cat se decupeaza husele pentru a se deschide airbagurile ?

Cum se rezolvă diverse probleme
andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Chiar ca ... asa o sa poti admira si husele Madalinei. Husele Cee'd'ului Madalinei, ca sa nu apara confuzii :P
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

loool :P

shtirlitz
pictoru
Posts: 572
Joined: 02 Jun 2007, 09:00
Auto: kia cee'd 1,4
Location: iasi
Contact:

Post by shtirlitz »

Mi-am cumparat si eu mai demult niste huse universale cu decupaj in zona airbeg-urilor. Totusi am incercat azi sa le pun si am vazut ca materialul acopera eticheta pe care este scris airbeg.
Si inca o problema este ca nu stiu cum se prind in partea de jos unde sunt niste elastice. Mai sunt si niste chestii mici ca din sarma intr-o punguta separata. Nu mai tin minte daca am avut un manual de utilizare pt ca rucsacul in care au fost husele a ajuns pe mana copiilor, iar husele le tineam in masina cu gandul sa le pun in viitorul apropiat.
Poate are cineva un linc cum se pun aceste huse sau o explicatie mai detaliata din partea celor cau au mau facut aceasta operatiune. Ele se numesc "green cover". Multumesc
Image

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

decupajul d ela airbag, ar trebui sa vina parte peste parte si sa nu "stranga", in caz de ceva Doamne fereste, cand se declanseaza ai bagul si se umfla, "partea peste parte"...se da la o parte. cat despre partea de jos, elasticele respective, le prinzi fiecare de cate un carlig de sarma, apoi cauti pe sub scaun un loc de care sa il agati, sa stea cat mai intins, sa tina husa bine. oricum, la scaunele din fata o s ate chinui destul sa tragi toate elasticele si sa le intinzi. Succes. Am transpirat mult facand treaba asta.

shtirlitz
pictoru
Posts: 572
Joined: 02 Jun 2007, 09:00
Auto: kia cee'd 1,4
Location: iasi
Contact:

Post by shtirlitz »

1qSkyppy, iti multumesc pentru indicatia data la montat husele.
Dar mai intai sa-ti traiasca bebelul si impreuna cu el toata familia.
La mine husele sunt diferite fata de ale tale vazand poza mi-am dat seama ce vrei sa spui parte peste parte. La mine in partea cu airbegul este un decupaj pana jos, adica partea laterala al scaunului nu se acopera, dar eticheta pe care scrie airbag este acoperita. Poate fac maine o poza. merci inca odata.
Image

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

Merci de urari> adac e toata partea decupata, atunci chiar nu cred ca ai de ce sa iti faci griji. oricum, sper ca nimeni dintre noi sa nui aibe ocazia sa vada cum functioneaza baloanele astea.

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”