Scut motor

Cum se rezolvă diverse probleme
Post Reply
sakoter
Posts: 49
Joined: 23 May 2007, 14:48
Auto:
Location: Constanta

Scut motor

Post by sakoter »

Are scut la motor?

Pasha
Posts: 181
Joined: 18 May 2007, 23:11
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Pasha »

mashinile din showroom n'aveau, asha ca ma indoiesc ca au cele livrate clientzilor :lol:

User avatar
Vietnam
Skywalker
Posts: 653
Joined: 23 May 2007, 21:23
Auto: Sportage 2.0 DSL AT AWD HP
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vietnam »

In Bucuresti masinile din showroom AU SCUT! Si in fata si in spate. Acum modelele erau Classic si cele pe motorina, dar uite ca la 14 Base nu m-am uitat sa vad daca are scut. Daca este sa ne luam dupa pret cred ca Base nu are.Poate se poate pune ulterior

Marco ne poti ajuta cu problema scutului pe 1.4 Base? A ta are scut sau nu? Si inca ceva consola de la nivelul capului exista? SI daca exista, are locul ala pentru ochelari de soare?( ca nevasta-mea a fost foarte entuziasmata de acel compartiment).Sper sa existe.. :? pentru linistea mea ulterioara :roll:
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue 2007-2014
Sportage 2.0 DSL AT AWD HP ( 184 CP) SAND TRACK 2014 -

sakoter
Posts: 49
Joined: 23 May 2007, 14:48
Auto:
Location: Constanta

Post by sakoter »

Consola aceea centrala intre parasolare nu este pe base, si atentie in atare conditii nici lumina nu este. Mi se pare ca se poate ca optional, dar nu sunt sigur.Pe varianta urmatoare Classic este.

Pasha
Posts: 181
Joined: 18 May 2007, 23:11
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Pasha »

poate nu m-am uitat eu bine, dar dieselul gri de linga biroul domnului burcea avea un splendid cadru cu o gaura aproximativ patrata in fatza. (mashina e pe un podium, m-am ashezat gratzios intr-un genunchi shi m-am uitat sub ea) iar la mashina neagra din showroom-ul din militari (benzina) am vazut podeaua pe linga motor. ambele sunt varianta de echipare "classic". eu n-am vazut scutul ala... in spate nu m-am uitat, dar am citit ca ar avea.
apropo de showroomul din militari... domnul burcea, daca citeshte ce-am scris aici, sa-i traga de urechi pe cei de la IT. showroomul e la numarul 12, nu 121. e o uriasha diferentza (de vreo 3 km shi cealalta latura a strazii).

sakoter
Posts: 49
Joined: 23 May 2007, 14:48
Auto:
Location: Constanta

Post by sakoter »

Deci intr-un fel mi se confirma ca intradevar masinile nu au scut ,fiindca asa am vazut si eu.Probabil peste ceva timp o sa vina cu ceva pachet drumuri grele(macar un scut acolo),pana atunci o sa facem ceva ca sa ne protejam motoarele de hartoapele din tara(daca ne lasa astia fara sa ne afecteze garantia!)
1,4 EX Classic+clima

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Nusht care'o fi chestia, dar la masina la care m'am uitat eu avea scut la motor sigur ... un 1.6 crdi Classic. M'as mira sa nu aiba scut la 1.4 Base. Marco ... daca ai avea amabilitatea si posibilitatea sa faci o poza sa ne lamuresti ... :D

Sfinxul
Posts: 617
Joined: 15 May 2007, 10:00
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by Sfinxul »

Marco, pe langa ceea ce te roaga andrei0241 ar fi de mare interes daca poti veni si cu ceva impresii dupa primii km parcursi cu masina. Daca ai putea sa faci si o comparatie intre Ceed si alte marci pe care le-ai mai condus pana acum (motorizari apropiate) ar fi super.

marco
Posts: 49
Joined: 25 May 2007, 21:39
Auto:

Post by marco »

hello,

o sa ma uit si sub masina sa vad daca are scut...insa zilele astea nu prea o sa merg, pana nu termin cu casco de facut, asa ca impresiile detaliate o sa vina in curand.

salutari

marco
Posts: 49
Joined: 25 May 2007, 21:39
Auto:

Post by marco »

jumatate de scut:

Image

Image

Image

sakoter
Posts: 49
Joined: 23 May 2007, 14:48
Auto:
Location: Constanta

Post by sakoter »

Marco: cum jumatate de scut? nu inteleg! in fata cum deschizi capota nu se vede nici un scut. deci sa inteleg ca mai in spate este ceva? si la ce ar folosi asa ...jumatate de scut?...scuze,doar intreb!
1,4 EX Classic+clima

marco
Posts: 49
Joined: 25 May 2007, 21:39
Auto:

Post by marco »

jumate de scut am zis in gluma; are un fel de aparatoare dar numai pe o portiune din fata a motorului.

sakoter
Posts: 49
Joined: 23 May 2007, 14:48
Auto:
Location: Constanta

Post by sakoter »

Ahaaaaa, de abia acum m-am prins cum e cu prima poza in ce priveste"scutul"! Sincer ma uitam ca prostu' si nu intelegeam din ce unghi ai facut poza.Deci juma' de scut ...pe stanga !asa ,sa zica lumea ca este...hihihi
1,4 EX Classic+clima

sakoter
Posts: 49
Joined: 23 May 2007, 14:48
Auto:
Location: Constanta

Post by sakoter »

Totusi, oare este loc sa pui un scut acolo?macar de plastic,decat nimic!(sa nu ingreuneze masina)
1,4 EX Classic+clima

User avatar
Vietnam
Skywalker
Posts: 653
Joined: 23 May 2007, 21:23
Auto: Sportage 2.0 DSL AT AWD HP
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vietnam »

Scutul oricum este din plastic nu din metal. Am pus mina pe el in showroom
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue 2007-2014
Sportage 2.0 DSL AT AWD HP ( 184 CP) SAND TRACK 2014 -

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”