Multumit de Klado

Iaşi
AlinC.
Posts: 399
Joined: 24 Jun 2008, 02:50
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Multumit de Klado

Post by AlinC. »

Mi-am primit masina acum 2 zile, prin Klado Motors Iasi. A venit conform programarii, am receptionat-o usor si in buna stare, cu 6 km la bord. Nu am platit decat numerele rosii, nu mi-a varat nimeni pe gat pachetul legislativ sau alte covorase. Prin urmare, ma consider un client hiper multumit, raportat la ce s-a scris pe forum despre Klado Iasi pana acum. Sper sa nu-mi schimb impresia la service.

PS: Special thx for mr. Iustin Dascalu, agentul meu. Nu-l recomand insa, pentru ca ar insemna discriminare in raport cu ceilalti doi agenti. Oricum, am vorbit cu toti angajatii reprezentantii si sunt super ok, chiar daca faptura blonda ce conduce departamentul de vanzari ar putea fi mai indulgenta cu bietii clienti :p

Thx again Klado.
Pro_Cee'd 1.6 DSL HP Classic, Piston Gray
+ESP +alte optionale
ODO: ~40.000 km
B 92 AXF
Jurnal de bord
Need 4 Sticker:: magazin online de stickere auto

kyky
Posts: 51
Joined: 09 Nov 2007, 23:34
Auto:
Location: iasi

Re: Multumit de Klado

Post by kyky »

Ai luat-o acasa.... =D> , spera sa nu ajungi vreodata in service cu ea ! #-o . daca va fi cazul, iti recomand sa pleci direct la Vaslui. Numai bine.
1,4 best MARS RED
comanda 12 oct 2007
ridicata 20.12.2007

kempes64
Posts: 90
Joined: 15 Jun 2008, 21:02
Auto: KIA SPORTAGE 1.6 GDI
Location: Iasi

Re: Multumit de Klado

Post by kempes64 »

Subscriu si eu acestui topic, la cate rele am citit despre Klado pe forum, astazi mi-am luat inima-n dinti si am facut revizia 2 (30000 km) la ei.Am vorbit mai intai la telefon cu domnul George de la service,si am facut rezervarea.Am mers acolo putin neincrezator, insa totul a descurs exact asa cum cred ca ar trebui sa se intample la toate service-urile, o inspectie vizuala, rotiri de volan, probat frana de mana, ambreiaj, schimbator viteze...etc, apoi am facut o plimbare cu masina(eu in dreapta)...probat frani si alte zgomote.Ne-am intors la service, am fost intrebat daca vreau sa asist la revizie....eu ...BINENTELES ca da :) ...am mers acolo...baietii s-au ocupat de masina , au tras de roti...au schimbat filtrele, uleiul, lichidul de frana...verificat placutele....au aerisit instalatia de AC...intre timp mi s-a facut oferta pt huse, alarma, scut..etc.Totul a durat 1h si 30 min, iar pretul total a fost de 630 RON.In plus am primit si un "card" cu care beneficiez de 10% reducere la manopera la service-ul Klado Motors.Ma declar multumit de Klado Iasi, si ii multumesc inca odata domnului George.
KIA SPORTAGE 2021 Classic - 1.6 GDI - Infra Red
Renault CLIO IV - 2017
Ex: Cee`d 1.4 Best Lx Mt GSL 2008 - ODO: 185 000

Anka_83
Posts: 305
Joined: 17 Feb 2009, 12:03
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: Multumit de Klado

Post by Anka_83 »

Sa inteleg ca ti-au dat si acum 10% reducere la manopera? :-k
Pro_cee'dutz 1.4 GSL MT Best - Cassa White.. B 69 APP

Un zambet este o modalitate necostisitoare de a-ti schimba înfatisarea!Charles Gordy

manucu01
Posts: 722
Joined: 02 Aug 2007, 20:33
Auto:
Location: Iasi

Re: Multumit de Klado

Post by manucu01 »

lucrurile s-au schimbat in bine, cu mult la klado. o spun asta dupa revizia de 75000 pe care am detaliat-o in jurnalul de bord
Cee'd 1,4 LX BEST black pearl IS-&9-MFM - 250000km
Opel Mokka 4x4, 1.4l 140CP
jurnal de bord: viewtopic.php?t=1126

manucu01
Posts: 722
Joined: 02 Aug 2007, 20:33
Auto:
Location: Iasi

Re: Multumit de Klado

Post by manucu01 »

nu ca ma fac avocatul lor, insa asa cum am spus si de rau si de bine, e normal sa continuu in aceeasi linie.
Am ajuns acum vreo doua saptamani la ITP, unde mi s-a descoperit o prolema la frana de mana - nu tinea suficient de bine pe una dintre rotile spate.
mi-am programat revenirea si am dus maina la klado, unde le-am spus de problema si i-am rugat sa ma ajute.
problema era destul de complicata, au lucrat mecanicii de acolo cam 4 ore si pana la urma i-au dat de capat, dupa ce au trebuit sa scoata ambele cabluri, sa le masoare, sa faca nenumarate reglaje, etc.
concluzia: au fost serviabili si profi, eu am fost foarte multumit si am luat si ITP-ul imediat.
doamne ajuta sa o tina asa, ca e de foarte bine din punctul meu de vedere...
Cee'd 1,4 LX BEST black pearl IS-&9-MFM - 250000km
Opel Mokka 4x4, 1.4l 140CP
jurnal de bord: viewtopic.php?t=1126

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Re: Multumit de Klado

Post by tipitip »

=D> =D> =D>
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

gabriel
Posts: 30
Joined: 26 Oct 2009, 19:36
Auto:

Re: Multumit de Klado

Post by gabriel »

prostii de la klado. eram intamplator la ei candva cu o problema care s-a rezolvat foarte greu cu o kia. era in acel moment un sorento nou din parc, pe rampa desfacut bucati. un omulet tare caruia i s-a rupt cablul de frina la sorento lui si ca sa nu stea o luna pe tusa pana venea piesa, a rezolvat cu boss-ul de la klado sa-i il scoata pe ala de la cea noua si sa-l monteze la el, ca sa plece linistit acasa. deci o luna a stat pe rampa sorento nou desfacut bucati pina a fost echipat iarasi cu cablul nou venit. dupa care a fost parcat la loc de cinste in expozitia parcarii. era unul albastru metalizat. oare cine l-a cumparat de nou dupa parerea lui nu a simtit nimic pana in prezent. asta fac dobitocii de la iasi. electricianul stie sa-ti fure din sigurante si pilite cand iti prinde masina pe acolo.
fugiti la vaslui fratilor ca acolo va jumulesc altii. teapa kia.

gabriel
Posts: 30
Joined: 26 Oct 2009, 19:36
Auto:

Re: Multumit de Klado

Post by gabriel »

si inca ceva . cei de la iasi, in special gainarul ala care se crede sef te convinge prin stilul lui de obosit intelectual si nu numai, sa te crezi singur ca ai fost un fraier ca ai cumparat kia si inca o data fraier ca ai ajuns la ei cu o problema sau cu revizia.
fiti baieti destepti. schimbatul uleiului la compresor la vulcanizari costa 10-20 lei , depinde de baieti. filtrele de aer le pune si ala mic de la gradinita, iar cel de motorina daca este cazul cu oarece indemanare dupa ce ai vazut la altul il pui singur in 30 minute. in total cu cumparatul lor de la auto-center Pacurari si cu ulei la fel te costa 300-400 lei si nu le dai la prosti 700.

Post Reply

Return to “Klado Motors”