intrebari pt. iasi daca sunt??

Iaşi
klado
Klado Motors Iasi
Posts: 38
Joined: 06 Jun 2007, 00:09
Auto:
Contact:

INTENSITATE ILUMINARE BORD

Post by klado »

ACEASTA OPTIUNE O GASITI DE LA VERSIUNEA EX IN SUS,SI NU ESTE OPTIONAL PE BASE LA FEL SI FASCIA CENTRALA (INSERTIA DE ALUMINIU PE BORD)

shtirlitz
pictoru
Posts: 572
Joined: 02 Jun 2007, 09:00
Auto: kia cee'd 1,4
Location: iasi
Contact:

Post by shtirlitz »

Klado, pentru cei care au dat comanda in iasi dupa 1iunie versiunea cu optionale, pot beneficia de vre-un bonus pentru ca , cu o saptamana inainte aceias comanda costa cu 700 euro mai putin. Nu sunt genul care se milogeste dar m-au intrebat lumea de pe alt forum daca puteam sa negociez sau sa obtin o optiune gratis gen USB sau covorase la care am renuntat in ultimul moment. Si ai zis ceva de alarma cand nu ma puteam hotari la a 2 cheie ca s-ar putea sa vie cu alarma montata. E ceva real sau doar zvonuri.
Merci si este bine ca ai luat initiativa sa te implici.

Sfinxul
Posts: 617
Joined: 15 May 2007, 10:00
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by Sfinxul »

Bine punctat shtirlitz. Ar fi indicat sa devina si ei un pic mai flexibili pentru cine nu se rezuma doar la variantele preconfigurate de genul Best & Classic.

adimot
Posts: 233
Joined: 18 May 2007, 13:47
Auto:
Location: Satu Mare

Post by adimot »

E adevarat ca la sistemul audio de la Kia CEEd garantia e 1 an
Cee'd 1.4 GSL Kompass Blue SM-28-MOT
ODO -->34.000
Image

helici_florin
Posts: 314
Joined: 13 Jun 2007, 20:33
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Post by helici_florin »

Spuneti-mi va rog EXACT la ce interval de kilometri se fac reviziile la motorizarea 1.6 DSL 90 cp ?????

10 sau 20 mii ???

Astept un raspuns, multumesc.

tsunami
Posts: 168
Joined: 03 Jun 2007, 23:26
Auto:
Location: Iasi

Post by tsunami »

Am vazut aseara ca cei de la Iasi au pus, in sfarsit, numerele negre pe masinile Cee'd de drive test. Astept o invitatie sa testez si eu masina si sa ma decid ce vreau (ce versiune) pentru ca alta masina nu prea mai este la dotari si la pret similar cu Cee'd.

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Nu cred ca trebuie invitatie. Te duci cand ai timp la dealer si m'as mira sa nu te ajute cu un drive'test ... ;)
userul "klado" oricum nu a mai intrat in ultima vreme p'aici, asa ca s'ar putea sa stai mult si bine asteptand invitatia :P
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Sfinxul
Posts: 617
Joined: 15 May 2007, 10:00
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by Sfinxul »

tsunami, stii daca masina de test e pe benzina sau e diesel?
Intrebarea e valabila si pentru KLADO.
Mitsubishi Lancer 1,6 din 22.09.2007
Imagehttp://www.mitsu.ro
Image Image
Kia Cee'd 1,6 DSL MT Base din 25.10.2007 http://www.clubkia.ro
Dacia LOGAN 1,4 din 28.06.2006
Dacia Berlina 1410 din 1994

tsunami
Posts: 168
Joined: 03 Jun 2007, 23:26
Auto:
Location: Iasi

Post by tsunami »

Din cate stiu eu au doua masini: 1.4 benzina BASE si 1.6 motorina CLASSIC.
Ma intereseaza cea pe benzina. Si am sa ii fac sambata o vizita.

klado
Klado Motors Iasi
Posts: 38
Joined: 06 Jun 2007, 00:09
Auto:
Contact:

Post by klado »

dumnezeu wrote:cum doamne iarta-ma sa ai o asemenea informatie. mi se pare cel putin lipsita de o baza reala. sa nu doreasca sa vinda mai mult de 400 unitati?? neee :))
ar fi contrar legilor firii, preceptelor unei companii private si a bunului simt. daca ar fi vindut mii de unitati intr-o perioada extrem de scurta de timp, poate ar fi existat o mica problema legata de strategia de vinzari, insa nicidecum sa isi planifice cineva o asemenea chestie.

zic si io :))
targetul minim impus de KIA MOTORS pt. romania era de 400 unitati pe 2007 care defapt s-au vandut in 2 saptamani de la lansare deci lunar cota pentru romania v-a creste pt. masinile de stoc

klado
Klado Motors Iasi
Posts: 38
Joined: 06 Jun 2007, 00:09
Auto:
Contact:

Post by klado »

catalin2804 wrote:@klado aveti vreo colaboarare cu cei din suceava? ca din cate am inteles service-ul momentan se va face la iasi.
service-ul sunt in toata lumea , doar ca nu inteleg o chestie cei de la suceva au si ei service dar sunt multi clienti care vin si fac reviziile la noi,cred ca din cauza ca service-ul de la iasi este foarte bun .

klado
Klado Motors Iasi
Posts: 38
Joined: 06 Jun 2007, 00:09
Auto:
Contact:

Post by klado »

tsunami wrote:Bine ai venit!

1. Consola argintie impreuna cu ornamentele schimbatorului de viteza se poate monta pe Base? Care este pretul?

2. Reglarea luminii interioare a bordului este disponibila pe varianta Comfort sau si pe Base, cu un anumit accesoriu? Care este este accesoriu care se poate comanda pe Base?

3. Cand veti avea masina la test la strada pentru ca vreau sa o iau fara nici o urma de indoiala?

Multumesc!

PS. Si eu sunt din Iasi, am discutat deja cu voi de o masina si acum imi definitivam lista de accesorii.

Thanks, again!
avem masini la drive-test si benzina si motorina.
fascia centrala (insertia de aluminiu pe ford) o gasiti de la classic in sus la fel si reglajul intensitatii la lumina de pe bord, nu exista optional pt baza.

klado
Klado Motors Iasi
Posts: 38
Joined: 06 Jun 2007, 00:09
Auto:
Contact:

Post by klado »

Akbhar wrote:De ce in strainatate versiunea LX costa 9252E, iar in Romania 9887?
pt. pachetul lx best exista un pret negociat cu fabrica.
pt pachetul de care vb. lx v-a fi disponibil in momentul in care va creste cota d productie pe romania cred ca peste un an.
comenzile sunt foarte mari pe lx best.

klado
Klado Motors Iasi
Posts: 38
Joined: 06 Jun 2007, 00:09
Auto:
Contact:

Post by klado »

Sylver wrote:"pt ca suntem romani si asta ne ocupa tot timpul"..cum se spune.
nu acum serios....pt ca cei de la KIA vor sa se imbogateasca rapid. Nu isi dau seama ca isi sapa groapa singuri..cu cat pretul e mai mare, cu atat vor vinde mult mai putin. Dar probabil vor sa revina la vechile vanzari, care erau cam inexistente:) Ce sa-i faci, daca unii de acolo din conducere dau dovada de snobism si lipsa de profesionalism..
ce bine ar fi daca parerea ta ar ajunge si la urechile unora de la bucuresti,noi de la iasi suntem dealeari nu importatori,nu stiu pe ce se bazeaza ....... groapa o sa fie mare si greu de iesit din ea.

klado
Klado Motors Iasi
Posts: 38
Joined: 06 Jun 2007, 00:09
Auto:
Contact:

Re: intrebari pt. iasi daca sunt??

Post by klado »

dumnezeu wrote:
klado wrote:pt. cei multumiti sau nemultumiti de prestatia celor de la iasi in legatura cu cee'd-ul pt. a se rezolva problemele profesional astept sugstii si intrebari.
sa inteleg ca domnia voastra faceti parte din personalul de vinzari sau sinteti managerului acelui stabiliment?
la aceasta informatie au acces toti cei din firama,vrem sa vedem si parerile clientilor pt. ca "omul din greseli invata" si vrm sa vedem si interesul clientului.

Post Reply

Return to “Klado Motors”