ceed nou 1.4 (109CP) VS golf second 1.4 (122 CP)

arka
Posts: 555
Joined: 01 Jun 2007, 12:21
Auto:
Location: BACAU
Contact:

Post by arka »

Eu detin un ceed 1.4 si un golf 4 motor 1.4 benzina, pe ceed am dat 12050 euro si pe golf 8000 euro, amandoua au fost cumparate in aceeasi perioada. Este drept ca Gol-ful este mult mai dotat decat ceed-ul (jante aliaj, esp, scaune incalzie, si reglaj pe inaltime, climatronic, becuri halogen, oglinzi electrice si inacalzie lumini la parasolar si alte nimicuri mai putin piele).
Dar daca este sa dau un sfat spun ca mai bine pe termen lung iesi cu o masina noua si mai slab dotata decat una second la aceeasi bani, deoarece pana la urma sunt niste fiare care in timp cedeaza si trebuie sa bagi bani, la golful cumparat cu o saptamana inainte proprietarul inlocuise sonda lamda, doar 500 ron. Cu cat numarul de km facuti este mare cu atat probabilitatea de a schimba ceva este mai mare, si nu este ieftin de loc.
Cel putin la o masina noua in primii 2 - 3 ani teoretic in afara de consumabile nu ar trebui sa bagi nici un ban.
Acum fiecare depinde de cati bani dispune, daca proceed-ul ar fi aparut mai repede mi-as mai fi pastrat cielo si as fi luat un proceed in loc de golf sh.
cee'd 1.4 base, oil blue, proiectoare, cotiera, cheie 2 butoane
golf 4, benzina 1.4
www.instructiunissm.com

Locked

Return to “Versus”