Stergator luneta spate

Cum se rezolvă diverse probleme
Post Reply
catalin2804
Posts: 241
Joined: 16 May 2007, 00:09
Auto:
Location: Suceava

Stergator luneta spate

Post by catalin2804 »

Spuneti-mi unde pot gasi un stergator (lanela) luneta spate in bucuresti. Daca se poate sa nu fie de la vreo reprezentanta ca astia baga scoruri.
Cee'd 1.4 So Red Ltd. Edition

florinhim
Posts: 62
Joined: 08 Jul 2007, 11:10
Auto:
Location: Bucuresti/Rm. Valcea

Post by florinhim »

salut,

Din pacate nu gasesti stergator de luneta (lamela) care sa se potriveasca la Cee'd decat la KIA.
Eu am stat fara stergator spate 3 luni si am cautat pana sa comand la ei pentru ca una din fetele istete de la MIT Baneasa (depozit) mi-a spus ca e peste 100 ROn si nu am vrut sa dau atata fara sa caut si in alta parte.
Pana la urma am comandat-o (lamela) la KIA in Rm. Valcea pe 22 Dec. si a ajuns pe 26 Ian. Pret 35 Ron. (probabil fata care mi-a spus ca e 100 ROn s-a uitat in catalogul pentru Bentley hatchback:)).
Asa ca poti sa comanzi lamela linistit la Kia si pune-te pe asteptat. Poate ai noroc si acum ca am cerut eu au adus mai multe si la depozit, ca atunci nu aveau nici una in Ro.
Bafta.
Lx Best/ Kompass A mea de pe 11.10.2007
VL-09-PIF

catalin2804
Posts: 241
Joined: 16 May 2007, 00:09
Auto:
Location: Suceava

Post by catalin2804 »

nici nu ma mira ca ai de asteptat. Astia te invata de la inceput. Si mai trebe sa comand si un capac de plastic de la sina pt portbagj. Faza de tot cacatul.
Cee'd 1.4 So Red Ltd. Edition

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Post by tipitip »

?n t?rg, e un magazin (nu tarab? d-aia) cu muuuulte ?terg?cioase, iar tanti de acolo comand? pe baza seriei de caroserie!
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

nick
Posts: 31
Joined: 19 Nov 2007, 19:58
Auto:
Location: Bucuresti

Post by nick »

Nu stiu daca aici e cel mai bun loc pt postul meu dar... am si eu o mica problema, stergatorul lunetei nu prea isi face treaba, adica nu sterge asa de bine ca cele ale parbrizului, si la voi e la fel?
Cee'd 1.4 Best ->> PISTON GREY ->> 78.ZRX

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

nick wrote:.stergatorul lunetei nu prea isi face treaba, adica nu sterge asa de bine ca cele ale parbrizului, si la voi e la fel?
cati km ai la bord? mi se pare prea devreme pt ca sa nu mai mearga bine, asta se mai intampla iarna cand ingheata apa pe stergator...uita-te atent la el si curata-l bine, inclusiv striurile lamelei, e posibil ca noroi uscat sa se fi adunat pe ici pe colo si nu mai lasa mecanismul care apasa lamela pe geam si nici cel care tine lamela sa isi faca treaba...
succes
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

tcapote
Membru de Onoare
Posts: 259
Joined: 11 Jun 2007, 00:49
Auto:
Location: Bukarest

Post by tcapote »

corecta procedura indicata de @ida01ro; exact asa am procedat si eu.
daca nu se vede nici o imbunatatire imediata, atunci se poate cumpara de ex. o lama de stergator de dacie berlina din care se va extrage lamela de cauciuc, se scoate cea stricata de pe cee'd, se taie lamela de cauciuc de dacie la dimensiunea celei de cee'd si apoi se monteaza la loc.
scule folosite: surubelnita mica dreapta la gura, sfik sau patent pentru departare/apropiere cleme metal lama stergator.

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”