Cee'd-ul lui Dennis

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

600 fara TVA cred

User avatar
Vietnam
Skywalker
Posts: 653
Joined: 23 May 2007, 21:23
Auto: Sportage 2.0 DSL AT AWD HP
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vietnam »

:? Whatever ....
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue 2007-2014
Sportage 2.0 DSL AT AWD HP ( 184 CP) SAND TRACK 2014 -

Ajax26
Posts: 481
Joined: 15 May 2007, 10:15
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ajax26 »

pai da frate ...nu ma plang de 26 de euro stai linistit...ma plang ca i-a venit repede si eu stau si nici macar seria de sasiu nu o stiu sa o achit sa scap. Si asa parca vad ca o sa ma intorc de la mare sa o ridic ca sigur nu o sa se livreze la inceputul lui august cum ni s-a spu si iar nu imi convine.
Stiu ca Lx Best se livreaza mai rpd dar acum pt 2 proiectoare, un scaun niste roti si o lampa la parasolar parca nu e corect sa stai de 3 ori mai mult, nu?!!
Kia Cee'd 1,4 GSL Piston Grey
Base + some stuff
B-04-AJX

Pasha
Posts: 181
Joined: 18 May 2007, 23:11
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Pasha »

cind vad ca tot spunetzi inceputul lui august mi se scoala parul pe ceafa. mie mi s-a spus iulie, pe 4 august tre' sa fiu in drum spre turcia, am dat deja avans 1700 de euro avans la distractzia asta. conform contractului cu firma de leasing mashina trebuie ridicata imediat ce vine, dar daca vine in august ? deja am motive serioase sa fiu suparat, daca imi acceptau avansul in aprilie o aveam in mai. am fost doua luni pieton din cauza asta, daca imi pierd shi concediul planificat de multa vreme shi banii datzi pentru concediu o sa cititzi despre mine in evenimentul zilei la rubrica "nebun furios" sau despre ucrainieni platitzi sa sparga rotule in stinga shi-n dreapta :lol:
Kia Cee'd base LX 1.4 GSL plus citeva optzionale - piston grey

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

In Evenimentul? Credeam ca in Juranlul National - editie de colectie (CD inclus)

Ajax26
Posts: 481
Joined: 15 May 2007, 10:15
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ajax26 »

La cum se misca astia nu o sa vada nimeni vre-un LX-Limited Edition in iulie - pot sa pun pariu pe ce vreti voi. O parere optimista ar fi prima jumatate a lunii august. Ar fi cea mai mare surpriza sa apara mai devreme dar nu cred sa vedem noi minunea asta.
Saptamana asta ma indoiesc sa primim vre-o serie de sasiu desi multi avem nevoie de ele pt credite leasing etc. Si uite asa mai trece o saptamana si tot degeaba.
Kia Cee'd 1,4 GSL Piston Grey
Base + some stuff
B-04-AJX

User avatar
Vietnam
Skywalker
Posts: 653
Joined: 23 May 2007, 21:23
Auto: Sportage 2.0 DSL AT AWD HP
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vietnam »

Ajax26 wrote:pai da frate ...nu ma plang de 26 de euro stai linistit...ma plang ca i-a venit repede si eu stau si nici macar seria de sasiu nu o stiu sa o achit sa scap. ...........Stiu ca Lx Best se livreaza mai rpd dar acum pt 2 proiectoare, un scaun niste roti si o lampa la parasolar parca nu e corect sa stai de 3 ori mai mult, nu?!!
Pai ce sa-ti fac daca ai bani ? 8) Chiar si numai sa achiti leasingul ... daca avei bani mai putini nu mai comandai optionale si acum ne faceai in necaz ... ca altii care-si plimba "samintele" prin oras Cap_PDT_01_06 .... Invidiosule! Nu poti sa te bucuri si tu de bucuria lor ...... Ca eu asa ma bucur Cap_PDT_01_15 cand vad ca altii au dat comanda dupa mine si acum agata gagici prin centru .... iar eu in loc sa scriu la jurnal de bord zburd de la un topic la altul ca magarul apucat de streche ?!?? Da io sunt calm ... la mine in contract scrie 30.08.07 asa ca ... mai am tata de asteptat !!!! Din pacate nici par in cap nu prea mai am, si de aia ma enervez de fapt , ca nu mai am ce smulge ... :cry:
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue 2007-2014
Sportage 2.0 DSL AT AWD HP ( 184 CP) SAND TRACK 2014 -

Pasha
Posts: 181
Joined: 18 May 2007, 23:11
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Pasha »

nu jurnalul, ca in jurnnalul sunt totushi chestii decente shi pertinente, iar pentru cd-ul de colectzie tot respectul. evenimentul, libertatea, ceva... pentru nebunii periculoshi in plina criza, sa vinda shi ei ziarul. imi cer iertare pentru off-topic repetat.
Kia Cee'd base LX 1.4 GSL plus citeva optzionale - piston grey

Ajax26
Posts: 481
Joined: 15 May 2007, 10:15
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ajax26 »

Saracul Dennis - el a deschis asa fericit topicul asta si noi am venit sa il poluam cu toate frustrarile noastre :). Asta e ..se mai intampla - sper sa nu mai facem asa pe urmatorul jurnal de bord :evil:
Kia Cee'd 1,4 GSL Piston Grey
Base + some stuff
B-04-AJX

User avatar
Vietnam
Skywalker
Posts: 653
Joined: 23 May 2007, 21:23
Auto: Sportage 2.0 DSL AT AWD HP
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vietnam »

Corect ...Dennis scuze omule... felicitari ptr "saminta"!!! :P Cand ne "lovesti " cu un consum , cu tinuta de drum a "doamnei visurilor noastre .... saminta slovaco-koreeana? Asteptam ...
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue 2007-2014
Sportage 2.0 DSL AT AWD HP ( 184 CP) SAND TRACK 2014 -

Dennis
Ghost
Posts: 690
Joined: 30 May 2007, 11:51
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Dennis »

Oameni buni, m-ati ametit de tot cu discutia asta :D
Bun, sa revenim la ce ne intereseaza. A facut un drum Bucuresti-Giurgiu si retur, 182 km, din care aproximativ 80 km in oras. Aveam vreo 2 litri in rezervor, am mai bagat eu vreo 14, deci dispuneam de 16 litri. Cam 100 km am mers cu AC (in oras, cel putin, AC a mers permanent), schimbat vitezele la 3k/rpm, viteza maxima 120 km/h->am urmat indicatiile dealerului.Acum, computerul de bord imi indica un consum mediu de 7.8, iar km ramasi de parcurs cu benzina din rezervor-78.
In concluzie, un consum mediu calculat la valorile de mai sus ar fi de ~ 6.2 l/100km.
De mentionat faptul ca in momentul in care am luat masina computerul de bord arata un consum mediu de 18%, si nu am resetat computerul.
In rest, ce sa zic, este destul de silentioasa, sistemul audio suna tare si bine (nu am probat pe radio, doar pe mp3), suspensii putin rigide, dar nu deranjante. Nu am remarcat nici un zgomot in coloana de directie. Daca aveti ceva intrebari, le astept.

User avatar
mykep
On Air
Posts: 824
Joined: 15 May 2007, 11:26
Auto:
Location: Brasov
Contact:

Post by mykep »

suna bine informatiile despre consum, bineinteles deocamdata nu sunt ele foarte relevante, dar suna bine.

Dennis, te rog frumos trece-ti masina in semnatura, stiu ca ai lx best, dar la ce nebunie va fi cand vor grosu de comenzi, sa ne fie mai usor sa identificam despre ce stam de vorba.

Altfel, numa bine si asteptam in continuare povestioare despre ceedul tau.
Kia Cee'd 1.4 GSL Abyss Blue, Best + Opt
BV 77 MKP
ODO 71.000 KM

Dennis
Ghost
Posts: 690
Joined: 30 May 2007, 11:51
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Dennis »

ok, mykep, rezolvat.
LX Best 1.4 + GPL, machine silver, IF-07-SBI

User avatar
Vietnam
Skywalker
Posts: 653
Joined: 23 May 2007, 21:23
Auto: Sportage 2.0 DSL AT AWD HP
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vietnam »

O singura intrebare : cum parchezi? Ai reusit sa faci vreo parcare cu spatele?
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue 2007-2014
Sportage 2.0 DSL AT AWD HP ( 184 CP) SAND TRACK 2014 -

Dennis
Ghost
Posts: 690
Joined: 30 May 2007, 11:51
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Dennis »

Buna intrebare.
Am parcat aseara cu spatele relativ usor.E drept, si spatiul era destul de generos.Totusi, am facut parcarea lateral dreapta, si a trebuit sa manevrez un pic oglinda pt. ca nu prea vedeam bordura :)).
LX Best 1.4 + GPL, machine silver, IF-07-SBI

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”