KIA cee'd 1.6 GSL + Optionale

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
Post Reply
User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: KIA cee'd 1.6 GSL + Optionale

Post by scubli »

[Update la jurnal] Am trecut si de 18.700km, totul perfect, nicio problema. Foarte fericit ca la aproximativ 5 zile dupa ce mi-am pus scutul am avut o mica intamplare in care am dat cu scutul intr-o piatra ascunsa intr-o movila de zapada. :D
Nici ca sa putea mai bine, e drept ca nu e o intamplare fericita, dar deja scutul si-a aratat contributia.

In alta ordine de idei, abia astept sa revina primavara sa schimb inapoi gumele si jantele.

Inca imi pare rau ca nu am reusit sa ajung la intalniarea nationala si mai ales sa ajut la "constructia" coloanei. Sa speram ca pe data viitoare nu voi mai fi retinut de alte cele. Pt. moment ma bucur de pozele facute de cei care au participat si le multumesc.

Numai bine.

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: KIA cee'd 1.6 GSL + Optionale

Post by scubli »

[Update jurnal] Astazi am trecut si de 18.900km, mai exact 18.938km. Totul perfect, nicio problema :D

Cum si-a mai revenit putin vremea am facut o mica iesire pana in Debrecen (Hu) la o plimbare. Ce sa mai, drumurile perfecte, vremea a tinut putin cu noi. Cu ocazia asta am mai si cascat ochii prin diferite magazine. Am descoperit si un magazin nou in centrul orasului, destul de frumos facut (chiar si parcare pe 4 nivele).
Pe drum spre casa, imediat dupa Debrecen am prins si un numar frumos de km, asa ca am si facut o poza :p

Image

Cam atat pana acum. Numai bine.

User avatar
Razvan_G
sultan of swing
Posts: 664
Joined: 01 Oct 2008, 20:14
Auto: KIA Cee'd City 1.4 GSL
Location: Oradea

Re: KIA cee'd 1.6 GSL + Optionale

Post by Razvan_G »

Eh... alta senzatie pe asfalt, nu? :mrgreen: La Debrecen Forum ai fost?
KIA Cee'd City 1.4 GSL, Oil Blue + senzori de parcare, scut motor

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: KIA cee'd 1.6 GSL + Optionale

Post by scubli »

Razvan_G wrote:Eh... alta senzatie pe asfalt, nu? :mrgreen: La Debrecen Forum ai fost?
Cunosc drumurile "europene" (cele din europa, romanie e exclusa) si chiar imi era dor de ele. Da, la Debrecen Forum si-n centru a fost ultima oprire. Dupa o lunga tura in complexele comerciale :p

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: KIA cee'd 1.6 GSL + Optionale

Post by scubli »

[Noutati] Sper sa nu va plictisesc prea tare. Am trecut si de 19.000km, totul bine si frumos, fara probleme.

Se pare ca in Oradea incepe sa se incalzeasca, odata cu incalzirea vremii imi apare si mie zambetul pe buze :mrgreen:

Cand prind putin timp liber ma duc sa ma interesez si de pretul pt. acele inscriptii cu cee'd pe portierele spate, abia astept sa le vad pe masina. :D

Daca vremea o tine tot asa voi trece pe jantele si gumele de vara, sa ma schimbam putin aspectul :p

Mi-e ciuda pe un singur lucru, drumul Oradea - Sighetu Marmatiei este inimaginabil... asa prefera sa cumpar un set de jante de tabla pt. a face acest drum... Ultima oara cand am fost, acum 2 saptamani drumul a fost dezastru, cu o viteza de 50Km/h in afara localitatilor exista un risc destul de mare de a ramane fara roti.

Sa speram ca se vor ocupa cei de la drumuri de el. Bine ca undeva inainte de Carei s-au apucat sa fac pasaj peste o cale ferata... Nu au nici macar drumuri de jeep-uri dar ei se apuca de facut pasaje peste o cale ferata la care cred ca am stat o singura data in viata sa treaca trenul (Am facut sute de drumuri Oradea - Sighet si invers).

Sa auzim de bine.

nedgsm
Posts: 15
Joined: 07 Mar 2009, 16:15
Auto:

Re: KIA cee'd 1.6 GSL + Optionale

Post by nedgsm »

zgomotol de amortizoare este insuportabil. Nu din cauza jantelor ci a amortizoarelor.Zici ca e caruta

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: KIA cee'd 1.6 GSL + Optionale

Post by scubli »

nedgsm wrote:zgomotol de amortizoare este insuportabil. Nu din cauza jantelor ci a amortizoarelor.Zici ca e caruta

???

Ce s-a intamplat cu posta tau ? De ce postezi despre acest lucru aici ?

User avatar
Razvan_G
sultan of swing
Posts: 664
Joined: 01 Oct 2008, 20:14
Auto: KIA Cee'd City 1.4 GSL
Location: Oradea

Re: KIA cee'd 1.6 GSL + Optionale

Post by Razvan_G »

Mi-ai primit "raspunsul" astazi?

HAHAHA :mrgreen:. Degeaba m-ai cautat dupa, eram sub acoperire cu Logan-ul 8)
KIA Cee'd City 1.4 GSL, Oil Blue + senzori de parcare, scut motor

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: KIA cee'd 1.6 GSL + Optionale

Post by scubli »

@Razvan_G: Aaaaa, stiam ca tu ai fost :lol: :lol:
Marea problema era ca nu gaseam cee'd-ul sa nu cumva sa ramai dator, eram total dezorientat :paranoid: :paranoid:
Lasa ca te prind eu :lol:

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: KIA cee'd 1.6 GSL + Optionale

Post by scubli »

[Update la jurnal] Nu am mai scris de ceva timp pe aici asa ca: Am trecut si de 19.500km, totul merge snur, nicio problema.

Intr-un final am reusit sa-l conving pe @Razvan_G sa facem un photo session, aveti aici albumul: http://picasaweb.google.ro/ScubliVlad/FelixClubKIA#

In rest, toate bune si frumoase. :D

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: KIA cee'd 1.6 GSL + Optionale

Post by scubli »

[Upadte la jurnal] Dupa cum se vede si-n semnatura, am trecut de 20.000km :D Totul merge snur, nu am nicio problema.
Am reusit intre timp sa-mi fac si niste stickere mici cu OZ Racing pe care le voi pune pe portierele fata (exact, ca in nfs :p ) si voi reveni cu poze indata ce le lipesc.

Dupa cum stiti, sapt. trecuta a fost prima intalnire locala in Oradea, bine, nu a fost chiar locala pt. ca nu am avut niciun cee'd din Bihor :) dar a fost foarte reusita.

Cu acea ocazie cei de la KIA - AutoForte Oradea ne-a facut o supriza placuta si au dat o verificare de suspensii si frane gratuita membrilor ClubKIA de la intalnire. Tot respectul.

S-a intamplat sa reusesc doar eu si @blajanm sa ajungem la verificare din cauza ca restul membrilor de la intalnire nu erau din Oradea, nu ca @blajanm ar fi :lol:

Am si foile cu rezultatul testelor, totul mi se pare normal, mai putin suspensiile spate care au dat o eficacitate de 35 respectiv 31% asa ca voi merge pana in service sa vad despre ce e vorba.

In alta ordine de idei, azi trebuie sa fie gata si suportii, mare bucurie mare :D
Sper ca nu v-a plictisit cu post-ul.

Iar pe final tin sa urez:
Sarbatori pascale fericite celor care le tin acum si numai bine.

User avatar
Razvan_G
sultan of swing
Posts: 664
Joined: 01 Oct 2008, 20:14
Auto: KIA Cee'd City 1.4 GSL
Location: Oradea

Re: KIA cee'd 1.6 GSL + Optionale

Post by Razvan_G »

Scubli, arata bestial KIA ta!
Printre cele mai HOT Cee'd-uri de pe clubkia.ro. Sincer, cand o pui pe langa a mea zici ca avem doua masini diferite, asa mult schimba grila xr, jentile si paravanturile... keep up the good work! =D>
KIA Cee'd City 1.4 GSL, Oil Blue + senzori de parcare, scut motor

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: KIA cee'd 1.6 GSL + Optionale

Post by scubli »

@Razvan_G: Multumesc mult, ma simt flatat si nu numai :oops:
Asa sa fie :D Esti la inceput, ai si tu destul timp de acum incolo sa-ti personalizezi masina exact asa cum iti place. Acum ca ai si suportii cu ClubKIA.ro arata altfel masina :p
Numai bine.

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Re: KIA cee'd 1.6 GSL + Optionale

Post by Teddy »

Razvan_G wrote:Scubli, arata bestial KIA ta!
Printre cele mai HOT Cee'd-uri de pe clubkia.ro. Sincer... =D>
Acum e MAI HOT :smt023 si asta numai din cauza suportiilor ClubKIA.ro =D>
Felicitari si drumuri line !!! :smt023

P.S. Eram sigur ca o sa ne oftici :wink:
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: KIA cee'd 1.6 GSL + Optionale

Post by scubli »

@Teddy: Multumesc :D Normal ca e cu mult mai HOT din cauza suportilor de numere :p
Ehh, trebuie sa vi le arat cumva si cum altcumva decat pe masina ? :mrgreen:

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”