Sectiune noua in - Modele KIA

Post Reply
crinamatei
Posts: 186
Joined: 06 Feb 2014, 14:59
Auto: kia ceed
Location: Constanta

Sectiune noua in - Modele KIA

Post by crinamatei »

Poate ar fi util de adaugat in cadrul sectiunii Modele KIA un forum pentru Ceed 2 (2012 ->)
Sunt destule deja si aici pe forum iar daca esti cumva nou si vrei sa gasesti ceva informatii e mai greu de sapat si chiar daca cei cu ceed 1 vor spune ca nu e mare diferenta intre ele :) eu zic ca e o alta masina.

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sectiune noua in - Modele KIA

Post by Ogy »

Da-ne niste exemple de diferente si sa vina si altii cu niste completari.

crinamatei
Posts: 186
Joined: 06 Feb 2014, 14:59
Auto: kia ceed
Location: Constanta

Re: Sectiune noua in - Modele KIA

Post by crinamatei »

Ogy wrote:Da-ne niste exemple de diferente si sa vina si altii cu niste completari.
E o ironie neînțeleasă?

quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: Sectiune noua in - Modele KIA

Post by quelloo »

la celelalte forumuri, pentru modelele cele mai vandute, am vazut ca au subforumuri in subforumuri. In cazul de fata, ar trebui mutate toate sub-forumurile existente in sectiunea de ceed/proceed/sw intr-unul singur si asta denumit 2007-2012 si, dupa, un alt subforum pentru 2012-2015 cu toate subforumurile aferente :p. Ma dor degetele scriind asta :p. Cred ca functia de search poate face minuni pana la urma. Dai search pe ce te intereseaza, si, in rezultate mai dai odata seach dupa ceed 2. it works
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

crinamatei
Posts: 186
Joined: 06 Feb 2014, 14:59
Auto: kia ceed
Location: Constanta

Re: Sectiune noua in - Modele KIA

Post by crinamatei »

quelloo wrote:la celelalte forumuri, pentru modelele cele mai vandute, am vazut ca au subforumuri in subforumuri. In cazul de fata, ar trebui mutate toate sub-forumurile existente in sectiunea de ceed/proceed/sw intr-unul singur si asta denumit 2007-2012 si, dupa, un alt subforum pentru 2012-2015 cu toate subforumurile aferente :p. Ma dor degetele scriind asta :p. Cred ca functia de search poate face minuni pana la urma. Dai search pe ce te intereseaza, si, in rezultate mai dai odata seach dupa ceed 2. it works
Ok merci:(

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sectiune noua in - Modele KIA

Post by eugenflorinmanea »

Diferenta majora este ca are un motor 1.4 mai slab decat Ceed 1 (in defavoarea lui Ceed 2)
In rest e net superioara la toate capitolele..poate mai putin cele cu 3 moduri de directie.
SAAB 9-5

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sectiune noua in - Modele KIA

Post by Ogy »

"Celelalte" forumuri :
http://www.kia-forums.com/kia-ceed-forum/ -Asa vrei sa arate?!
http://www.kiaownersclub.co.uk/forum/ce ... 4713287037 -Asa vrei sa arate?!

Eu zic ca e bine asa cum e acum cu specificatia ca utilizatorii dornici de a exprima-primi informatii pt modelul detinut, trebuie sa completeze info asa cum este specificat in regulament (tipul de masina si localitatea). Loc pe care tu nu l-ai parcurs inca. Cat vine vorba despre diferentele "ce simti", ce se vede..... =D> O cu totul alta impresie. Este altceva! E o masina cu 4 roti!
Pentru coduri piese pui intrebarea si iti gasesti raspunsul. Tot geam,plastic, cauciuc si metal are si culmea se numeste tot cee'd.
Asteptam in continuare raspunsuri si sugestii in acest sens.

crinamatei
Posts: 186
Joined: 06 Feb 2014, 14:59
Auto: kia ceed
Location: Constanta

Re: Sectiune noua in - Modele KIA

Post by crinamatei »

Ok am înțeles ca nu e timp si nu are cine sa facă aceste modificări, fiind si eu kind of developer cunosc sentimentul de a lucra degeaba doar ca sunt vreo 2 care vor avioane. Ceva evolutie ar trebui sa fie si daca nu o faci din pasiune atunci trebui sa o faci pentru bani altfel mai bine nu.

crinamatei
Posts: 186
Joined: 06 Feb 2014, 14:59
Auto: kia ceed
Location: Constanta

Re: Sectiune noua in - Modele KIA

Post by crinamatei »

Sa fiu si ironic un pic am sa citesc daciaclub ca vorba aia tot 4 roti plastice si alte cele :)

panzer
Moderator
Posts: 1199
Joined: 03 Jul 2007, 16:22
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Sectiune noua in - Modele KIA

Post by panzer »

eugenflorinmanea wrote:Diferenta majora este ca are un motor 1.4 mai slab decat Ceed 1 (in defavoarea lui Ceed 2)
In rest e net superioara la toate capitolele..poate mai putin cele cu 3 moduri de directie.
L-am condus doar la test drive pe noul 1.4. Nu e mai slab decat cel vechi chit ca e dat la 100cp in loc de 109. Masina fiind insa mult mai bine isonorizata si mult mai silentioasa decat primul ai impresia ca se misca mai incet. Parca tot in jur de 12.8 s/100km erau amandoua.

Si desi am comandata-o nu sunt convins ca este superioara chiar in toate privintele. Am eu dubiile mele dar astept sa am ambele masini una langa alta pt mai mult timp ca sa ma pronunt. :)

Si eu zic ca e nevoie de subtopicuri la Ceed 1 si Ceed 2. Chiar nu stiam daca sa continui garajul pt 2 masini sau sa fac unul nou pentru noua jucarie.
In plus mai vine si face lift-ul imediat, GT Line, noile motoare turbo... o sa iasa un mic MESS pe topicurile de consum. Noul diesel va fi de 136 cp. Sunt sanse ca masinile sa fie diferite.

Iote cam asa ca la Focus:

Discutii despre Ford Focus - toate modelele
Subforumuri: Focus 1 (1998-2004), Focus 2 (2004-2011), Focus 3 (2011-prezent)

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sectiune noua in - Modele KIA

Post by Ogy »

crinamatei wrote:Ok am înțeles ca nu e timp si nu are cine sa facă aceste modificări, fiind si eu kind of developer cunosc sentimentul de a lucra degeaba doar ca sunt vreo 2 care vor avioane. Ceva evolutie ar trebui sa fie si daca nu o faci din pasiune atunci trebui sa o faci pentru bani altfel mai bine nu.
Daca mai "stai" pe aici poate o sa intri in echipa si o sa-ti vedem ideile puse in aplicare.
Pana atunci astept pe privat link-uri catre toate topicurile care crezi ca apartin de ceed 2.
Ironicul scoate-l din vocabular.
@panzer, o comparatie cat de cat faci intre ceed city (fl sau nu) cu ceed 2 best si ai sa vezi "diferentele" (inclusiv la insonorizare).

User avatar
zaboss
Posts: 1180
Joined: 16 Sep 2010, 21:41
Auto: Kodiaq 2.0 TSI, 4x4 DSG, Style
Location: București
Contact:

Re: Sectiune noua in - Modele KIA

Post by zaboss »

Dacă tot e topic de îmbunătățiri, nu poate cineva să schimbe logo de sus, că e așa blurată poza aia că mă dor ochi.
____________________________________
Light travels faster than sound. That's why most people appear brighter untill you hear them speak.

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sectiune noua in - Modele KIA

Post by Ogy »

:)
Sa o faca cineva si o schimbam.
Asa am gasit-o cand am mutat forumul, asa a ramas.

Legat de daciaclub nu am nimic cu el, doar ca daca o sa-l rasfoiesti un pic, o sa observi o diferenta. Sa nu mai zic de ce te doare pe tine (inexistent acolo). Stilul ala carnat nu-l suport.

Post Reply

Return to “Anunţuri, sugestii şi reclamaţii”