Discutii contradictorii...

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Discutii contradictorii...

Post by crispisu »

Ok...suficient! sa inteleg ca munca mea a fost in zadar?! am inteles...ia faceti fratilor ce vreti si am incheiat!

Joco
Posts: 709
Joined: 14 Feb 2008, 00:06
Auto:

Re: Sunete Suspensie Spate

Post by Joco »

crispisu wrote:Ok...suficient! sa inteleg ca munca mea a fost in zadar?! am inteles...ia faceti fratilor ce vreti si am incheiat!
Nici o munca nu este in zadar. Insa nu stim nimic concret. Ceea ce stim pana acum, este ceea ce ai scris aici, adica faptul ca sunt doar 20 de VIN-uri ( nu de Murfatlar :) ). Nimeni a spus ceva de munca ta, ca ar fi in zadar sau orice altceva.

Joco
1,6GLS/AT+opționale MARS RED CV 04 PCL
comanda pe 16 ianuarie, mașina sosită în țară pe 5 martie, certificat provizoriu completat pe 13 martie, mașina livrată pe 20 martie....de ce?
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=5&t=1598&p=97624#p97624

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Re: [Problemă comună]Sunete Suspensie Spate

Post by ida01ro »

ady85btz wrote:ce se mai aude cu lista care trebuia sa ajunga la importator? cate masini s-au strans pana acum? :(
s-a rezolvat, nu se mai trimite:
tipitip wrote: Din acest moment, declarăm scopul acţiunii o simplă statistică, al cărei rezultat va putea fi folosit numai în interesul participanţilor la aceasta, fără a obliga în acest sens Club KIA în vreun fel în ceea ce priveşte rezolvarea problemelor semnalate!
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

ady85btz
Rock'n'Rolla
Posts: 1178
Joined: 05 Feb 2008, 16:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: [Problemă comună]Sunete Suspensie Spate

Post by ady85btz »

dc? :(
Kia Cee'd 1.4 GSL the BEST :smt077 Machine Silver :smt077
"The Power to Surprise"
Jurnal de bord
Album foto
Image

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Re: [Problemă comună]Sunete Suspensie Spate

Post by tipitip »

ida01ro wrote:
ady85btz wrote:ce se mai aude cu lista care trebuia sa ajunga la importator? cate masini s-au strans pana acum? :(
s-a rezolvat, nu se mai trimite:
Chiar nu poţi să te abţii să interpretezi în propria manieră cele spuse de mine (cel puţin) ca să-i laşi pe cei care pot, să înţeleagă ce e de înţeles? Nu vreau să continui discuţia în acest sens, aşa că pentru încercări repetate de a crea flameuri şi alte genuri de discuţii inutile, AVERTISMENT! (Să nu te gîndeşti că dacă vei continua îţi voi da încă unul... şi încă unul... şi încă unul...)

Crispisu încă aşteaptă VIN-urile în cauză!
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Re: [Problemă comună]Sunete Suspensie Spate

Post by ida01ro »

@tipitip

DA, am propria maniera! este o problema asta pt Dvs? Persoana 2-a in exprimarea Dvs ete total deplasata, nu sunt de un leat cu dl politist, minima moralia !

Pt informarea Dvs, m-am inscris pe forum-uri ref la ceed inainte ca Dvs sa exisati, din toata inima, cu entusiamul unei descoperiri ! De ce sa nu fim OBIECTIVI ? Cultivati CAPRA vecinului! Nu ma incalzeste cu nimic, zau asa..

Sincer, am fost si sunt departe de a crea "flame-uri"! dar daca sunt probleme esentiale, de ce nu va implicati in rezolvarea lor, ca tot suntem o comunitate recunoscuta KIA?

Este total discutabila afirmatia Dvs cum ca "incercari repetate de a crea flame-uri"!! Nu cred ca posturile mele au fost altceva decat o replicare a realitatii ! Asa ca hai sa facem mai bine un gratar sau o coloana...pt a face RECLAMA kia

...dragule Admin,sunt suficient de matur ca sa vad ce se intampla pe forum! sincer nu imi pasa de avertismentele Dvs, mai ales daca scriu corect si nu jignesc pe nici un membru al forumului, suficient de instruit in a putea sa scrie romaneste!

daca Admini se considera ...este treaba lor, si numai a lor, se simt cu musca pe caciula si mi se pare normal!

Asa cum am mai spus daca exista' un buton "Cancel my account" era o binefacere pt serverul vostru. M-am considerat deja cu BAN, asa ca nu este nici o surpriza comportamentul Dvs. Ma astept ca acest "reply" sa fie sters, ca multe altele, anterioare...

Sunt posesor de ceed (VIN, verificabil, este cu dvs, chiar daca am anulat mesajul meu!) si incep sa regret chestia asta...
au bon entendeur, salut !

Crestineste, va doresc sanatate, defecte minime, profituri KIA maxime, si....Succese :P ! daca kia continua asa nu va avea decat de pierdut...

drumuri line

PS: ar fi fost normal ca avertismentele sa apara la topicul respectiv, ca sa stie toata lumea pt ce...

Joco
Posts: 709
Joined: 14 Feb 2008, 00:06
Auto:

Re: [Problemă comună]Sunete Suspensie Spate

Post by Joco »

Continutul postului este off- topic. Insa este in stransa legatura cu cele doua anterioare:

*am vazut si citit aici bune si rele despre masina si marca KIA.
*am postat entuziasmat aflandu-ne intr-o comunitate placuta.
*am fost recunoscuti si de importator. (nu stiu ca ce?)
*am sperat, cei cu probleme, macar in alinare daca nu si ajutor pe acest forum
*am ajutat fiecare cu ce am putut fara nici un interes material sau de alta natura
*am facut coloana, crezand ca este pentru noi

am= plural persoana I.

DAR NU AM CREZUT CA:

*forumul are interese
*a noastra comunitate va fi "dirijata"
*unii sunt mai importanti fata de altii
*se primeste ban pe nedrept
*atat de repede ne vom departa unii fata de altii
*intalnirile au scop....nedemn de ideile initiale.

Aici inchei trist si dezamagit fata de tot ce mi-am imaginat ca este acest loc.
In continuare voi vizita acest loc, insa nu cred ca voi mai posta din propria initiativa.
Voi raspunde la intrebarile adresate direct, atat.

Astep si eu ban.

Noapte buna.

Joco
1,6GLS/AT+opționale MARS RED CV 04 PCL
comanda pe 16 ianuarie, mașina sosită în țară pe 5 martie, certificat provizoriu completat pe 13 martie, mașina livrată pe 20 martie....de ce?
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=5&t=1598&p=97624#p97624

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: [Problemă comună]Sunete Suspensie Spate

Post by crispisu »

:( ce oameni rai :( ...si eu care ma bucuram...chiar nu am crezut ca se va ajunge la asemenea jigniri de la o simpla incercare de a ajuta...
:smt010

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Re: [Problemă comună]Sunete Suspensie Spate

Post by tipitip »

Joco wrote: *forumul are interese
*a noastra comunitate va fi "dirijata"
*unii sunt mai importanti fata de altii
*se primeste ban pe nedrept
*atat de repede ne vom departa unii fata de altii
*intalnirile au scop....nedemn de ideile initiale.
Da domnul meu, ştiam şi noi că e mult mai simplu să jignim decît să facem ceva pentru comunitate, că un flame sare mai bine în ochi decît o discuţie la locul ei, dar noi am preferat să evităm aceste lucruri. Dumneavoastră nu! Aveaţi posibilitatea să iniţiaţi orice tip de acţiune (petiţie, miting, pichetarea sediului Kia Korea, etc) pe acest forum! Prin simpla deschidere a unui nou topic! N-aţi făcut-o! În schimb, cînd a încercat cineva să facă ceva, aţi umplut topicul de opinii contra şi jigniri gratuite!
Într-un cuvînt, nu mă poate contrazice nimeni că acest topic ESTE SINGURA ACÅ¢IUNE ÎN INTERESUL MEMBRILOR COMUNITÄ‚Å¢II DIN ACEST MOMENT, căreia, Domniile voastre (dacă vroiaţi binele comunităţii KIA!) puteaţi ori să vă alăturaţi acesteia, ori să iniţiaţi o acţiune altenativă! Repet: DACÄ‚ VROIAÅ¢I BINELE COMUNITÄ‚Å¢II KIA! Dar nu aţi făcut nici una nici alta!
Comentariile sunt de prisos!

Dacă discuţiile continuă în acest mod, închid topicul pentru a da posibilitatea celor care vor să pună umărul la rezolvarea problemei să o facă!
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

Joco
Posts: 709
Joined: 14 Feb 2008, 00:06
Auto:

Re: [Problemă comună]Sunete Suspensie Spate

Post by Joco »

@tipitip


Nu vad, care sunt jignirile. Nu numai in postul asta, dar in general? Cand, unde si cu ce am jignit eu pe cineva?

Cum si cine stabileste ce este o discutie "la locul ei"

Joco
1,6GLS/AT+opționale MARS RED CV 04 PCL
comanda pe 16 ianuarie, mașina sosită în țară pe 5 martie, certificat provizoriu completat pe 13 martie, mașina livrată pe 20 martie....de ce?
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=5&t=1598&p=97624#p97624

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Re: [Problemă comună]Sunete Suspensie Spate

Post by tipitip »

Dacă nu vrea omul de bunăvoie să lase topicul să curgă, ia să încercăm un ban....
Mai are cineva ceva împotriva strîngerii VIN-urilor? Dacă nu, să continuăm!
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

silvius
biciclistu
Posts: 69
Joined: 13 Apr 2008, 18:41
Auto:
Location: Bucuresti

Re: [Problemă comună]Sunete Suspensie Spate

Post by silvius »

Adminii sunt de vina. Vreau si eu un ban.
Merida HFS2000 XT SLX LX AVID ROCKSHOX
Kia Ceed Best 1.4 GSL Oil Blue

cmg_george

Re: [Problemă comună]Sunete Suspensie Spate

Post by cmg_george »

Cate VIN-uri s-au strans pana acum si cand urmeaza sa se inainteze aceste VIN-uri catre importator?

PS.: Eu cred ca este o mare greseaza la @ida01ro a luat ban.

User avatar
dbajan123
Posts: 320
Joined: 12 Aug 2008, 14:58
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: [Problemă comună]Sunete Suspensie Spate

Post by dbajan123 »

nu inteleg cum e posibil sa dati asa cu banuri ...orice discutie trebuie sa ajunga la un moment dat in contradictoriu in asa fel incat sa iasa ceva constructiv...

Acum o sa scriu ceva pentru care o sa imi iau sigur avertisment [desi vad ca banu e o practica mult mai des intalnita] ...am un prieten foarte bun care, desi l-am sfatuit sa NU doreste sa isi cumpere o KIA, si a citit cam tot pe aici...cand a ajuns la topicul asta a tras urmatoarea concluzie care cred eu ca e pripita si mai ales NU VREAU sa cred ca e posibil.

Citez: "ma omule eu cred ca admini si cei "oficiali" forumului asta au ceva de castigat ca le tin partea astora de la KIA..." va rog sa ma credeti ca lasati impresia asta, chiar dc cum asa cum am scris mai sus NU CRED...

Cum naiba e posibil sa va enervati si sa dati cu banu in halu asta ...nu e posibil asa ceva... suntem toti posesori de KIA si vrem sa ne fie bine. Ma gandesc serios sa renunt la chestia asta "forumeala" pentru ca deja seamana cu o atitudine de curtea scoli.

Astept inevitabilul si nemeritat ban...

banati sunt oameni care au sute de posturi si care au ajutat zeci de oameni ...eu zic ca trebuiesc respectati putin
PROceed [Piston Grey] B - 41 - W U M

WUM de la vuuuuum:)
Image

Malte
Posts: 495
Joined: 22 May 2007, 14:03
Auto:
Location: Constanta

Re: [Problemă comună]Sunete Suspensie Spate

Post by Malte »

bamb0ocha,sunt de acord cu tine,dar cum se poate realiza ceea ce spui tu,in conditiile in care au inceput sa curga ban-uri.Nu stiu ce sa zic,dar,la inceputurile lui,forumul era ca un club al prietenilor,acum vad prea multa intoleranta,prea multe orgolii.Parerea mea este ca fiecare are dreptul la opinie,mai critica,mai intepatoare,dupa cum simte fiecare,atat timp cat si-o exprima intr-un mod civilizat.Eu nu cred ca politica pumnului in gura o sa rezolve ceva.In concluzie,nu sunt de acord cu ban-urile date lui Joco si Ida01ro,oameni care chiar au avut interventii pertinente de-a lungul timpului pe acest forum si carora eu le inteleg supararea,ati vazut ce inseamna sa ai o mica zgarietura la masina,te apuca turbarea,dar cand ai o problema mai grava,care vezi ca nu se rezolva...?!? Tipitip,hai zi si tu ca a fost o pacaleala de 1 Aprilie si hai sa reintregim cercul de prieteni [-o<
Kia ceed 1,4 gsl,machine silver,comanda 20.06,seria la "shashiu" 05.09,ridicata pe 03.10.07.

Locked

Return to “Anunţuri, sugestii şi reclamaţii”