ecran indicatoare

Cum se rezolvă diverse probleme
Post Reply
nici
Posts: 47
Joined: 24 Aug 2009, 17:24
Auto:

ecran indicatoare

Post by nici »

Salut,

Stie cineva cum se poate scoate ecranul ala de sticla/plastic de la indicatoare de la bord? Este murdar pe dinauntru, are 2 pete (nu stiu cum :) ) si as vrea sa il sterg ca e cam deranjant seara ca le vad cand aprind luminile. Presupun ca se trage de caciula aia de plastic de deasupra indicatoarelor in sus si ar trebui sa iasa si geamul...?

Merci. Nicu.
Kia Cee'd 1.4 GSL Best

Alexboss87
Posts: 122
Joined: 27 Mar 2008, 14:30
Auto:
Location: Bucuresti

Re: ecran indicatoare

Post by Alexboss87 »

Exact aceeasi problema o am si eu in dreptul indicatorului de temperatura in spatele geamului e patat parca ar fi stropit cu apa ceva sunt sigur ca se curata imediat dar nu stiu cum se scoate si mi-e urat sa merg la garantie ca poate gasesc vreun mecanic cu degetele reglate pt Dacie si strica si altceva sau ii raman piese :lol: :lol:

User avatar
bubu
Posts: 314
Joined: 28 Apr 2008, 15:04
Auto:
Location: Constanta

Re: ecran indicatoare

Post by bubu »

trebuie scoasa consola centrala,dupa care desfaci 4 suruburi ce tin unitatea cu ecranu si cu butoanele de la calc de bord prinse de consola centrala...dupa care trebuie sa desfaci si unitatea asta cu ecranu si butoanele respective,sunt mai multe cleme pe acolo,nu mai stiu exact cate,si d'abia atunci ai ajuns sa dai ecranu ala jos,care este si el prins in 4 cleme

nici
Posts: 47
Joined: 24 Aug 2009, 17:24
Auto:

Re: ecran indicatoare

Post by nici »

Eu ma refeream la ecranul de la kilometraj nu de la consola centrala. Oricum gasisem un tutorial cum se trage de ala dar nu am avut inca timp. Posibil sa o las pana la revizie :)
Kia Cee'd 1.4 GSL Best

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”