CMG's SW Ceed

Totul despre al vostru Kia cee'd şi poze bineînţeles!
cmg_george

CMG's SW Ceed

Post by cmg_george »

Este aici, dupa lunga asteptare de 87 de zile.
Ridicata ieri 11.12.2007 de la Dealar, multumesc incaodata baietiilor de acolo pentru efort si comportament.
Ridicata cu 8km la bord, 43l consumul mediu, spalata ... carte in engleza.
Primele impresii... mare... mare mare.... frumuoasa frumoasa :D
Culoarea pare mai inchisa pe vremea asta mohorata dar imi place.
Ambreajul mult prea sus dupa gusturile mele (chinuit sa plec dupa loc... de obijnuite de la dacie probabil)... dat cu capul de parbriz la prima frana! (Este cineva care nu a patit asa???)

Bagat benzina ... dupa ce am plimbat masina putin prin PECO...sa stiti ca rezervorul este pe partea soferului...astfel poate nu patiti ca mine si plimbati masina inainte inapoi pana la pompa de langa!

Cumparat triunghi, trusa si stingator....70 Ron de la CRF.De asemenea huse (alea pe spate nu m-am prins inca cum sa le leg si cum sa scot centurile de sub ele, pe fata vin bine!) si aspirator auto(la asta mi-am luat tapa).


In prezent 130km consum mediu 8.4 (resetat CB la 20km) mers in oras, urcat in Poiana Brasov si Predeal (si coborat evident).Aerul conditionat portnit 90% din timp ... frig domne la munte frig.

Silentioala, foarte silentioza, motorul turat pe la 3500 are un zgomot de te unge pe suflet ideal zic eu pentru un condus mai sportiv. Mai astept putin sa vad cum trage pe la 4500 :D

Foarte aranjata la interion.M-au surprins luminile de la parasolar care se sting cu intarziere... sunt dragute.

Porbagaj cat China... cu scaunele din spate intinse cred ca bagi mai mult decat iti doresti vrodata acolo.

Luminile de bord noaptea te fascineaza.
Poze pentru curiosi:

Cand ajungi acasa iti vine sa mai stai putin :D
http://picasaweb.google.com/chitu.mihaigeorge/TheCar

Sa ne vedem in trafic, cat mai multe peripeti nedorite si sa dau berea la prima intalnire :D

ciprian75

Post by ciprian75 »

Multi km fara probleme.
Posteaza te rog si niste poze cu fetele portirelor din spate care sunt diferite fata de hatchback si muuuulte poze din spate si lateral :P
Bafta :)

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Sa o stainesti sanatos fara probleme. :D
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

cmg_george

Post by cmg_george »

Multumesc pentru urari.
ciprian75 este o poza si cu usile alea. O sa revin cu mai multe zilele astea :)

ciprian75

Post by ciprian75 »

Hmm....se pare ca m-am inselat, fetele portierelor spate sunt identice cu cele de la hatchback...
Am vazut niste poze pe net si mi s-a parut altceva.

cmg_george

Post by cmg_george »

eu nu stiu nici o diferenta... ma rog. Imi pare rau ca nu am putut pune geamuri electrice pe spate.... dar asta este....

Johnny27

Post by Johnny27 »

Sa o stapanesti sanatos George...Daca tot ai asa mare portbagajul, vezi cum faci sa il umplii cu bere cand ajungi in Bucuresti...Esti dator doar :P

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Post by spdblue »

Mr. cmg_george sunt extrem de incantat de album si de primele posturi in jurnalul de bord. Felicitari. Sa o stapanitzi si folositzi sanatosi. Uite ca acum ai cu ce veni la intalnire.
Super faina. Imi place la nebunie. Daca bugetul mi-ar permite parca a-si mai lua una :P .
Se pare ca cee'd-ul SW nu va sta prea mult prin parcare si cred ca este un lucru bun.
Drum bun si sa ne revedem cu bine. :D
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

babu
driver manager
Posts: 194
Joined: 29 May 2007, 09:45
Auto:
Location: Bacau

Post by babu »

frumoasa masina!!!

seamana cu ceed-ul,numai ca-i mai lunga,nitel!!! :D

sa-ti traiasca!!!...e o masina (de) marfa!!!
Sageata Albastra-BC18GBA

Johnny27

Post by Johnny27 »

De asta mi se parea mie ciudata...Din fata era Ceed, dar in spate nu am mai recunoscut masina. Chair am vrut sa intreb daca nu cumva este alt model si George ii spune tot Ceed :P :lol:

cmg_george

Post by cmg_george »

Day 2:

Multumesc baieti...
Johnny27 nu cred ca pot chiar sa-l umplu ca bere ca... cred ca inseamna un salariu dar berea tot o dau ca am promis. La prima intalnire din 2008.

spdblue ... corect. si daca tot venit vorba pe cand urmatoarea intalnire in Brasov?

Am ajuns la 170km parca... si cel mai important: pus geamuri fumuri(pe spate momentan... ultimele poze in albun. Imi pare rau ca nu se vede prea bine dar asteas sunt cu telefonul).

cmg_george

Post by cmg_george »

babu dupa unii ar putea fi de bere ... buna marfa asta ... doar daca este cu masura.(Exemplu: acum sunt in revenire ca aseara am udat masina)

babu
driver manager
Posts: 194
Joined: 29 May 2007, 09:45
Auto:
Location: Bacau

Post by babu »

arata bine masina!..vb. f. serios,nevasta-mea mi-a zis ca trebuia sa mai fi asteptat si sa fi comandat tipul asta...

data viitoare de acum!! :D

cit despre bere..."cana sa fi fost de fier...ce brand aveam" :D :D
Sageata Albastra-BC18GBA

User avatar
moguai
Posts: 401
Joined: 04 Sep 2007, 21:40
Auto: Subaru WRX STI
Location: Bucuresti
Contact:

Post by moguai »

george ai GPS sau e suport de telefon?
Ex: Ceed 1.4 Best, Kompass Blue
Ex: Subaru Impreza 2.0S, Pearl White
Now: Subaru Impreza WRX STI 2.5T, Rally Blue & Ceed 1.4 City

cmg_george

Post by cmg_george »

Da am un PDA de are si GPS.

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”