Discutii contradictorii...

Malte
Posts: 495
Joined: 22 May 2007, 14:03
Auto:
Location: Constanta

Re: [Problemă comună]Sunete Suspensie Spate

Post by Malte »

bambOocha:
"Politica pumnului in gura" nu este conceptul tau. Asa ca hai sa nu intram in astfel de amanunte ca nu e cazul. Stii prea bine la ce ma refer. Nici nu incerca sa asociezi o "poveste" din istorie cu asta de acum ca, la fel, nu e momentul si n-au nici o legatura una cu alta.
Chiar nu stiu la ce te referi.Pt mine "politica pumnului in gura"=ban pt un membru care si-a exprimat niste pareri critice,cu care putem sau nu sa fim de acord,dar n-a injurat,n-a dat cu parul.
Kia ceed 1,4 gsl,machine silver,comanda 20.06,seria la "shashiu" 05.09,ridicata pe 03.10.07.

Malte
Posts: 495
Joined: 22 May 2007, 14:03
Auto:
Location: Constanta

Re: [Problemă comună]Sunete Suspensie Spate

Post by Malte »

Gata,noi ne-am lamurit,mai ramane sa se lamureasca si ceilalti colegi,asa ca sa ne intoarcem la oile (suspensiile) noastre.
Kia ceed 1,4 gsl,machine silver,comanda 20.06,seria la "shashiu" 05.09,ridicata pe 03.10.07.

SeKAh
Posts: 815
Joined: 03 Jun 2007, 16:37
Auto:
Location: Bucuresti

Re: [Problemă comună]Sunete Suspensie Spate

Post by SeKAh »

AMIN! Image Image Image Image Image Image
Iarta-i Doamne, ca nu stiu ce spun! :( :(

aries
Posts: 127
Joined: 10 Sep 2008, 12:03
Auto:
Location: Constanta

Re: [Problemă comună]Sunete Suspensie Spate

Post by aries »

Una peste alta, dati-i naibii bataie cu lista aia cu VIN-uri; mai pe scurt faceti odata ceva, daca va asumati rolul de lideri ai forumului si coordonatori ai acestei actiuni.

Off topic
In semn de protest fata de masura pripita de a-i acuza/sanctiona pe unii dintre cei mai activi si mai pertinenti membri ai clubkia(ida01 si joco), ma autosupend, prin tacere, pentru o saptamana, de pe acest forum.
Pacat ca s-a ajuns aici...
cee'd ->1,4 best - machine silver * alarma * scut * CT -- AWE
http://www.sinvlex.blogspot.com - sindicate * învăţământ * lege

aries
Posts: 127
Joined: 10 Sep 2008, 12:03
Auto:
Location: Constanta

Re: [Problemă comună]Sunete Suspensie Spate

Post by aries »

Fara ranchiuna si numai cu ganduri bune pentru toti colegii de forum, indiferent ce au spus la un moment dat, bun sau rau, gresit sau pertinent, la subiect sau pe langa.
cee'd ->1,4 best - machine silver * alarma * scut * CT -- AWE
http://www.sinvlex.blogspot.com - sindicate * învăţământ * lege

patton
Posts: 647
Joined: 28 Sep 2008, 13:25
Auto:

Re: [Problemă comună]Sunete Suspensie Spate

Post by patton »

- libertatea de exprimare - Constituţia Romîniei, revizuită în 2003, articolul 30 prevede următoarele: "(1) Libertatea de exprimare a gîndurilor, a OPINIILOR sau a credinţelor şi libertatea creaţiilor de orice fel, prin viu grai, prin scris, prin imagini, prin sunete sau prin alte mijloace de comunicare în public, sunt inviolabile".
- Sunt interzise acele exprimări care urmăresc: prejudicierea demnităţii, onoarei, vieţii particulare a persoanei şi dreptul său la propria imagine, defăimarea ţării şi a naţiunii, îndemnul la război de agresiune, la ură naţională, rasială, de clasă sau religioasă, incitarea la discriminare, la separatism teritorial sau la violenţă publică, manifestări obscene, contrare bunelor moravuri. Daca posturile lui joco se incadreaza aici.....eu nu prea cred.
KIA Cee`d Best Kompass Blue 1,4

User avatar
psystem
Geologu'
Posts: 1776
Joined: 16 May 2007, 13:53
Auto:
Location: Focsani

Re: [Problemă comună]Sunete Suspensie Spate

Post by psystem »

Din solidaritate cu colegii nostri suspendati, urmez si eu exmplul colegului nostru @aries si ma autosuspend si eu pentru 1 saptamana.

Va invit pe cat mai multi sa faceti acelasi lucru.

Bafta
KIA Cee'd 1,4 GLS, 07/07/07, Mars Red, Base + Cateva optionale ODO: 121.000+ Km///album\\\///JB\\\
DACIA Logan 1,4 MPI+GPL, 01/06/10, Bej Laureate ODO: 76.000+ Km
DACIA Duster 1,5 dCi 4X4, 11/12/13, Laureate, Gris Comete ODO: 0.050+ Km

User avatar
misuspita
cantaretzu'
Posts: 1039
Joined: 07 Oct 2007, 12:31
Auto: Proceed
Location: Bucuresti

Re: [Problemă comună]Sunete Suspensie Spate

Post by misuspita »

@psystem

+1 si la mine. Ce trebuia zis s-a zis. Cred ca atata timp cat nu se aduc injurii personale, toti adultii de pe acest forum sa se comporte ca atare. Si cum zicea cineva mai de demult, puterea corupe, iar puterea absoluta corupe absolut.
Ex-Pro Cee'd 1,4 Best
Actual Ford Focus mk4 1.0 125CP

cmg_george

Re: [Problemă comună]Sunete Suspensie Spate

Post by cmg_george »

@misuspita, @psystem, @aries va astept sa va spuneti offul aici:

viewtopic.php?f=44&t=4525

si apoi sa trecem la tacere.

Card de membru
Posts: 9
Joined: 17 Mar 2009, 22:50
Auto:

Re: [Problemă comună]Sunete Suspensie Spate

Post by Card de membru »

Salut,

Aici DaDiRo!!!
Am gasit din INTAMPLARE aceasta "cearta". Nu vreau sa ma pronunt in legatura cu ban-urile si avertismentele din zona, desi sunt unul dintre moderatori. Din ce am citit am ajuns la concluzia ca de fapt supararea pe faptul ca masina are cateva probleme care ne derajeaza (si eu am aceasta bataie la suspensia spate), amplifica si chiar au ajuns sa CREADA faptul ca "oficialii" ClubKIA.ro au INTERESE la importator. Nu comentez care ar putea fi sursa acestor zvonuri, dar nici NU ii inteleg pe cei care au fost la intalnirea NATIONALA si la COLOANA cum de cred asa ceva, poate ca nu a fost destul, poate ... POATE ...
Problemele nu se rezolva de la sine, iar faptul ca nu suntem UNITI face si mai greu de realizat scopul nostru declarat. Intr-o saptamana Crispisu (sau Crispisa :) ) a primit 20 VIN-uri. Eu am incercat sa fac lista pentru cardurile de membru (de aceea si postez de pe acest user creat in mod special). Stiti cati s-au aratat INTERESATI de acest lucru in doua saptamani??? Sa va spun atunci: NICI MACAR 50 DE USERI!!!
In aceste conditii, cum doriti doamnelor, domnisoarelor si domnilor sa "VI se rezolve problemele"??? Sa vina cineva sa va traga de maneca??? Sa vina sa va ia masina peste noapte din parcare si sa o repare cineva, chiar daca prezinta zgomotele sau nu???
Chiar daca nu sunt implicat in polemica, vad ce se intampla in cazul prezentat de mine, si cred ca este NORMAL ca cel care vrea sa faca ceva sa se supere cand altcineva il admonesteaza si chiar il acuza cum ca ar fi mana in mana cu cei care ar fi in masura sa rezolve problema!!! NU MI SE PARE NORMAL!!!
Daca avem o problema de 2 ani de zile si pana acum nu am facut, FIECARE IN PARTE, nimic pentru a o rezolva (cu mici exceptii), nu ne putem astepta sa se faca un demers in numai o saptamana de cand a fost declarata INTENTIA!!!
Poate nu credeti, dar inteleg si faptul ca sunt unii care au reactionat prompt si au trimis imediat VIN-ul, ca si in cazul cardurilor. Acestia intreaba "cand se rezolva, ca eu am trimis datele acum o saptamana/o luna/un an ??? ". Credeti ca putem stinge focul cu CATEVA PICATURI de apa???? Daca sunteti de acord cu mine, ca asa nu se poate, atunci haideti sa NE MOBILIZAM si sa incercam sa facem ceva IMPREUNA, sa acordam putin credit, ca bani pentru "asociatie" nu a cerut nimeni.
Din pacate incep sa cred ca zicala "nici o FAPTA BUNA nu ramane nepedepsita" incepe sa se aplice si in cazul nostru. Unii au impresia ca, numai pentru ca au trimis datele cerute prentru a INCERCA sa se rezolve ceva, au DREPTUL sa emita PRETENTII si sa lanseze IPOTEZE, jignitoare pentru unii, care nu au nicio legatura cu realitatea.
Imi cer SCUZE daca deranjez pe cineva, dar prefer sa consider ca acest post este unul POZITIV si nu generator de flame-uri!!!

Bafta si va astept cu datele pentru carduri, asa cum si Crispisu/a, cred ca, asteapta VIN-urile (de orice fel)!!!

Card de membru
Posts: 9
Joined: 17 Mar 2009, 22:50
Auto:

Re: [Problemă comună]Sunete Suspensie Spate

Post by Card de membru »

Bambo0cha, daca tu te autosuspenzi pentru o saptamana, ca e la moda, iti promit ca orice post pe care il scrii incepand de maine ora 00:00
IL VOI STERGE!!! :D

Nu de alta, dar ca sa te ajut sa te tii de cuvant!!!

PS: Vad ca postul meu anterior a inceput sa isi faca efectul ... am mai primit 2 seturi de date ... asa ca am depasit cele 50 de carduri in acest moment!!! =D>

sefmars
Posts: 217
Joined: 25 Jul 2008, 13:26
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: [Problemă comună]Sunete Suspensie Spate

Post by sefmars »

Chair daca sunt in offtopic , poate o sa imi iau ban, poate o sa imi iau worn , oricum nu ma intereseaza dar imi spun si eu parerea, chiar daca nu sunt posesor de CEED ci de sorento(fratele sau mai mare),

Ce am observat eu la masina ce o posed, datorita faptului ca am renegat garantia sunt urmatoarele:
suruburi care nu au protectie - aveam un troncanit la directie cu toate ca am fost in service si am supuso tutror testelor posibile si totul era ok , ba chiar mai mult facusem si itp inainte , deci masina a trecut prin vre 3 teste si era ok si al aproximativ 1 luna troncanit in stanga garav, si am luat-o la mana capat de bara ok, pivoti ok, caseta de directie ok , etc. pana cand am ajuns si in cabina si am constatat ca suruburile ce leaga volanul de coloana de directie erau slabe si exista un ff mare joc acolo
prezoane ce le pierzi pe drum(daca le folosesti pe cele originale), aseara am obs ca lipseste un prezon la o roata si altul s-a rupt cand am vrut sa il desfac!
Eu nu ma pot plange in ca de suspensie 80K, poate datorita faptului ca e un SUV cu sasiu ceea ce il face rigid si rezistent, dar m-am lovit de diverse troncanituri care le-am rezilvat singur , mie imi place sa stiu ce conduc si sa imi pot repara masina oriunde as fi de unul singur, si am ajuns la concluzia ca desi masina este facuta ok la anumite componente ii lipsesc ceva suruburi, piulite solide, cred ca si la voi e cam la fel pentru ca am desfacut si un CEED doar ca sa vad si eu ce e dedesubt din pura curizitate.


Cat despre cei din service... unii sunt meseriasi altii prefer sa nu fac nici ....(am fost pentru test, mi-au macelarit bordul, alarma si altele ca sa imi zica ca nu am calc de bord.... deplorabil!)
KIA Sorento 2.5 crdi EX 140HP
Image

onix
Posts: 671
Joined: 01 Jun 2008, 16:48
Auto:
Location: bucuresti

Re: [Problemă comună]Sunete Suspensie Spate

Post by onix »

Salutare dragilor :D am luat masinutza in luna IUNIE 2008 =D> =D> =D> si am facut 12.000 km =D> =D> nu am probleme cu apsolut NIMIC \:D/ \:D/.
Este foarte neplacut sa ai o problema la masina #-o #-o ](*,) indiferent cat de mica este.
Cu siguranta se vor rezolva problemele mai devreme sau mai tarziu
:P :P .
In legatura cu discutiile celor PATRU MUSCHETARI :D Athos, Porthos şi Aramis. +D'Artagnan :lol: :lol: Hmm ce sa spun??
Cu siguranta :smt023 in viata in viata a-ti avut problema mult mai delicate de cat aceasta copilarie si a-ti trecut peste ele :smt023 :smt023 .
Hai sa nu sricam o atmosfera palcuta din cauza unor copilariiiiiiiiiiiiii
Cu mare darg fata de toti KEISTI ONIX
LE:
Pot sa scriu si eu in liniste acum :lol: am trimis la culcare strumfu =D>
Mey dragilor nu merita sa tulburam apele daca sunt linistite [-X [-X [-X [-X nu este o problema de care nu se poate trece.
JOCO te-am cunoscut cel mai bine la BRAN :yawinkle: :smt033 esti o persoana foarte deschisa la minte ,plimbat si citit :smt024 hai sa nu lasam ambitiile sa afecteze relatiile dintre noi.Fac apel la experienta ta de viata .
Tipitip ...... :D hai sa ajungem la consex =D> .Esti un tip ok :smt023 nu merita sa ne legam la cap far sa ne doara..
ida01ro....nu te cunsoc foarte bine ...dar...indiferent cine a gresit crezi ca merita sa o ti asa....
A mai ramas crispisu :smt061 Hmmm da si de aceasta data dovada de inteligenta feminina..... =D> =D>
P.S ...PACE PE PAMANT SI INTELEGERE UNIVERSALA

andrei.sandu
Posts: 1
Joined: 22 Apr 2009, 21:04
Auto:

Re: [Problemă comună]Sunete Suspensie Spate

Post by andrei.sandu »

Sunt nou pe acest forum...si nu am reusit sa citesc cam tot de pe aici :P.Am si eu o bataie pe spate in partea dreapta...Am tot fost la service cu ea si nu au facut nimic...doar l-am plimbat pe baiatu care facea constatarea de vreo 3 ori, iar el spunea ca e normal, poate de la numarul de inmatriculare nu este pus bine(problema asta am rezolvat-o).In final ce trebuie sa fac sa scap de zgomotul asta...
PS:Am facut si prima revizie, le-am spus si tot nu au rezolvat.

adi2727
Posts: 32
Joined: 09 Jan 2009, 00:13
Auto: KIA Ceed Best
Location: Bucuresti

Re: [Problemă comună]Sunete Suspensie Spate

Post by adi2727 »

andrei.sandu wrote:Sunt nou pe acest forum...si nu am reusit sa citesc cam tot de pe aici :P.Am si eu o bataie pe spate in partea dreapta...Am tot fost la service cu ea si nu au facut nimic...doar l-am plimbat pe baiatu care facea constatarea de vreo 3 ori, iar el spunea ca e normal, poate de la numarul de inmatriculare nu este pus bine(problema asta am rezolvat-o).In final ce trebuie sa fac sa scap de zgomotul asta...
PS:Am facut si prima revizie, le-am spus si tot nu au rezolvat.
sigur nu e de la haionul ala? mai aud si eu din cand in cand, insa nu mereu si tind sa cred ca e de la el. succes!!
KIA Cee'd 1,4 BEST
Image

Locked

Return to “Anunţuri, sugestii şi reclamaţii”