Buggyba's

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Buggyba's

Post by buggyba »

Dragiii mosului,
Aici incepe povestea mea cu Cee'd-ul
Am mai scris prin niste locuri, dar centralizam...
25 mai comanda la Mit Baneasa - rezervare 1700 RON
livrare promisa pe 25 iulie
12 iulie venit seria de sasiu
30 iulie facut plata integrala (credit Alpha Auto - necesara serie motor de la dealer, data din burta, aflat azi, no problem, doar asa...obraz dealer)
9 august primit masina la schimb pentru ca a mea nu venise
Astazi, 04.09.2007, returnat masina schimb pe una bucata Cee'd Black Pearl...vezi semnatura.

Era pe un alt topic o lista cu ce trebuie sa urmaresti la receptie, am parcurs-o cam un sfert si apoi am sarit in masina, ca n-am asteptat 3 luni degeaba.
Prima impresie...o stiu bine colegii de jurnal si cei care nu au primit-o n-o vor intelege decat pe pielea lor...oricum e de bine :D
Frane, prima problema, cand am testat franele, am testat si claxonul pt ca a trebuit sa ma sprijin ca lumea in volan. Pana la Ploiesti le-am dat de cap, frana trebuie mangaiata, ce sa mai.
Ambreiaj, tine sus, n-am oprit motorul, dar am plecat cu opinteli sau am turat motorul aiurea. Dupa putin mers prin oras o sa treaca si asta.
Consum, unii m-au speriat de pomana. Am venit cu 90-110 de la Baneasa la Ploiesti in 6% fix. 2 pers in masina si aer 50% din drum. Voi reveni cu cifre despre consumul urban, pentru ca pana-n wk nu mai ies cu ea din oras.
Suspensie, ok; muzica, nu e discoteca, dar e mult peste altele (inca nu am testat stick-ul); A/C la max te da afara din masina (normal pentru o instalatie noua cu freon full); am primit presuri, de cauciuc, speciale pt cee'd; cutie de viteze OK, a intrat un pic greu in marsarier prima data si nu prea mi-a placut maciulia, dar marsarier era vina mea ca nu am mai condus masini cu sistemul asta pana acum, iar cu maciulia m-am obisnuit.
...cam atat deocamdata, va urma...+ ceva vizuale :lol:
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

FELICITARI !!

Ai vazut ca a meritat?
Sa mergi bland cu ea sa o ingrijesti ca si ea va avea grija sa ajungi cu bine oriunde.
Fara probleme sa-i fie mersu' si fara incidente drumu'.
Vei trai din plin senzatia ca ai ales o masina frumoasa, spatioasa si confortabila.
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Felicitari si cit mai multi km fara incidente.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

Malata
Posts: 81
Joined: 20 Aug 2007, 15:05
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Malata »

Felicitari si multe drumuri fara probleme!
Ma gandesc de acum sa organizam niste intalniri din alea ca ale motociclistilor si sa ne dam mari prin cate un oras. :lol:
Cee'd 1.4 GSL - Pewter beige cu proiectoare ceata, jenti aliaj, scaun sofer reglabil, volan si schimbator in piele, alarma si foarte frumoasa

bibiloi
gigi pedala
Posts: 176
Joined: 12 Jun 2007, 11:33
Auto:
Location: Iasi

Post by bibiloi »

Drum bun si fara evenimente rutiere!
Kia Cee'd 1.4 BEST GSL Piston Gray - comanda pe 15 iunie, serie venita pe 3 septembrie, ridicata in data de 28-09-2007 ora 12.15 BT-04-EKV ex:B-71-KAO

adianghel
Posts: 107
Joined: 20 Jun 2007, 16:07
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by adianghel »

Felicitari!!! :)
Faci des Bucuresti-Ploiesti. Nu de alta, dar eu fac drumul asta 5 zile pe saptamana si poate ne vedem prin trafic:)
Kia Cee'd B-01-PWS, Abyss Blue 1.4 Base+ceva dotari[/b][/color]

User avatar
doringvd
Moderator
Posts: 1355
Joined: 07 Jun 2007, 11:15
Auto:
Location: BRASOV
Contact:

Post by doringvd »

felicitari... :wink:
Cee'd 1.4 GSL LX MT Machine Silver ."Ltd. Edition"

Jurnal de bord: http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?t=316

ODO 75000km Image

--------------------------
FOLOSESTE "SEARCH" INAINTE SA POSTEZI
POSTEAZA IN SECTIUNEA CORECTA
RESPECTA MEMBRII ACESTUI FORUM
--------------------------

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

multumesc pentru urari tuturor
inca nu am apucat sa fac poze pt ca am aparatul imprumutat cuiva iar telefonul ... e de vorbit nu de pozat CEE"D :P
@adi - chiar nu fac Buc-Pl deloc pentru ca locuiesc si lucrez in Pl. Poate ne vedem in Ploiesti
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

Rapidel
Posts: 229
Joined: 28 Aug 2007, 12:22
Auto:
Location: Ploiesti

Post by Rapidel »

felicitari si multi km fara probleme.sper sa ne vdm cat mai curand in trafic cu ceed`urile !


1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

bine ca nu ti-ai sters si u numerele, sa nu te recunoasca lumea pe strada :P. felicitari

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

unii asa au aflat ca au un numar pe spate si altul pe fata :lol:
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

cata dreptate poti sa ai ! Iimai vedeai si cu dosar penal si pe la mititica intre doi indivizi mari si tatuati care ii zambeau suav cu sapunl in mana

Malata
Posts: 81
Joined: 20 Aug 2007, 15:05
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Malata »

Ha, ha, ce chestie eu am acelasi numar cu 4 la sfarsit.
Cee'd 1.4 GSL - Pewter beige cu proiectoare ceata, jenti aliaj, scaun sofer reglabil, volan si schimbator in piele, alarma si foarte frumoasa

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

unul dupa altul, unul dupa altul:)
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”