s-au vandut la pretul cip.In legatura cu vopseaua tin sa te anunt ca,KIA nu percepe diferenta de pret culoare oricare ar fi ea nu schimba pretul masinii!!!Eu am luat doua Picanto full la pretul de 11068euro!!!Una Bleu si una Galbena,iar acum ma pregatesc sa cumpar un C'eed Galben.
KIA "The Power to Surprise"

Post Reply

Return to “Picanto”