Car kit Bluetooth

Cum se rezolvă diverse probleme
Post Reply
Adyson1974
Posts: 39
Joined: 29 Sep 2007, 15:17
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Car kit Bluetooth

Post by Adyson1974 »

Si-a montat cineva car kit bluetooth pe masina?
Daca da ... as dori sa stiu in ce service a fost montat, ce marca si model e produsul si binenteles ... ce era mai important ... sper ca s-a pastrat garantia masinii. Ma refer aici exclusiv la car-kit-urile care folosesc sistemul audio al masinii.
Multumiri anticipate pentru raspuns.
Kia Ceed 1.6 HP LX BASE 115 HP + Optionale

DaDiRo
Moderator General
Posts: 435
Joined: 13 Jun 2007, 17:27
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by DaDiRo »

Eu mi-am montat un car-kit bluetooth Parrot CK3200 LS Color+, chiar in service-ul MM Baneasa. Foloseste sistemul audio al masinii si merge ok, are cateva bug-uri de soft care pot fi trecute cu vederea, in special pentru ca dispay-ul se poate scoate si nu atrage "prietenii". Da, s-a pastrat garantia masinii.
Bahtalo!
Cee'd 1.6 GSL EX Classic+, KB/ RB - B 73 SXM
Album
Carduri de membru

Adyson1974
Posts: 39
Joined: 29 Sep 2007, 15:17
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Adyson1974 »

multumiri pentru promptitudine ... O rugaminte mai am ... Cat a costat operatia .. si cat adurat? A fost necesar sa lasi masina la ei o zi sau lucreaza pe baza de programare?
Kia Ceed 1.6 HP LX BASE 115 HP + Optionale

Bogdan
Posts: 414
Joined: 04 May 2007, 16:56
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Bogdan »

Eu folosesc un minikit de la Parrot. Isi face treaba onorabil, asta daca se vrea doar un pic mai mult decat de la o banala casca bluetooth. Singurul dezavantaj este ca trebuie sa ii dau drumul de fiecare data cand ma urc in masina..

Pretul a fost de ~50EUR.

http://electronics.pricegrabber.com/han ... 5/details/

jax
Posts: 75
Joined: 20 Dec 2007, 20:12
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Car kit Bluetooth

Post by jax »

Adyson1974 wrote:Si-a montat cineva car kit bluetooth pe masina?
Daca da ... as dori sa stiu in ce service a fost montat, ce marca si model e produsul si binenteles ... ce era mai important ... sper ca s-a pastrat garantia masinii.

Da chiar, cat te-a dus sistemul?
FULL OPTIONS Cassa White KIA Cee'd 2.0 140HP DSL MT STYLE + Black sport concept interior, silver stitching, alloy pedals, black headlamp bezels, 17-inch x 7.0J alloy wheels Type 2 FOTOGRAFII: CLICK AICI!

DaDiRo
Moderator General
Posts: 435
Joined: 13 Jun 2007, 17:27
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by DaDiRo »

Eu l-am primit de la dealer fiindca a gresit ceva la comanda. Instalarea s-a facut atunci cand am lasat masina la reparat (m-a lovit un loganist) si durat 1 zi pentru ca trebuia sa fie pe stoc car-kit-ul in service, dar nu s-a intamplat asa si a trebuit sa astept dupa ala. In mod normal cu programare nu dureaza mai mult de 2-3 h (deja e exagerat). Din ce am vazut eu pe net, modelul pe care il am eu costa in jur de 5 mil, iar instalarea banuiesc ca e aproximatix 1-1,5 mil, fiindca doar se mufeaza ceva acolo si se scoate un fir pe langa bord. O sa fac poze si o sa le pun in album ca sa vezi cam cum e treaba. Dar asta maine-poimaine.

Bahtalo!
Cee'd 1.6 GSL EX Classic+, KB/ RB - B 73 SXM
Album
Carduri de membru

.indie.
Posts: 332
Joined: 25 Oct 2007, 17:55
Auto:

Post by .indie. »

Nu e mai buna o casca BT?
Pe asta o poti lua oriunde si are marele avantaj ca nu te aude nimeni cand vorbesti.
Mie cel putin imi place sa il aud doar eu pe interlocutor, nu toata masina.

manucu01
Posts: 722
Joined: 02 Aug 2007, 20:33
Auto:
Location: Iasi

Post by manucu01 »

subscriu si eu pentru casca bluetooth
Cee'd 1,4 LX BEST black pearl IS-&9-MFM - 250000km
Opel Mokka 4x4, 1.4l 140CP
jurnal de bord: viewtopic.php?t=1126

DaDiRo
Moderator General
Posts: 435
Joined: 13 Jun 2007, 17:27
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by DaDiRo »

Poate ca nu este cea mai buna varianta (referitor la intimitatea conversatiei, desi se poate transfera pe telefon apasand pe un singur buton), dar cu siguranta este cea mai comoda. Oricum, tinand cont de faptul ca 90% din timp merg singur in masina ... nu este o problema. In alta ordine de idei, consider ca a fost singura si cea mai safe varianta de a ii taxa pe dealerii incapabili. Spun singura fiindca celelalte doua optiuni viabile erau sistem de alarma sau senzori de parcare, iar safe fiindca aceste doua variante presupuneau mai multe modificari asupra masinii in comparatie cu car-kit-ul.
Acum este optiunea fiecaruia ce isi alege, iar parerile personale de genul "Mie cel putin imi place sa il aud doar eu pe interlocutor, nu toata masina." este de preferat sa ramana asa, deoarece sunt "putin" Off Topic.

Bafta!
Cee'd 1.6 GSL EX Classic+, KB/ RB - B 73 SXM
Album
Carduri de membru

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”