Sfaturi alegere masina noua

Giordanos
Posts: 9
Joined: 20 Feb 2012, 14:38
Auto:

Re: Sfaturi alegere masina noua

Post by Giordanos »

Noul i30 apare in aprilie.
Legat de Drive Test, am solicitat programare la dealer-i diferiti pentru marci diferite. Mi se pare extrem de enervant faptul ca vreau sa testez o anumita masina, cu o anumita motorizare dar astia n-au vehicul disponibil. La Kia, spre ex. mi s-a propus un drive test cu un 1.6 hatchback, iar eu sunt interesat de varianta 1.4 wagon....
ce concluzii trag eu dupa o astfel de testare? :?:

quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: Sfaturi alegere masina noua

Post by quelloo »

si mie la kia mi-au dat un HB 1.6 la testdrive cand io vroiam un proceed 2.0 :p
dar nu se compara cu astia de la hyundai: am vrut sa fac un testdrive cu veloster sa vad si io ce atata tam tam cu motorul ala... si am mers frumos la dealer sa fac testdrive...acolo aflu ca nu au decat o masina care e plecata la nush ce prezentare. toate bine si frumoase, ii zic aluia de acolo ca vreau sa fac testdrive cand se intoarce. am lasat numar sa fiu contactat si nici acum, dupa 3-4 luni nu am fost sunat...

Ontopic: cand o sa apara I30-ul nou... nu cred ca o sa fie la fel de ieftin ca asta vechi.. :(
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

Giordanos
Posts: 9
Joined: 20 Feb 2012, 14:38
Auto:

Re: Sfaturi alegere masina noua

Post by Giordanos »

La Hyundai - stiu ca suntem offtopic - mi s-au parut profi oamenii. M-au sunat aproape imediat dupa programare online. A doua zi am mers la drive test pe Elantra. S-au purtat ok.

Locked

Return to “Versus”