Nesimtire KLADO MOTORS IASI

Iaşi
Razvan
Posts: 1
Joined: 16 Nov 2007, 00:06
Auto:

Nesimtire KLADO MOTORS IASI

Post by Razvan »

In primul rand vreau sa va spun ca nu sunt deloc multumit de serviciie celor de la KLADO.Dupa ce pun cel mai mare pret la nr rosii 185 lei, unde in toata tara nu depaseste suma de 100 lei iti mai baga pe gat si pachetul legislativ ca cica esti obligat.Cand am platit restul de bani pt masina mi-au zis ca in cel mult o saptamana am masina.Stiti cand mi-a venit ? abia dupa 1 luna jumate.De fiecare data cand il sunam pe zevzecul de Patrichi imi zicea ca nu stie nimic de dansa. Asa cum majoritatea au renuntat la serviciile lor,rog pt potentialii cumparatori sa se fereasca de nesimtitii de la KLADO.Bafta

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Razvan, intr'adevar, KLADO sunt o situatie aparte care speram sa dispara totusi. Pentru nr rosii se putea merge individual ... si te costa <90ron, iar ptr pachetul legislativ un OPC ii putea linisti. Insa, din pacate, astea inseamna timp pierdut din partea clientului ... si multi nu'l au ... de aceea si continua cei de la KLADO cu magariile alea. Insa deja au pierdut pana acum destui clienti ... si vor mai pierde in continuare si pe partea de service
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

diacos
Posts: 219
Joined: 08 Sep 2007, 09:44
Auto:
Location: Piatra-Neamt

Post by diacos »

Eu am platit pentru numerele rosii 100 + tva la Bacau si n-am mai zis nimic gandindu-ma la cei 185 + pachetul legislativ de la Iasi. Din pacate nu se poate face un embargou la comenzi pentru un anumit dealer ca atunci sa vezi cum intoarce foaia !!!
1.4 GSL EX CLASSIC Oil Blue/Rainbow Blue+ multe altele; comanda 07/07, serie 26/09. plata 27/09, promisa 15-20/10, vazuta in 02/11, ridicata 07/11, asteptata 122 zile. punct .

mihai_is
Posts: 146
Joined: 09 Jul 2007, 00:42
Auto:
Location: iasi

Post by mihai_is »

sunt posesor de c'eed de o luna; pot sa va spun ca nu toata vina este a dealer-ului care nu este decat un angajat al celor de la klado; prima vina este a producatorului/importatorului care nu comunica in ce etapa se afla productia masinii, respectiv transportul; a doua vina este a firmei care aduce masinile in iasi ( ca fapt divers un transport de c'eed a ajuns la iasi cu cupolele masinilor zgaraiate din cauza soferului care a trecut cu trailer-ul pe sub un pod care nu era prea inalt; bineinteles ca nu cred ca posesorii de c'eed au fost anuntati de aceasta nefericita intamplare); iar a treia vina este a celui care detine firma klado care nu se ocupa de instruirea angajatilor
21-PUI

Bograz
bug
Posts: 38
Joined: 06 Oct 2007, 18:23
Auto: kia

Post by Bograz »

Noul salut al dealerilor Klado : "BAU" si stanga imprejur :D
Kia Cee'd 1.4 GSL

helici_florin
Posts: 314
Joined: 13 Jun 2007, 20:33
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Post by helici_florin »

@mihai_is, aici nu s-a pus degetul pe partea ca masinile intarzie, ca asta clar nu e vina dealerului local, ci a importatorului / transportatorilor.

Aici s-a subliniat faptul ca numerele rostii sunt la pret dublu si ca te obliga sa cumperi pachetul legislativ de la ei. Ca nicaieri in tara. Punct.
Cee'd Pewter Beige , 1.6 DSL 115 cp BASE + optionale
uneori Vw Passat '02 1.9 TDI 131 CP
Albume

manucu01
Posts: 722
Joined: 02 Aug 2007, 20:33
Auto:
Location: Iasi

Post by manucu01 »

nu-i frumos deloc...da-i profitabil pentru ei. am putea face o petitie online si sa o semneze mai multi, insa tare mi-e teama ca din toti cei care dau comenzi is putini care stiu de forum sau carora le pasa...
Cee'd 1,4 LX BEST black pearl IS-&9-MFM - 250000km
Opel Mokka 4x4, 1.4l 140CP
jurnal de bord: viewtopic.php?t=1126

mihai_is
Posts: 146
Joined: 09 Jul 2007, 00:42
Auto:
Location: iasi

Post by mihai_is »

sincer la romani totul e posibil; nu ar fi de mirare daca s-ar trezi un dealer sa ceara bani si pentru roata de rezerva
21-PUI

klado
Klado Motors Iasi
Posts: 38
Joined: 06 Jun 2007, 00:09
Auto:
Contact:

NR.

Post by klado »

toti cei care si-au comandat cee'd sau vor comanda (cumpara),de la oricare dealear din tara este rugat sa citeasca pe pliante sau pe oferta de pret generala pusa la dispozitie de KIA ROM AUTO si vor constata urmatorul lucru :
*** la pretul final de vanzare, se va adauga pachetul legislativ obligatoriu conform ORD. 2218/2005 in valoare de 35 EUR fara TVA. Pachetul este
compus din trusa medicala, triunghi reflectorizant si extinctor.

Nu stiu daca aceasta specificatie este respectata doar de cei din Iasi, care va pune la dispozitie pachetul legislativ la pretul specificat de KIA ROM AUTO.
Cei care au nelamuriri sunt rugati sa sune si la alti dealeari (ex. Rodav) si o sa constate ca acolo este la pretul de 270 ron, si la multi alti dealeari care nu pot da pretul mai jos .

Nr. rosii nu sunt obligatorii , avem clienti care au venit cu nr. in sacosa si rca-ul , au semnat un proces verbal de predare primire si s-a livrat masina.

Acum nu stiu cine si cum va impune pachetul legislativ Klado sau Kia Romania??

manucu01
Posts: 722
Joined: 02 Aug 2007, 20:33
Auto:
Location: Iasi

Post by manucu01 »

multumim Klado pentru ca si-a formulat in cele din urma un punct de vedere pe forum, pe care desi il consider justificat si acoperit ce ceea ce legislatie si ceea ce scrie pe oferta de pret, il vad ne-validat de clientii care aleg sa va ocoleasca (sunt cateva exemple pe forum).

de voi si numai de voi depinde sa va creati si apoi mentineti clienti multumiti, care revin in service si va recomanda, nu e asa?

faptul ca s-a ajuns in situatia in care unii regreta ca v-au ales ca dealer nu inseamna ca nu aveti si foarte multi alti clienti multumiti, insa parerea mea este ca ceea ce se intampla ar trebui sa fie macar un mic semnal de alarma pentru voi.

eu, atata vreme cat nu fac parte din cei ce iau decizii acolo, nu pot decat sa fac o sugestie, decizia o luati voi si tot la voi se vad rezultatele.

hai sa vorbim de numerele rosii si de termenele de livrare de la VS si atat. fiti empatici doua minute... cum te simti cand sti ca astepti cu 2 luni mai mult ca unul care s-a dus in VS, apoi dai cu 85% mai multi ca ala pe numere rosii si, din cand in cand, mai auzi ca la celalalt are si covorase cadou? uitati-va in topicurile pe comenzi din septembrie, octombrie si noiembrie.
Cee'd 1,4 LX BEST black pearl IS-&9-MFM - 250000km
Opel Mokka 4x4, 1.4l 140CP
jurnal de bord: viewtopic.php?t=1126

pstefan
Baller
Posts: 149
Joined: 28 Jan 2008, 19:17
Auto:
Location: Iasi

Post by pstefan »

*** la pretul final de vanzare, se va adauga pachetul legislativ obligatoriu conform ORD. 2218/2005
Da. Pachetul legislativ este obligatoriu. Dar nu este oblgiatoriu pentru voi sa il distribuiti/impuneti, ci este obligatoriu pentru noi soferii sa il avem. Pentru ca daca ma opreste vreun agent pe strada si nu am pachetul obligatoriu, eu primesc amenda, si nu dealerul ca nu mi-a impus pachetul.
Ori sunteti smecheri si incercati sa ne aburiti jucandu-va cu cuvintele, ori sunteti realmente incompetenti si nu stiti sa cititi o fraza. Din experienta mea cu voi, merg pe a doua varianta.
Cat despre Rodav, ei mi-au pus la dispozitie pachetul la pretul 120 RON, dar nu mi l-au impus.

Sanatate sa fie.
Stefan
Kia Ceed 1.4 Best Piston Grey - 22k+ km
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes" - Tupac

lucyan.roman
Posts: 14
Joined: 07 Oct 2008, 19:26
Auto:
Location: iasi
Contact:

Re: Nesimtire KLADO MOTORS IASI

Post by lucyan.roman »

Eu sunt exact in situatia asta :(((

Tocmai incerc sa dau de Patrichi de 2 zile...la telefon...
Am facut comada de un Pro Ceed 1,4 si mi-a zis ca pe 19 octombrie imi vine sasiul si masina pana la sfarsitul lunii.....

Eh astazi e in 31 si eu inca nu am sasiu.....

Ce ma sfatuiti sa fac ? :( ....Masina e luata prin credit bancar, adica e platita toata de o saptamana
KIA Pro_Cee'd 1.4 GSL City Black Pearl
comanda de catre dealer: 19.09.2008
plata avans: 8.10.2008
rest plata 24.10.2008
serie sasiu: 12.11.2008
livrare masina : 25.11.2008

hambros2001
Posts: 123
Joined: 02 Nov 2007, 08:57
Auto:
Location: Galati

Re: Nesimtire KLADO MOTORS IASI

Post by hambros2001 »

Pai cum ai reusit sa o platesti cu credit bancar fara serie sasiu? Sau nu e credit auto? Caci mie mi-au cerut pentru creditul auto factura proforma de la dealer cu seria sasiului.
KIA CEE'D SW, 1,4 Best Abbys Blue

alcatraz

Re: NR.

Post by alcatraz »

klado wrote:...*** la pretul final de vanzare, se va adauga pachetul legislativ obligatoriu conform ORD. 2218/2005 in valoare de 35 EUR fara TVA. Pachetul este
compus din trusa medicala, triunghi reflectorizant si extinctor...
referitor la pachetul legislativ obligatoriu, eu unul am fost sfatuit KIAr de un lucrator de la OZ MARATHON craiova sa vin cu el in plasa de la supermarket, ca la ei e foarte scump. asa da!!!

catalin2804
Posts: 241
Joined: 16 May 2007, 00:09
Auto:
Location: Suceava

Re: Nesimtire KLADO MOTORS IASI

Post by catalin2804 »

35 de euro pachetul. Scump domnule scump. De pe la metro iei toate astea cu max 50 ron. Si de restul pana la 35 euro iti iei si covorase.
Cee'd 1.4 So Red Ltd. Edition

Post Reply

Return to “Klado Motors”