Quelloo's Lightning

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
Post Reply
User avatar
Caralumba
Posts: 725
Joined: 18 Aug 2012, 04:37
Auto: Cee'd 1,4 BEST GSL,Piston Grey
Location: Bucuresti

Re: Quelloo's Lightning

Post by Caralumba »

De unde ai luat filtrele la preturile astea? (11+27+18)
Fair day, be well !
Image

quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: Quelloo's Lightning

Post by quelloo »

il intreb pe taicamiu si revin. presupun ca le-a comandat service-ul dar si-au scos parleala pe ulei ca mi s-a parut foarte scump (pe emag era cu 80 de lei mai ieftin bidonul de 4l)
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: Quelloo's Lightning

Post by quelloo »

@caralumba - intradevar reducerea la filtre era din cauza parlelii la ulei, si nu mergeau luate separat.

intre timp, cu ocazia unui concediu in Maramures, am mai adaugat cam 1700km la OBO si am poposit de 2 ori si la Service-ul Kia din Baia Mare.

Prima data mi-au schimbat un furtun care era mancat de colierul de prindere si imi picura motorina in zona motorului.
A 2-a oara in urmatoarea zi pentru curatare EGR si alt colier schimbat la conducta aia mare care intra in intercooler.

Si, pentru ca de data asta n-am mai avut nimic atasat pe plafon (Skiuri sau bicle) am revenit la consumurile normale.

3 oameni cu bagaje - 6.2% - la dus forjata si la intors n-am mai depasit nici 160 pe autostrazi.

asta arata cat de mult conteaza aerodinamica la consum. In februarie, o tura la ski in Straja cu 2 perechi de skiuri si o placa pe masina am avut consum peste 8, avand in vedere ca am mers sub 140 sa nu zboare ceva.
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”