Kia Ceed 1.6 Matrix Brown

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
kirov
Posts: 19
Joined: 31 May 2013, 12:57
Auto: ceed

Re: Kia Ceed 1.6 Matrix Brown

Post by kirov »

Salutare, ca un mic update:
- masina are 13.000 de km. Am fost la munte in Bansko cu ea, cand era codul galben/portocaliu, masina s-a comportat excelent pe zapada si viscol cu anvelopele Nokia WR DR3.
- pe timp de iarna, dezaburirea parbrizului se face mai lent ca la alte diesel-uri (nu este o diferenta enorma, dar sesizabila mai ales dimineata cand te grabesti)
- masina se comporta foarte bine la drum lung, mai ales ca te ajuta destul mult si in depasiri;

Ramane ca in iunie sa fac prima revizie.

kirov
Posts: 19
Joined: 31 May 2013, 12:57
Auto: ceed

Re: Kia Ceed 1.6 Matrix Brown

Post by kirov »

Am ajuns la 15.500 de KM facuti 1 an. Am facut si prima revizie (preturile aici -> viewtopic.php?f=158&t=23485).
Momentan, masina este ireprosabila. Nu exista zgomote ciudate, se comporta la fel ca la inceput.
Intr-un Bucuresti exagerat de aglomerat, reusesc sa am un consum de 7,5-7,8l/km cu autonomie de 670 de KM (condus doar in oras).

Am avut un mic incident si anume a trebuit sa inlocuiesc farul pe CASCO. A costat 3000 de lei farul, explicatia fiind ca am LED la el....
Mi se pare enorm pretul farului, mai ales ca nu are xenon..

Apropo, stie cineva unde se afla senzorul de lumina? Nici cei de la service nu au stiu, sau poate nu au vrut sa-mi zica...

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”