Sergiu's Black Pro_ceed

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
Bogdang
Posts: 258
Joined: 27 Oct 2007, 13:02
Auto:
Location: Cluj Napoca
Contact:

Re: Sergiu's Black Pro_ceed

Post by Bogdang »

da
Cee'd best Pweter Beige - CJ-81-RAK

JoRRdan
Posts: 44
Joined: 12 Apr 2009, 14:14
Auto:
Contact:

Re: Sergiu's Black Pro_ceed

Post by JoRRdan »

ms ptr lamurire...faza e ca in lista cu optionalele masinii sunt specificate doar doua boxele de pe usile din fata + cele doua twetere cu toate ca eu imi aduceam aminte ca parca erau mai multe de 4...si din cate am inteles sistemul audio chiar se comporta excelent ptr unul de stock:D

b_sav2000
Posts: 99
Joined: 30 Sep 2008, 15:31
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sergiu's Black Pro_ceed

Post by b_sav2000 »

da, eu am pro ceed best, ai 4+2(2 boxe in usi, 2 in spate care se aud si se incadreaza ft bine, si in fata mai ai 2 tweetere)
sa o stapanesti sanatos!

scuze, cred ca aveam pagina incarcata de ceva timp si nu am mai dat refresh
Pro_cee'd 1.4 GSL Best Black Pearl Poze
adaugata alarma piranha
ODO 16000+
Consum mixt: 8.4
B 18 BGD

http://bsav2000.mybrute.com
http://imobiliare-anunturi.blogspot.com/

JoRRdan
Posts: 44
Joined: 12 Apr 2009, 14:14
Auto:
Contact:

Re: Sergiu's Black Pro_ceed

Post by JoRRdan »

@b_sav2000, ceva probleme cu ea?scartaie?troncane ceva?

b_sav2000
Posts: 99
Joined: 30 Sep 2008, 15:31
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sergiu's Black Pro_ceed

Post by b_sav2000 »

din vina sistemului audio nu am nici cea mai mica problema
legat de scartaieli am 2 probleme: 1 preacunoscutul greieras in bord
2 de cateva zile imi scartaie ceva in spate la denivelari/gropi, suna a cauciuc si ma gandesc sa fie roata de rezerva pe care am defacut-o zlele trecute in urma varsarii unei substante in portbagaj :oops:

p.s. as putea spune ca o a 3-a "problema" un alt scartait in portbagaj care apare sub 5 grade
Pro_cee'd 1.4 GSL Best Black Pearl Poze
adaugata alarma piranha
ODO 16000+
Consum mixt: 8.4
B 18 BGD

http://bsav2000.mybrute.com
http://imobiliare-anunturi.blogspot.com/

JoRRdan
Posts: 44
Joined: 12 Apr 2009, 14:14
Auto:
Contact:

Re: Sergiu's Black Pro_ceed

Post by JoRRdan »

poate sa imi spuna cineva cu ce tip de cauciucuri vine pro_ceed-ul din fabrica varianta cu jenti de 16 inch, all season sau de vara?

polo9
Posts: 25
Joined: 21 Feb 2009, 11:10
Auto:

Re: Sergiu's Black Pro_ceed

Post by polo9 »

jorrdan >> sunt sanse sa ajunga mai repede masinile.eu sunt din arad si saptamana trecuta mi-a venit seria de sasiu am facut asigurare si mi-a spus ca sapt asta ajunge(poate a ajuns, azi ma duc sa vad) daca nu marti,miercuri, mi-a spus ca de 1 mai am masina bine mie mi-o lasa in arad aici deci ajunge mai repede,dar ma astept si la bucuresti sa ajunga mai repede.eu mi-am luat-o cu programul rabla si gratis am primit covorasele + senzorii de parcare+manopera gratis la prima revizie.da bine ii si atat.asteptare usoara

kia ceed 1.4 piston grey

JoRRdan
Posts: 44
Joined: 12 Apr 2009, 14:14
Auto:
Contact:

Re: Sergiu's Black Pro_ceed

Post by JoRRdan »

Iata ca s-a facut mai bine de o luna de la comanda si...surpriza sau nu masina tot nu a venit, mai mult nici nu a intrat pe linia de productie...de ce? m-am intrebat cu suparare in suflet...am sunat la dealer-ul respectiv sa cer mai multe informatii si mai multi nervi mi-am facut...explicatia pentru evidenta intarziere a fost una cu multa balbaiala si motive neintemeiate(gen "datorita optionalelor pe care dumneavoastra le-ati ales", insa cele patru optionale sunt proiectoare, jenti, cheie gen "briceag" si suport ochelari cu lampa lectura)...mai mult o data estimativa cand masina v-a sosi in romania este in jurul sfarsitului lunii mai, inceputul lunii iunie...
acum ma intreb ce s-a intamplat in perioada 7 aprilie cand a fost data comanda plus plata unui avans si 12 mai de masina nu a intrat pe linia de fabricatie?...stiu ca nu este o masina prea scumpa, nu are in loc de stema kia semnul de la vw insa nu mi se pare admisibil ca perioada de asteptare sa fie aproape identice...
sunt dezamagit de serviciile prestate de dealer-ul in cazul de fata, cel de la baneasa, banii i-au vrut pana la o data anume insa sa livreze o masina intr-o perioada decenta nu sunt in stare, o tactica de fidelizare a clientelei exceptionala...

LeCCa
Posts: 713
Joined: 23 Oct 2008, 17:10
Auto:
Contact:

Re: Sergiu's Black Pro_ceed

Post by LeCCa »

unu la mana, daca citeai pe forum (cum am facut eu inainte sa o iau) , vedeai ca astia de la baneasa sunt cam neseriosi. eu am luat de la neoserv ploiesti pt ca mi-a fost cel mai la indemana, desi nici ei nu sunt de nota 10 (in cazul meu si-au facut insa treaba f ok). ideal era sa nu achiti integral decat cand vezi masina. eu asa am facut si evident ca s-au grabit sa fie totul ok ca sa aiba si ei banutii, nu? cred ca in iunie o sa ai masina, asta e....
numai bine 8)
KIA ProCeed 1.6 Black PH 22 LEK

JoRRdan
Posts: 44
Joined: 12 Apr 2009, 14:14
Auto:
Contact:

Re: Sergiu's Black Pro_ceed

Post by JoRRdan »

am fost la neoserv in ploiesti si cand am intrebat dak imi fac vreo reducere ptr ca platesc integral masina au ras si mi-au raspuns pe un ton superior spunandu-mi " da ce nu va ajunge reducerea initiala ?" , lucru care mi-a demonstrat comportamentul lor fata de un potential client, ca sa nu ne mai gandit cum s-ar comporta dak aveam deja masina si pateam ceva cu ea...credeam ca fac o afacere cu cei de la bucuresti insa se pare ca am scapat de unii si am dat de altii...pana la urma asta e astept ptr ca alta alternativa nu am, avand in vedere ca am achitat masina...(am prins un curs bun la euro)...

dar dak ei se comporta asa cu un viitor client...imi este frica dak intr-o zi o sa ma prezint la ei cu cine stie ce prob si o sa primesc un tratament similar...

JoRRdan
Posts: 44
Joined: 12 Apr 2009, 14:14
Auto:
Contact:

Re: Sergiu's Black Pro_ceed

Post by JoRRdan »

iata ca dupa aproape 3 luni am primit seria motorului si al sasiului...mi s-a spus ca nu dureaza mult pana o sa ajunga masina in tara...si pana va intra in posesia mea...chiar sunt curios cat dureaza...

dak este cineva care ma poate lamurii cat dureaza...as fi recunoscator:D

Aimar
Posts: 341
Joined: 22 Feb 2008, 23:56
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sergiu's Black Pro_ceed

Post by Aimar »

@@ JoRRdan iti doresc o asteptare cat mai scurta posibil sa intri in posesia bijuteriei :D si sa ne alaturi noua si sa nu uiti stickerul cu clubkia.ro ! bafta

JoRRdan
Posts: 44
Joined: 12 Apr 2009, 14:14
Auto:
Contact:

Re: Sergiu's Black Pro_ceed

Post by JoRRdan »

ms mult :D ...nu nu o sa uit de sticker :P

enio_conti
Posts: 134
Joined: 23 Mar 2009, 22:31
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Sergiu's Black Pro_ceed

Post by enio_conti »

JoRRdan wrote:ms mult :D ...nu nu o sa uit de sticker :P
Nu stiu cum ai reusit sa iti dea deja seria.Eu am facut comanda pe 24 martie ,vad ca tu ai facut ceva mai tarziu comanda.
Din ce mi-a spus dealerul a zis ca in maxim 2 saptamani o sa ajunga masina.Sa speram ca asa este.
Kiac Cee'd 1.4 GSL Classic Machine Silver
Comanda 24 martie 2009-ridicata pe 9 iulie 2009.
Claxon dual,Geamuri electrice spate,Climatronic,Volan imbracat in piele,Consola centrala cromata,ISG
http://picasaweb.google.ro/catalin.rasv ... 3876033218

JoRRdan
Posts: 44
Joined: 12 Apr 2009, 14:14
Auto:
Contact:

Re: Sergiu's Black Pro_ceed

Post by JoRRdan »

@enio_conti

nici eu nu stiu...acum sa vedem cat mai dureaza pana vine...prob au amestecat comenzile si nu au mai tinut de oridinea lor...si poate de aia a mea a iesi mai repede decat a ta...sincer chiar ii cred in stare sa le ameteasca in asa hal...sper sa mai iti vina mai repede decat au spus ei:D

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”