Neatenntie la primirea masinii....

Cum se rezolvă diverse probleme
Locked
nic
Posts: 44
Joined: 19 Nov 2007, 16:57
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Neatenntie la primirea masinii....

Post by nic »

Am luat masina de la MIt Motors Baneasa pe 9 Ian(dupa Sfantul ION)insotit de un unki sofer de 25 ani vechime. M-am uitat la masina mai mult eu decat unkiu-meu care, banuiesc, era nerabdator sa bage picioru in masina iar cand am ajuns acasa tata mi-a semnalat o mica infundatura pe partea pasagerului dreapta, in zona unde usa face ungi cu plafonul. Nu se obsereva ca vopseaua a avut de suferit, dar acum observand neuniformitatea asta parca o vad mereu.
A mai patit cineva asa ceva? cum se rezolva?

Daca vedeam asta la ei in curte le dadeam cateva bobarnace, asa sa se mai trezeasca cand livreaza o masina. Daca atunci cand e noua nu e impecabila, atunci cand??
Kia ceed 1.4 LX Best Piston Grey

manucu01
Posts: 722
Joined: 02 Aug 2007, 20:33
Auto:
Location: Iasi

Post by manucu01 »

sa nu se fi sprijinit unchiu :)
Cee'd 1,4 LX BEST black pearl IS-&9-MFM - 250000km
Opel Mokka 4x4, 1.4l 140CP
jurnal de bord: viewtopic.php?t=1126

nic
Posts: 44
Joined: 19 Nov 2007, 16:57
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by nic »

E topit unkiu :wink: ; si daca voia nu lasa urme pe masina. Pt toti doritorii bagati de seama la chitibusurile astea ca apoi postati ca mine aci.
Kia ceed 1.4 LX Best Piston Grey

User avatar
mixer
Membru Contra
Posts: 237
Joined: 24 Jul 2007, 19:00
Auto:
Location: Bucuresti

Post by mixer »

Acum nu cred ca mai ai ce sa faci. Pe de alta parte daca nu este o mare denivelare eu zic sa o lasi asa, eu am facut nu mai putin de 5 mici adancituri pe plafon de la castane in chiar prima saptamana de viata a masinii. Dintre alea 5 doua sunt chiar foarte vizibile, restul fiind chestie de unghi si iluminare pentru a le repera.

Masina perfecta nu prea exista si ferice de cei care au inteles si accepta lucrul acesta. Eu inca ma educ sa ajung la aceasta concluzie pentru ca tare m-a durut sufletul cand mi-am vazut masina cu urme pe ea.

Bafta si bucura-te de masina ca e facuta sa te duca !

Locked

Return to “Tips & Tricks”