My Kia

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
Silvester
SAGEATA ALBA
Posts: 75
Joined: 05 May 2009, 20:33
Auto:
Location: Tg-Jiu
Contact:

Re: My Kia

Post by Silvester »

Multumesc din nou pentru urari tuturor!

Sambata am avut primul contact cu Oz Maraton, craiova. Am fost sa montez senzorii de parcare si sa rezolv cateva chestiute : carait volan, problema de la cutie (cum ca la fel caraia dintr-a V-a intr-a IV-a), greierasi dreapta fatza langa parbriz si o chestie descoperita de dealerul de aici, un troncanit pedala frana... Well... caraitul de la cutie nu l-am verificat, ca se produce cand vrea el, dar momentan nu se mai aude, caraitul de la volan, in schimb, se produce MULT mai puternic si mai des :D, pedala de frana nu s-a rezolvat ca n-au avut destul timp baietii (chestie pe care de ce nu, o cred, pentru ca era sambata, program scurt si MULTE masini programate), greierasii au ramas si ei, dar ma avertizase omu ca nu avea timp sa-i scoata afara... senzorii i-au montat ok, dar pe mine ma enerveaza faptul ca display-ul cu distanta l-au lipit de luneta si vad in retrovizoare distanta, insa distorsionata si nu imi dau seama exact ce si cum e cu ea... Asta chiar ma enerveaza, ca puteau sa ma intrebe ... as fi vrut-o undeva pe cei doi metri de bord, oriunde, sa ma uit la ea, eu la parcare folosesc de obicei doar oglinzile laterale, in aia centrala ma uit foarte rar... Ma rog, o sa fac o listutza pentru revizie si cand ma duc o sa-i rog frumos sa rezolvam totusi si problema asta... De ce am luat masina fara sa verific?? stiu ca asta e intrebarea care o sa urmeze... pentru ca asteptam de vreo 4 ore in service, nu stiu pe nimeni in craiova, mi-era somn si foame, nu aveam unde sa ma duc si voiam sa plec... oricum, asta e, insa tot la ei ma duc data viitoare, ca vreau sa cred ca totusi se pot rezolva toate si ca a fost doar o sambata ploioasa si cu timp putin :)

ODO : 7500 km

Imi pare rau ca nu am fost duminica la petrosani, desi as fi vrut sa merg, dar fiind ca mai tot timpul pe drumuri, duminica n-am mai reusit sa ma trezesc in timp util... alta data, sper ...
CEE'D 1.4 GSL CITY CASSA WHITE

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Re: My Kia

Post by Teddy »

Silvester wrote: ... senzorii i-au montat ok, dar pe mine ma enerveaza faptul ca display-ul cu distanta l-au lipit de luneta si vad in retrovizoare distanta, insa distorsionata si nu imi dau seama exact ce si cum e cu ea...
Tot acolo i-au montat si unui coleg de-al nostru din Petrosani ...numai ca lui i-au montat si alarma si nu mai aveau unde sa puna display-ul :idea:
Inca nu ai 2 luni si ai 7500 km =D>
Poate ne intalnim la Brasov la marea coloana :idea: =D> :smt023 ...poate facem o mini coloana pana acolo :idea:
Drum bun !!! :smt023
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”