Neintelegeri

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Neintelegeri

Post by crispisu »

Nu este pus acolo pt ca acolo nu va fi decat subiectul cu coloana! Poll-ul in sine, nu poate fi despartit de topic si pus intr-un loc mai vizibil, iar acest topic este la locul potrivit, in sectiunea potrivita! Forumul are o structura care trebuie respectata...nu putem pune topicuri unde ni se pare noua ca ar da mai bine...
Sper ca nu te-am suparat, incerc doar sa iti explic de ce acest topic nu va lua locul celui cu coloana.
L-am facut sticky, oricum

edddie_m
Posts: 250
Joined: 17 Dec 2008, 20:02
Auto:

Re: Cum facem service-urile sa ne lase cu piesele noastre?

Post by edddie_m »

Nu ziceam sa il pui in locul locul coloanei. Pur si simplu aici e o subarie a topicului cu cee'd. Cei care au alte tipuri de masini ii intereseaza si pe ei subiectul asta insa nu intra pe aria cu cee'd. Adica problema asta nu e valabila numai la cee'd ci si la celelate modele de kia.

Macar pe la diverse ar trebui mutat topicul acolo il citeste toata lumea.

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Cum facem service-urile sa ne lase cu piesele noastre?

Post by crispisu »

Aaaa, am inteles...dar tot nu vad care este sectiunea care s-ar potrivi mai bine decat garantie, revizii :?:
Sa fie oare...Legislatie, banci, asigurari? sau ...despre masini in general? habar n-am
spuneti voi unde credeti ca ar fi mai potrivit, pt ca mie sincer mi se pare ca la revizii e locul lui, chiar daca e pe sectiunea cee'd...

edddie_m
Posts: 250
Joined: 17 Dec 2008, 20:02
Auto:

Re: Cum facem service-urile sa ne lase cu piesele noastre?

Post by edddie_m »

Poti face la fiecare tip de masina la subsectiunea garantii un topic sticky closed cu un link spre acesta. Astfel se va discuta numai intr-un singur loc (aici) despre acest subiect iar celelalte ar avea rol informativ ca sa afle toti de initiativa asta. In felul asta nu se aglomereaza nici forumul aiurea cu 7 topicuri despre acelasi subiect si e si incadrat corect.

Sper ca dupa ce te hotarasti cum faci sa cureti cat de cat topicul asta de comentariile mele inutile legate de asezarea lui. :lol: :D

edddie_m
Posts: 250
Joined: 17 Dec 2008, 20:02
Auto:

Re: Demersuri pt. acceptarea propriilor consumabile la revizii

Post by edddie_m »

Dupa atitudinea de azi chiar ma doare undeva daca iau ban pe forumu asta asa ca uite parerea mea:

Cati bani iti dau cei de la IMG? :x

Un topic in stergi de tot si unul il ingropi intr-un loc in care se uita cat mai putina lume plus ii schimbi numele si te gandesti sa il inchizi si pe asta.

Eu inteleg ca e criza mare da nici chiar asa.

Pt Mihai: unii nu is lasati sa aduca nimica de acasa. Si normal ca e mai convenabil sa aduci de acasa din moment ce totul e mai scump la ei.

edddie_m
Posts: 250
Joined: 17 Dec 2008, 20:02
Auto:

Re: Demersuri pt. acceptarea propriilor consumabile la revizii

Post by edddie_m »

Ogy era vorba de topicul "Service-uri care accepta consumabilele cumparate de client" care a fost sters de tot iar asta ascuns redenumit.

Asta e cand primesti ordine de la stapan trebuie sa executi.... :lol: Sus cutzu sus :lol:

Ma lasi cu faza cu pierderea garantiei? Poti sa te duci la revizii mult peste limita de km, cu ulei completat de tine, cu masina reparata in alta parte si tot te primesc pentru ca altfel nu mai primesc bani de la tine. :lol:

Oricum de parca astia de la reprezentante is super destepti....

edddie_m
Posts: 250
Joined: 17 Dec 2008, 20:02
Auto:

Re: Demersuri pt. acceptarea propriilor consumabile la revizii

Post by edddie_m »

Aeon aici (forumul lui IMG) nu o sa putem vorbi despre asa o initiativa.

Trebuie sa ne gasim alt forum.

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Demersuri pt. acceptarea propriilor consumabile la revizii

Post by Ogy »

Esti al 2 lea care imi "spune" ceva in decurs de doua zile (bogdan-alin a fost primul).
Ti-am gresit tie sau altcuiva cu ceva ca sa imi vorbesti asa?
"Sus cutzu sus" vezi ca ma jignesti...eu sunt motan :)
Eu moderez conform prezentului regulament. Am gresit pana acum?
Topicul la care faci referire te asigur ca nu a fost atins decat la 3 butoane de mine (vot in poll, post, next page).
Multumesc.

LE: "Demersuri pt. acceptarea propriilor consumabile la revizii"
Cred ca prezinta exact tema topicului si se regasesti unde trebuie in ACTIVITATI MEMBRII ca deaia suntem membrii..... sa mai facem si ceva pentru noi.

edddie_m
Posts: 250
Joined: 17 Dec 2008, 20:02
Auto:

Re: Demersuri pt. acceptarea propriilor consumabile la revizii

Post by edddie_m »

Nu era vorba despre tine.

Totusi unde e topicul asta: "Service-uri care accepta consumabilele cumparate de client"

Cei care au votat nu de ce nu vreti totusi? Nu v-ar afecta cu nimic pe cei care vreti sa luati in continuare de la service-uri piese ca pana acuma.

sender78
Posts: 908
Joined: 10 Dec 2008, 12:39
Auto: Kia Ceed
Location: Cluj

Re: Demersuri pt. acceptarea propriilor consumabile la revizii

Post by sender78 »

Am inteles Ogy, fiind garantul democratiei ai votat negativ din inertie :lol:

Sa nu te superi pe mine, doar glumesc si nu am nimic sa-ti reprosez.
Kia Cee'd 1.4 GSL
Piston Grey


Image

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Demersuri pt. acceptarea propriilor consumabile la revizii

Post by Ogy »

Si daca ma supar rezolvam ceva? :)
Doar bogda m-a supar prin urarea lui pana acum...dar parca vorbeam de rezolvarea unor probleme pe aici...
Ce urat suna prima propozitie a ta. Un fel de Gica contra eu :)

sender78
Posts: 908
Joined: 10 Dec 2008, 12:39
Auto: Kia Ceed
Location: Cluj

Re: Demersuri pt. acceptarea propriilor consumabile la revizii

Post by sender78 »

Glumeam si eu un pic, asa ca nu ai de ce sa te consideri intr-un fel sau altul.

Revenind la topic, nu prea am inteles eu ce ai vrut tu sa ne transmiti prin faptul ca vorbeai de garantia masinii tale. Oricum am inteles ca nu esti adeptul prezentei idei, si ma repet, iti respect opinia, chiar daca nu o inteleg.
Kia Cee'd 1.4 GSL
Piston Grey


Image

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Demersuri pt. acceptarea propriilor consumabile la revizii

Post by crispisu »

Stimate eddie_m acest topic a fost unde ii era locul, la revizii...asa cum ar fi fost normal! TU ai cerut mutarea lui intr-o sectiune accesibila tuturor si ca urmare a cererii tale, acesta a fost mutat!!! Sectiune la care a fost mutat se numeste "Intalniri si ACTIVITATI", ceeea ce vreti voi sa faceti fiind o ACTIVITATE a membrilor forumului.
In alta ordine de idei, cine esti tu sa judeci al cui este/nu acest forum? Cum iti permiti tu sa faci niste acuzatii si sa scoti niste vorbe despre care habar nu ai!!! Te-ai gandit macar secunde inainte sa postezi ce ai postat? Nu cred...pt ca daca ai fi gandit, ti-ai fi dat seama ca vorbesti prostii! Daca ai o problema cu acest forum poti merge linistit pe orice alt forum, nu ne intereseaza rautatile si jignirile tale si chiar nu avem nevoie de ele! Oricum, sa iti fie rusine pt jignirile care le-ai adus unor oameni care nu au incercat decat sa faca ceea ce i-ai rugat!!!

@sender78: apreciem eforturile tale si te asiguram de sprijinul nostru, in masura in care ceea ce ne ceri nu este peste puterile noastre si nu afecteaza bunul mers al forumului.

Misu
pensionar
Posts: 482
Joined: 01 Feb 2008, 11:22
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Demersuri pt. acceptarea propriilor consumabile la revizii

Post by Misu »

nu inteleg de ce trebuie sa ajungem la certuri si atacuri la persoana [-X
pana la urma este vorba despre o idee care probabil va ajuta intreaba comunitate posesorilor de kia (so nu doar ceed).normal ca fiecare are o parere si voteaza in consecinta dar de la a sustine punctul de vedere propriu si pana la atacuri la persoana este cale lunga
credeam ca putem purta o discutie civilizata :shock:
2008 HB Best Kompass Blue 1.4 109

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Demersuri pt. acceptarea propriilor consumabile la revizii

Post by crispisu »

A, si am uitat sa precizez, topicul este "STICKY"!
Misu, imi pare rau ca s-a ajuns la discutii, dar se pare ca cum nu ne convine ceva, chiar inainte sa gandim, ne apucam sa jignim tocmai persoanele care au vrut sa ajute :( Ma rog...chiar nu mai are sens...urmatorul post off-topic din acest moment ia avertisment!

Locked

Return to “Anunţuri, sugestii şi reclamaţii”