MihaiM's

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
Post Reply
MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

@Vietnam la aceeasi concluzie am ajuns si eu.

@gogu nu mi-au schimbat nimic. L-am sunat vineri pe unul David de la Mit Baneasa, cel care a preluat comanda si mi-a zis ca nu stie ca nu se mai ocupa de piese si ca de obicei, ca vb cu cineva de nu stiu unde sa ma sune. Nu m-a sunat nimeni. Am zis si eu multumesc si cu asta basta. Treuia sa fiu rau de gura de la inceput. In ziua de azi daca ai bun simt si zici ca nu-i nici o problema si ca intelegi nu rezolvi nimic. Te iau de prost in loc sa se straduie mai mult sa rezolve problema.

Luni insa ma duc acolo sa-l bag putin in ma-sa. Indiferent ce s-a intamplat trebuia cel putin sa ma tina la curent. Nu sa ma lasa sa astept pana la Pastele Cailor daca nu se mai ocupa si sa-mi spuna a mia oara ca ma suna ei inapoi.

Si culmea dracului ca aia de la Generali mi-au zis sa ma duc la IMG dar eu client fidel adica prost a zis sa ma duc la ei daca de acolo am cumparat masina.

Dar nu-mi nimic. Problemele si garantiile la Baneasa, reviziile la IMG si cu asta basta. :evil: :evil: :evil:

Sper sa n-ajung sa regret ca nu mi-am luat 320 second cu 100.000 la bord din Germania. :evil:

gogu
Moderator General
Posts: 439
Joined: 02 Jun 2007, 01:47
Auto:
Location: New York

Post by gogu »

sorry ca nu ti-au rezolvat inca problema...

trebuie mers si facut scandal din cand in cand. poate nu scandal in adevaratul sens al cuvantului...dar sa ajungi la vreun director si sa ameninti cu un OPC, garda financiara, curtea de conturi si ce institutii mai avem noi in tara. eventual si cu aia de la crima organizata, ca poate aduc droguri in tara in masinile noi.

cred ca ar fi distractiv sa gasesti vreo 2 pirande sa le dai 100.000 si sa le pui sa faca scandal in showroom (cand e plin de clienti) ca nu aduc piese de schimb, ca nu respecta clientii, samd - ai avea sanse sa pleci cu masina la schimb de la ei :D
LX 1.4 GSL OilBlue/Rainbow Blue cu varii optiuni
>>Poze cu masina mea<<
Image

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Cred ca o sa ma duc si la Generali sa cer rezilierea politei. E si vina lor ca se asociaza cu astfel de firme. Practic, decontarea directa pe care ne-o flutura pe la nas drept avantaj este egala cu 0 din moment ce incheie astfel de intelegeri cu unii care nu aduc piese.

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Aici gresesti, Generali nu au nici o vina ca nu ai tu piesa. Mai studiaza problema ca altii sint de vina.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Ti-am zis ca pe tine te cred pe cuvant, asa ca dac spui tu nici nu ma mai duc.

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Am fost luni la Mit Baneasa. Am fost directionat catre ghiseul de pise de la Mitsubishi. Oglinda era venita dar ala de Kia dormea pe el. Maine ma duc sa rezolv. Intre timp trebuia vopsita carcasa in culoarea caroseriei. O cu totul alta atitudine la Mitsubishi: a dat fata de la receptie 7 telefoane pana a aflat ce si cum. Daca nu era treaba cu vopseaa mi-o montau atunci; Intrucat nu aveau codul de vopsea m-au sunat sa intrebe (ala de la Kia nu suna nici pana la Craciun); Desi eram programat joi, m-au sunat azi ca se poate rezolva si maine daca pot sa ma duc; Mi-au dat cartea de vizita a celui care se ocupa cu piesele ca sa nu mai fiu plimbat de aia de la Kia in caz de ceva.

Acum sper sa nu apara maine surprize si sa fie totul ok.

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

MihaiM wrote:Am fost directionat catre ghiseul de pise de la Mitsubishi.

Mihaita tata, spre ce ghiseu ai fost directionat "pise" :P :shock: :P mai ai 2 incercari si poate nimeresti.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Gata eu ma opresc aici. Stricam linistea forumului si n-are rost.

Sfinxul
Posts: 617
Joined: 15 May 2007, 10:00
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by Sfinxul »

MihaiM, nu cred ca esti obligat in vre-un fel sa mergi sa faci revizia de la dealerul de la care ai cumparat masina. Dupa parerea mea poti sa rupi complet contactul cu dealerul neserios si ca poti merge la orice service KIA agreat pentru revizii, reparatii in garantie sau pentru reparatii prin asigurare casco (aici cu conditia sa existe decontare directa intre asigurator si service ca sa nu platesti tu si pe urma sa te rogi de asigurator sa-ti restituie banii).
Mitsubishi Lancer 1,6 din 22.09.2007
Imagehttp://www.mitsu.ro
Image Image
Kia Cee'd 1,6 DSL MT Base din 25.10.2007 http://www.clubkia.ro
Dacia LOGAN 1,4 din 28.06.2006
Dacia Berlina 1410 din 1994

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Asta cu asigurarea e o alta problema. Eu am la Generali iar ei lucreaza bine cu IMG. PT Baneasa trebuie accept de plata si exista riscul ca acesta sa dureze 1-2 zile. Cel putin asa mi s-a spus acolo. Trebuie sa vb cu dealerul din Aviatiei caci pe mana lui am mers cu Generali si tot el mi-a zis ca in caz de ceva nu voi avea dureri de cap. O fi stiind el ceva :roll:

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Eu am avut la Generali si am fost la IMG si tot iti trebuie accept de plata.
Cei de la IMG au o intelegere cu Generali sa fie recomandati.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

O informatie pretioasa. Credeam ca nu trebe accept, mai ales ca cei de la Generali nu numai ca mi-au recomandat IMG ci mi-au dat si pliant :roll:

Ce sa mai...o sa vad maine daca acceptul vine pe loc sau tre sa platesc eu oglinda caci parca n-as lasa masina la ei 1-2 zile pt atat lucru.

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Cind am fost cu RIO la Generali pt ca ma atinsese unu in parcare si imi sarise vopseaua am fost tratat tot cu un pliant IMG si cu recomandari sa ma duc la ei.
La IMG cind am ajuns au spus ca trebuie acceptul de la Generali.
Acum stiu si eu pt o oglinda (valoare mai mica) sa fie altfel.

P.S. Vezi ca nu e totul roz pe acolo. Eu am patit-o schimbat bandou cu unul nou si cind l-au pus au scapat surubelnita in el si nici vopsitul nu a fost ok.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Me are oglinda noua. Functioneaza, nuanta pare ca a iesit si sper ca a fost vopsita cum trebuie si ca nu se va coji.

Acum o sa comand geam pentru aia veche o sa verific motorasul de reglare si dau fuga la Bursa sa-mi scot din paguba :D

L.E. mi-au dat masina desi acceptul de plata il vor primi maine.

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”